Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás cbetre reraise-t kapunk, hogyan tovább?

    Na nekem ez egy gyengém. Eleve nem szeretek cbetszerű emeléssel próbálkozni, csak ha passzív az ellen, különben gyengeségnek veszi, és kiemel egy reraise-el. Illetve van hogy tönkrever, mer túlkombinálom.

    Arra gondolok, hogy a tag helyesen arra tippel, hogy két magas lapom van, megpróbál kipöckölni, ilyenkor egyetlen esélyem van a pot megnyerésére, hogy ALLIN.

    Na és ekkor szokott kiderülni a furcsaság, hogy jé, volt valamilye.


    Szoktassatok le erről, ugye a profik nem csinálnak olyat, hogy semmivel a kezükben cbetes reraise-re allin emelnek?
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  2. #2
    Lelkes újonc brnovics avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 29.
    Hozzászólások
    92

    Alapbeállítás

    Micron ez hosszútávon tuti öngyiklosság.
    Inkább value bet irányába érdemes gondolkozni.
    Ha Nl100 fölött játszol azt nem tudom ott hogy megy ez.

  3. #3
    Lelkes újonc ReggieHammond avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    56

    Alapbeállítás

    Nem tudom hogy a profik hogy csinálják (meg azt sem hogy ki a "profi" - én biztosan nem) NL10-en tolom Nordican és elég jól bejön a cbet floppon. Persze nagyon sok mindentől függ (flop, kézben lévő lapok, ki honnan mit hívott adott stb..)

    De konkrétan a kérdésedre válaszolva: ha alacson floppon 2 magassal cbetelek és utána visszahívnak max megadom, de van hogy dobok is,(ugye azt is figyeljük hová javulhatunk) elvileg ugye "erőt mutat" (ami persze lehet resteal is) hogy erre all int tolni ??? Én nem szoktam.

    R
    "Új seriff érkezett a városba, és a neve: Reggie Hammond" - 48 óra

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 09. 26.
    Hozzászólások
    154

    Alapbeállítás

    Milyen az a cbetszerű emelés?

    Ha egy kisebb blöff cbetet értesz alatta, és úgy látod, hogy valaki erre felfigyelt (alacsony téten nem sokan lesznek), akkor emelj mindig ugyanakkorát, ha emelsz (vagy a flop textúrájához igazítsd az emelés nagyságát, ne a lapod erősségéhez).

    Saját tapasztalatból mondom, hogy micro/low limiten a legtöbb pénzt a hülye blöffökkel lehet kidobni. Ha csak két overcardod van, és kapsz egy reraise-t, az esetek többségében szerintem jobb dobni.

  5. #5
    Fanatikus tag ZoDo avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    494

    Felkiáltójel

    Az a legegyszerűbb, ha mindíg 3/4 potot hívsz hacsak nincs valami nyomós indokod (limpelt parti, kétszínű flop), így nem magyarázod be magadnak, hogy "csak a gyengécske hívás miatt emelnek vissza rám".
    Te magad is írtad, hogy főleg lappal teszik ezt. Szóval a felismerés, már megvan, csak figyelned kell, hogy jól játsszál. Szóval, szedd össze magad, koncentrálj, és amikor ilyen szitu van akkor máris szólaljon meg benned a vészcsengő, és ha nem bírod eldobni, akkor felállsz, és hagyod hogy lejárjon az idő. Ha nem így teszel szét lesz rúgva a se****! Szóval kapd össze magad, és figyelj oda nagyon az ilyen szitukban!
    Utoljára módosítva: ZoDo által: 2008. 12. 03. 22:37
    A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász''

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Köszönöm szépen a reagokat, legközelebbi szitunál emlékezni fogok rá: DOBÁS.

    Igen, a reraise inkább azt jelenti, hogy talált valamit, blöffölős tagnál jelenthet mást, például egy rohadt nagy blöfföt.


    Éppen mert talált valamit, jelentheti az egyetlen kiutat az allin. Hátha csak 1 párja van, és megijed. Ez szokott ilyenkor a fejemben járni, de butaság persze.

    3/4-ed potot megpróbálom bevezetni, aztán ha nem nagyon rémülnek meg tőle, legfeljebb visszaváltok potra.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Sztem ez a temakor, ezert nem annyira egyszeru, h dobas...
    Regebben engem is nagyon aggasztott ez a kerdes, es nagyon orultem volna, h valaki aki magasabb teten jatszik valaszol. Ugyh most magamra veszem ezt a feladatot.

    Mikrolimiten mar viszonylag regen jatszottam, ugyh nem tudom ott pontosan mi a megfelelo ellenstrategia: elso otletkent befeszulnek preflop(!) es visszavennek a cbetekbol. Ennek viszont nagyon fontos resze, h befeszulok preflop. Mivel azt feltetlezem az ellenfelrol, h tulsokat bloffol, es nem hagyja abba a bloffot, ezert azt haszanlom ki, h a jo lapjaimmal rengeteg valuet szedhetek ki beloluk! Nem pedig azt csinalom, h csak siman nem cbetelek, es rengeteg kispotot oda adok nekik!

    En altalban is a fenti strategianak vagyok a hive ismeretlenek ellen. Nem szeretek csakugy vaktaban bloffolni.
    Azonban, ha az ellenfel ennel ertelmesebb, vagy nem ennyire aggro maniac, akkor mas modjai is vannak a kuzdelemnek.
    Tedd fel magadnak a kerdest,h szerinted, h folytatna az ellenfeled, ha ez is ez a lap lenne nala? Mit reprezental a rr-zel?

    A masik kedvenc lepesem a rasie ellen a 3bet. Ez olyan jatekosok ellen lehet hasznos, akik nem fognak esz nelkul all-in menni ellened ilyenkor, de sokat reraiselik a cbeted. 2 okbol is nagyon hasznos lehet: viszonylag olcso, hisz nem kell nagyot visszaemelned, mar egy 2.5-szoros visszaemelessel is olyan dontesi helyzetbe hozod az ellent, h az egesz stackjerol kelljen donteni (olcso bloff egy relative nagy kasszaert). Ha az ellenfel ertelmesebb, akkor majd valuebol is akarhatod 3betelni , de ha csak TP+ lapokkal teszed ezt meg, akkor nagyon nehez lesz lecalloznod az all-int, ellenben, ha neha bloffolsz is, akkor az ellen rangebe bekerulnek a draw-k,estelges gyengebb TPk az all-in alkalmaval (ez egy nagyon fontos koncepcio, amit sokan figyelmen kivul hagynak!!!).

    Floatolhatsz is. Kik ellen? Pl az ellenfel egy utcanal tobbet altalaban nem mer bloffolni,ekkor ez egy eleg olcso mod. Pl ellenfel a QQx flopot ch/r-elte, mit repel ilyenkor? Egy Q-t, jo esellyel fol fog hagyni a bloffel a turnon, ha latja, h lecalloztad...

    Veszelyesebb, de akar vissza is bloffolhesz. Pl 722 ellen reraisel a cbeted, ismet csak mit repel? Semmit! Tehat ha van readed (!!!ismeretlenek ellen kar hősködni) egy jo line lehet a c-bet/c- ch/r-all-in... Ha neha lesz is nala valami is lecalloz, akkor is 2x is meggondoljak utana a tobbiek, h tamadjak a cbeted.


    Szoval probaljatok meg vegiggondlni, h ki mit miert tesz. Mi a hibaja annak amit csinal, es ezt hogyan tudod kihasznalni.
    Remelem segitettem ebben valamit.
    Utoljára módosítva: lederman által: 2008. 12. 04. 01:23

  8. #8
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 11. 28.
    Hozzászólások
    5

    Alapbeállítás

    Ez egy baromira összetett kérdés, nem lehet így véleményt nyilvánítani. Kellenek a konkrét handek, konkrét szituációk, stackméretek, readek, PT statok stb... Szerintem tolj be pár kérdéses partit és megnézzük, h abban a konkrét helyzetben kell-e cbet, raise-re pedig hogyan érdemes reagálni.

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet lederman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sztem ez a temakor, ezert nem annyira egyszeru, h dobas...

    Mikrolimiten mar viszonylag regen jatszottam, ugyh nem tudom ott pontosan mi a megfelelo ellenstrategia: elso otletkent befeszulnek preflop(!) es visszavennek a cbetekbol. Ennek viszont nagyon fontos resze, h befeszulok preflop. Mivel azt feltetlezem az ellenfelrol, h tulsokat bloffol, es nem hagyja abba a bloffot, ezert azt haszanlom ki, h a jo lapjaimmal rengeteg valuet szedhetek ki beloluk! Nem pedig azt csinalom, h csak siman nem cbetelek, es rengeteg kispotot oda adok nekik!


    A masik kedvenc lepesem a rasie ellen a 3bet. Ez olyan jatekosok ellen lehet hasznos, akik nem fognak esz nelkul all-in menni ellened ilyenkor, de sokat reraiselik a cbeted. 2 okbol is nagyon hasznos lehet: viszonylag olcso, hisz nem kell nagyot visszaemelned, mar egy 2.5-szoros visszaemelessel is olyan dontesi helyzetbe hozod az ellent, h az egesz stackjerol kelljen donteni (olcso bloff egy relative nagy kasszaert). Ha az ellenfel ertelmesebb, akkor majd valuebol is akarhatod 3betelni , de ha csak TP+ lapokkal teszed ezt meg, akkor nagyon nehez lesz lecalloznod az all-int, ellenben, ha neha bloffolsz is, akkor az ellen rangebe bekerulnek a draw-k,estelges gyengebb TPk az all-in alkalmaval (ez egy nagyon fontos koncepcio, amit sokan figyelmen kivul hagynak!!!).

    Floatolhatsz is. Kik ellen? Pl az ellenfel egy utcanal tobbet altalaban nem mer bloffolni,ekkor ez egy eleg olcso mod. Pl ellenfel a QQx flopot ch/r-elte, mit repel ilyenkor? Egy Q-t, jo esellyel fol fog hagyni a bloffel a turnon, ha latja, h lecalloztad...

    Veszelyesebb, de akar vissza is bloffolhesz. Pl 722 ellen reraisel a cbeted, ismet csak mit repel? Semmit! Tehat ha van readed (!!!ismeretlenek ellen kar hősködni) egy jo line lehet a c-bet/c- ch/r-all-in... Ha neha lesz is nala valami is lecalloz, akkor is 2x is meggondoljak utana a tobbiek, h tamadjak a cbeted.


    Köszi szépen. Szerintem egyszerűbben lefordítva:

    Ismeretlenek ellen ha cbetelek, és reraise-t kapok, egyértelmű dobás.

    Ha kifigyelem, hogy valaki cbetre támad, akkor valuebetet cbetnek álcázva megtámadom a visszahívását.


    Floatolni viszont nem szívesen fogok, bár időnként szoktam, de olyan stresszben vagyok a turnos hívásnál, miközben semmim sincs, hogy azt inkább majd csak akkor iktatom be a fegyvertárba, ha lesz 40 beülőnyim.

    (jó, azér néha így is kénytelen vagyok, mikor cbettel mégiscsak csatázom, és turnon is támadok már. Harcihelyzet függő


    Szóval ökölszabály: Ismeretlen ellen mindig feszesen!
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet BarbusBarbus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez egy baromira összetett kérdés, nem lehet így véleményt nyilvánítani. Kellenek a konkrét handek, konkrét szituációk, stackméretek, readek, PT statok stb... Szerintem tolj be pár kérdéses partit és megnézzük, h abban a konkrét helyzetben kell-e cbet, raise-re pedig hogyan érdemes reagálni.
    Barbus, ez most egy általános neszesemmi vélemény volt, ezt el kell ismerned. :-D

    De oké, egyetértek, board, stack, és ellenfélfüggő, mégis kellett nekem egy általános irányelv, hogy ne dobáljam ki a teljes beülőimet semmivel a kezeimben. :P
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •