Oldal: 17 / 25 ElsőElső ... 71516171819 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 161 - 170 (246) összesen
Like Tree110Likes

Téma: CsabiST Omaha

  1. #161
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    ennyire dinamikus boardon baromi kevés foldot fogsz kapni. Mi az a lap, amit bet-foldolni fog turnon?
    Én már nyertem royalflush ellen. Kétszer is

  2. #162
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Alapbeállítás

    Idézet andada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ennyire dinamikus boardon baromi kevés foldot fogsz kapni. Mi az a lap, amit bet-foldolni fog turnon?
    Sima ász pártól vártam a foldot. A turn hívása is azt sugalta. Így hogy volt mellé fd és egy lyuksor is talán megadható. De ha így akart játszani akkor miért nem b@szta ő rám. Ha így is úgy is bekerül részéről. Ezért éreztem,hogy dobathatok blöffel.
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

  3. #163
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Idézet CsabiST eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehàt forditott helyzetbe (mi vagyunk AA) akkor turnön nem dobnàtok el? Csak egy over pàr + fd. Legalàbb 2 pàr sett vagy sor van nàlam. Legalàbbis azt szerettem volna előadni. Ja meg lett egy lyuksora. Megnèzem mi a %-ős esèly kèt pàr vagy sor ellen.
    Én megpotolom turnt AA helyében az tuti, nyilván nem túl jó a 10-es de legalább káró és nem egy blank 8-as vagy K aztán ha ramtoljak akkor van egy fd-m vagy jön vagy nem.
    CsabiST likes this.

  4. #164
    Tag
    Csatlakozott
    2016. 07. 18.
    Hozzászólások
    112

    Alapbeállítás

    Szerintem ha van UTG-ből pf fold to 3bet range-ed, akkor ennek a lapnak benne kéne lennie. Nem hinném, hogy létezne ennél rosszabb helyzet (oop, nagyon rossz EQ disztribució, 100 bb deep, a másiknál legalább ss AA). Ha mégis megadsz, akkor nyilván jó néhány boardon támadnod kell flopon, valószínűleg ezen is.

    Edit: most nézem, hogy ip vagy, akkor inkább adni kell.
    CsabiST likes this.

  5. #165
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Idézet CsabiST eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sima ász pártól vártam a foldot. A turn hívása is azt sugalta. Így hogy volt mellé fd és egy lyuksor is talán megadható. De ha így akart játszani akkor miért nem b@szta ő rám. Ha így is úgy is bekerül részéről. Ezért éreztem,hogy dobathatok blöffel.
    jó ezt nyilván eldobja, kérdés az, hogy hív-e vele turnon. És 45%ban lesz nála olyan lap, amit soha nem fog eldobni, és agyonver téged. AA+fd, 2pár+fd, sor, set+fd... Így máris nem olyan bulis
    CsabiST likes this.
    Én már nyertem royalflush ellen. Kétszer is

  6. #166
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Preflop okes a nyitas (KKss+1 broadway mindig nyitas) es a call is, de mivel az SB 3bet range-e javareszt AA lesz, ezert par boardon biztos vissza kell ra jatszanunk,hogy kompenzaljunk. Flopig jo, de turnon sztem meg ilyen sizing mellett is keves mindent fog bet/foldolni es en inkabb a callra szavaznek.Nyilvan cappeltek leszunk, mert egy 2fd-s boardon eleg nagy az eselye ilyen spr nel h 2p+fd,par+nut fd plusz ai megy, de mivel nem fog betfoldolni es a dobashoz tul sok eq-nk van, ezert call, de csak akkor ha rivern kör-ön, ahol nem lesz sd valu-enk(pl Jh) ott bebasszuk.

  7. #167
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Preflop okes a nyitas (KKss+1 broadway mindig nyitas) es a call is, de mivel az SB 3bet range-e javareszt AA lesz, ezert par boardon biztos vissza kell ra jatszanunk,hogy kompenzaljunk. Flopig jo, de turnon sztem meg ilyen sizing mellett is keves mindent fog bet/foldolni es en inkabb a callra szavaznek.Nyilvan cappeltek leszunk, mert egy 2fd-s boardon eleg nagy az eselye ilyen spr nel h 2p+fd,par+nut fd plusz ai megy, de mivel nem fog betfoldolni es a dobashoz tul sok eq-nk van, ezert call, de csak akkor ha rivern kör-ön, ahol nem lesz sd valu-enk(pl Jh) ott bebasszuk.
    Nagyrészt én is callra szavazok az ilyen szituációkban de akkor az adott partyban és ellenfél ellen éreztem, hogy dobathatok turnön. River 2párra javulásnál meg call vagy potot hívok. Na mindegy, meg lett note-olva hàtha legközelebb segìt.
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

  8. #168
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Alapbeállítás

    Idézet Fonodo_villamos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ha van UTG-ből pf fold to 3bet range-ed, akkor ennek a lapnak benne kéne lennie. Nem hinném, hogy létezne ennél rosszabb helyzet (oop, nagyon rossz EQ disztribució, 100 bb deep, a másiknál legalább ss AA). Ha mégis megadsz, akkor nyilván jó néhány boardon támadnod kell flopon, valószínűleg ezen is.

    Edit: most nézem, hogy ip vagy, akkor inkább adni kell.
    Ha nem lett volna rajta pozim valszeg eldobom 3betre én is.De így, hogy kb faceup AA ellen mentem megnéztem a flopoot aztán ott majd döntök hogyan tovább.
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

  9. #169
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Villanykörte

    $0.02/$0.05 Pot Limit Omaha Hi
    PokerStars5 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
    Stacks:
    UTG Hero ($10.30) 206bb
    CO MrBast888 ($2.43) 49bb
    BTN KonkieRolie ($5.09) 102bb
    SB adi9700 ($3.26) 65bb
    BB jexuda ($5) 100bb
    Pre-Flop: (0.07, 5 players) Hero is UTG

    Hero raises to $0.15, MrBast888 calls $0.15, 2 folds, jexuda calls $0.10

    Elég laza utg emelés, el is lehetett volna dobni.

    Flop: ($0.47, 3 players)
    jexuda checks, Hero checks, MrBast888 bets $0.23, jexuda calls $0.23, Hero calls $0.23
    Floppon első gondolatom a cbet volt. Aztán a ch/r. De mivel nem blokkoltam egy színt se, erről is letettem. Teljesen el voltam veszve ebbe a leosztásba. (is)

    Turn: ($1.16, 3)
    jexuda checks, Hero bets $0.75, MrBast888 folds, jexuda folds

    Turnön lejött a sorom, nyitottam.Viszonylag feszesen játszottak és ha vissza b@ssza valamelyik akkor nyugodtan dobhatom.
    De kb egyik utcán se éreztem, hogy mi lenne a jó döntés.

    Final Pot: $1.91
    Hero wins $1.86 (net +$0.73)
    jexuda collects $0.00 (net -$0.38)
    MrBast888 lost $0.38
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

  10. #170
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet CsabiST eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    $0.02/$0.05 Pot Limit Omaha Hi
    PokerStars5 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
    Stacks:
    UTG Hero ($10.30) 206bb
    CO MrBast888 ($2.43) 49bb
    BTN KonkieRolie ($5.09) 102bb
    SB adi9700 ($3.26) 65bb
    BB jexuda ($5) 100bb
    Pre-Flop: (0.07, 5 players) Hero is UTG

    Hero raises to $0.15, MrBast888 calls $0.15, 2 folds, jexuda calls $0.10

    Elég laza utg emelés, el is lehetett volna dobni.

    Flop: ($0.47, 3 players)
    jexuda checks, Hero checks, MrBast888 bets $0.23, jexuda calls $0.23, Hero calls $0.23
    Floppon első gondolatom a cbet volt. Aztán a ch/r. De mivel nem blokkoltam egy színt se, erről is letettem. Teljesen el voltam veszve ebbe a leosztásba. (is)

    Turn: ($1.16, 3)
    jexuda checks, Hero bets $0.75, MrBast888 folds, jexuda folds

    Turnön lejött a sorom, nyitottam.Viszonylag feszesen játszottak és ha vissza b@ssza valamelyik akkor nyugodtan dobhatom.
    De kb egyik utcán se éreztem, hogy mi lenne a jó döntés.

    Final Pot: $1.91
    Hero wins $1.86 (net +$0.73)
    jexuda collects $0.00 (net -$0.38)
    MrBast888 lost $0.38
    Hali!

    Szerintem ez a lap EP-ből pre dobás. Kb. 22-30%-os hand. Gondolom az UTG range-ed ennél szűkebb lesz. Nem rossz a játszhatósága és jó, h double suited, de könnyen dominálhatja egy normális, feszes MP v. CO flat range. És ott van mögötted egy CO 49bb-s shallow stack is, aki könnyen raise-elhet.

    Ha már as played, akkor én cbetelném. Top 2 párod van + gutshot, 6-os és T-es sor-blokkerekkel. Bár nem veri telibe a range-edet ez a flop, de nem hiszem, h ellenfeleid ezt figyelembe veszik ezen a limiten. Illetve simán cbetelnéd ezt egy overpár+fd-vel is, ami gyakran lesz nálad. Jelen esetben értékért is mész, de főleg a handedet véded a színhúzóktól.
    Turn blank lapokon, sorokon tudsz barellezni, flössön pedig valszeg fel kell adnod majd. Ez már ellenfél függő dolog is egyben, de alapból nem jó ötlet blokker nélkül ütni flössön.
    (Az más kérdés, ha nálad lenne a nut flöss blokker, akkor biztos tovább kellene verni mindegyik utcán.)

    A flop Ch/R-zel sztem az a baj, h csak felvered vele a potot, (ami szín blokker nélkül nem jó, ahogy írtad is) aztán, ha turn-re flush esik, akkor ott állsz kb. 1-es SPR-ben és már nem tudod elengedni. Illetve egy Overpár+FD-vel flip leszel, pár nélküli FD ellen picit elől, szóval hibára nem tudod vele kényszeríteni.
    Ez akkor lenne jó megoldás, ha biztos lehetsz benne, h a shorty nem fog bet/foldolni és a Ch/R után push-olni fog. Akkor úgy kell size-olnod az emelést, h amekkorát betelt+a stackjének a fele legyen (maximum) az emelésed és akkor még all in tud menni úgy, h te még ráboríthatod majd a BB-re. A shorty ott már sok mindennel beteheti (pár + akármi, pure fd, stb.).

    A turn-re érkező sorodat érdemes jobban védened. Akár meg is potolhatod, arra amúgy is kevésbé akarnak majd visszajátszani.
    Ha vki vissza****** sem kell megijedni, náluk is lehet T9 v. kisebb sor is Bár ott lesz a JT a range-ükben, de a tizest blokkolod is. Nem kell mindig a nuts-ot adni a kezükbe. Főleg a shorty ellen nem dobnék.

    u.i.: "náluk is lehet T9" - itt T6-ra gondoltam! Amint azt Pistapapa hihetetlen éleslátásával és kegyelmet nem ismerő őszinteségével elénk is tárta az ezt követő bejegyzésben
    Utoljára módosítva: Aenima által: 2017. 03. 31. 19:11
    Pistapapa and CsabiST like this.
    "..de azokkal ezer % hogy nem fogja callozni a turnt.
    Ha meg callozza, akkor meg riveren ..őőő.. rábaszom!
    ..vagyis hát, bocsánat! ..rátolom."

Oldal: 17 / 25 ElsőElső ... 71516171819 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •