Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
Like Tree7Likes

Téma: NL25 ZOOM 98s CO vs BU

  1. #1
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás NL25 ZOOM 98s CO vs BU

    https://www.boomplayer.com/23797098_77D6037133


    Hogyan érdemes felépíteni itt a játéktervet?

    Az ellenfélről új információim nincsenek, de 1,5-2 évvel ezelőtt egy aggresszív regulár volt, csodálkozom, hogy még most is 25-ön nyomja.

    A méretezésen egyértelműen látszik, hogy nem random nyomogat.

    Preflop CO-ból kb. egy ilyen range-dzset nyitok:

    22+, A2s+, K5s+, Q8s+, J8s+, T7s+, 97s+, 86s+, 75s+, 64s+, 54s, 43s, A8o+, KTo+, QTo+, JTo

    A 3betre passzívan ezt a skálát biztosan megvédem, (ha van read-em, akkor tologatom ide-oda):

    JJ-77, ATs+, A5s-A2s, KJs+, QJs, JTs, T9s, 98s, AQo

    Flop-on betel 40%-ot, ami tök jó, én alig fogok dobni valamit, minden Ax, FD, BDFD, sőt még a párok egy részével (amiben van kőr) is továbbmegyek. x/r range-dzsem nincs, mivel gyakorlatilag nem lehet nálam set

    A kérdésem itt következik:

    Érdemes lehet-e leadelni, vagy inkább egy esetleges check-check esetén riveren kiszedni az értéket?

    Legtöbbször a második esetet választom, azonban szeretnék próbálkozni különböző line-okkal, hogy lássam a reakciókat.

  2. #2
    Fanatikus tag Fredaster007 avatara
    Csatlakozott
    2016. 04. 26.
    Hozzászólások
    357

    Alapbeállítás

    Reg ellen én lehet hogy nyomnék egy donkbetet, hadd gondolja hogy rohadtul nem jó a kör ami turn jött.Vagy Checkolnám és riveren probálnék egy félpotos emelést hátha kifizeti.

  3. #3
    Idegen
    Csatlakozott
    2016. 10. 03.
    Hozzászólások
    8

    Alapbeállítás

    Leadelni nem nagyszerű. Egyrészt nem tudod balanceolni mert offsuit combód AQvan és Qhval értelmetlen leadelni de ha valahogy blockolni szeretnél nem tudom mivel 1/4 1/3sizeot választanék. Másrészt BTN 3betelhet offsuit combókat amiket nem hagysz bluffölni, illetve vbetelhet rosszabbat is.
    CarlosFerreira likes this.

  4. #4
    Újonc pecsimarci avatara
    Csatlakozott
    2016. 10. 17.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Nem látom értelmét donkolni a turn-t, szerintem megőli az akciót, és nem kapsz annyi megadást, h plusszos legyen.

    Viszont érdekelne, hogy csak szerintem rossz itt a pre call? (x3,5 a reg, és még pozin kivul is vagyunk)
    Tir-X likes this.

  5. #5
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az ellenfélről új információim nincsenek, de 1,5-2 évvel ezelőtt egy aggresszív regulár volt
    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Flop-on betel 40%-ot, ami tök jó, én alig fogok dobni valamit, minden Ax, FD, BDFD, sőt még a párok egy részével (amiben van kőr) is továbbmegyek. x/r range-dzsem nincs, mivel gyakorlatilag nem lehet nálam set
    Fentiek miatt szerintem nem ez volt az a spot, ahol más megoldással kéne próbálkozni, mint hogy teret engedünk neki és hagyjuk barrelezni. Ha valóban agresszív regular, akkor annyiszor és kb. azokkal a lapokkal fogja tovább lőni, mint amikkel callozná a donkbeted.

    Sokkal szélesebb skálát reprezentálsz a checkkel, nyilván a flop xc ranged 100%-át, míg a donkbettel jelentősen szűkítesz ezen a skálán, így őt könnyebb döntés elé állítod, nem tud akkora hibákat elkövetni.

    Idézet pecsimarci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Viszont érdekelne, hogy csak szerintem rossz itt a pre call? (x3,5 a reg, és még pozin kivul is vagyunk)
    Egy reg ellen, akiről annyi információnk van, hogy agresszív, én sem rajongok ezért a megadásért. Nem találtunk ezek szerint semmi leaket még a játékában, amit kihasználhatnánk ebben a spotban postflop, sőt: Ő lesz pozícióban és agresszív, tehát ebben a helyzetben jelentős edgel fog rendelkezni ellenünk.

  6. #6
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    így:
    Ashampoo_Snap_2017.05.20_19h59m05s_001_.jpg
    Player 5: folds
    kry: raises 60 to 90
    Player 7: folds
    Player 8: folds
    Player 9: folds
    Player 1: calls 90
    Player 2: folds
    Player 3: folds
    Player 4: folds
    kry: checks
    Player 1: bets 120
    kry: calls 120
    kry: checks
    Player 1: checks
    kry: bets 260
    Player 1: raises 370 to 630
    kry: raises 1725 to 2355
    Player 1: calls 1725
    kry: shows [9c 8c] (a straight flush, Seven to Jack)
    Player 1: shows [Ts Ac] (a flush, Ace high)
    *** SUMMARY ***
    Player 1 showed [Ts Ac] and lost with a flush, Ace high
    kry showed [9c 8c] and won (5175) with a straight flush, Seven to Jack

  7. #7
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Szerintem ezt lehetetlen balanszálni szóval nekem itt nem nagyon lenne leading rangem.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  8. #8
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    set meg közepesen erős flössön kívül itt mit adsz elő és mitől akarsz ennek fényében nyerni?
    Laci24 likes this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  9. #9
    Fanatikus tag Laci24 avatara
    Csatlakozott
    2013. 09. 19.
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Én is a turn passzra szavazok. Ezt a betet nagyon nehéz itt balanszálni. Mikkel donkolsz itt a turnön?
    Titcar kérdéses nagyon tetszik.

    Turnön amúgy donk és nem lead, hisz volt pre agresszor.

  10. #10
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    szerintem itt lehet lead range és balance-olni sem nehéz, flössök egy részét meg FD-s pocketeket leadlenék elsőre, nyilván így sem donkolhatunk túl sokat de mivel szerintem range előnyben kerülünk szinte így nyugodtan leadelhetsz(lehet oylan call range meg cbet range ami után nem vagyunk, de szerintem egy sokat 3betelő és cbetelő ellen itt eléggé nekünk kedvez a board, ő kb range-et fog cbetelni, kivéve pár közepesen erős lapot, mi meg azért dobunk bőven ezen a textúrán), főleg h az egyik hátránya ennek a startégiának az h gyengébb lesz a check range-ed így innentől sokkal többet barrelezhetne az ellenfeled(és a river kibetelésed ch ch után is ygengébb lesz, de ezt sem fogják kihasználni), ez nem hinném h meg fog történni. Az h mi a mezőny ellen a jobb startégia az már más kérdés, amúgy ez olyan mint amikor hasonló spotban ch/r-elünk erős lapot oop 3betpotban, ott pl gto nem nagyon kéne ch/r range legtöbbször de mivel sokan nem használják ki h gyenge lesz a riverre érkező range-ed ezért sokszor az a jó játék(vagy nem barreleznek eleget blöffből adott spotban pl)
    lumpi likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •