Oldal: 302 / 315 ElsőElső ... 202252292300301302303304312 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.011 - 3.020 (3142) összesen
Like Tree675Likes

Téma: Az online szerencsejáték szabályozása Magyarországon

  1. #3011
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    figy. amit én nyerek, az közel 100%ban külföldiek pénze, az állam szempontjából totál "szűz" pénz. Pont olyan, mint egy itt költő turista pénze, vagy mint az a pénz, amit a külföldön dolgozó magyarok utalnak haza. Amikor elköltöm 27%-a egyből áfa formájában adó lesz, amikor benzint, cigit, alkoholt veszek, még több.
    Egy veszteséges állami vállaltnál gyakorlatilag semennyit nem adózol, az állam csak egyik zsebéből a másikba teszi a pénzt.
    Röviden: te papíron fizetsz adót, gyakorlatilag viszont kurvára nem, sőt az egész fizetésed adóból kapod. Én meg befizetem adóként egy állami alkalmazott fizetését.
    Egyébként szívesen.
    Fredaster007 likes this.

  2. #3012
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    ja, és a munkahelyem "megteremtését" sem adókedvezménnyel, sem egyéb módon nem támogatta az állam.

  3. #3013
    Fáradhatatlan grinder Piroslapos avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 11.
    Hozzászólások
    805

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    figy. amit én nyerek, az közel 100%ban külföldiek pénze, az állam szempontjából totál "szűz" pénz. Pont olyan, mint egy itt költő turista pénze, vagy mint az a pénz, amit a külföldön dolgozó magyarok utalnak haza. Amikor elköltöm 27%-a egyből áfa formájában adó lesz, amikor benzint, cigit, alkoholt veszek, még több.
    Egy veszteséges állami vállaltnál gyakorlatilag semennyit nem adózol, az állam csak egyik zsebéből a másikba teszi a pénzt.
    Röviden: te papíron fizetsz adót, gyakorlatilag viszont kurvára nem, sőt az egész fizetésed adóból kapod. Én meg befizetem adóként egy állami alkalmazott fizetését.
    Egyébként szívesen.

    Jót nevettem.
    Valóban az állami alkalmazottak fizetését az adózók fizetik,de nem az olyanok akik max áfát fizetnek ezek a képviselők rendőr túzoltó orvos kormányhivatalok stb a közlekedési vállalatok pont nem tartoznak ehez ott csak lenyulják a pénzt és beleugatnak a dolgokba, bocsi ha rosszul fogalmaztam...
    De amit te 27% adónak nevezel az közel sem annyi mert nem minden áfa 27% sok dolognak levitték 5% ra igaz sajnos ez azóta nem az árakon nem látszik.
    De maradhatunk a 27% nál amit te elvileg fizetsz de azt minden Magyarországon élő is fizeti az adó és egyéb fizetnivalókon túl .Na van még kérdés???
    Mert az adó 15% a "TB" 27% + van 1,5% egyebek . és akkor most jön majd a te "adód" akit mindenki fizet ezeken felül
    Akkor már értjük egymást
    De köszönöm hogy eltartasz
    Utoljára módosítva: Piroslapos által: 2017. 06. 25. 21:11

  4. #3014
    Fáradhatatlan grinder Piroslapos avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 11.
    Hozzászólások
    805

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    figy. amit én nyerek, az közel 100%ban külföldiek pénze, az állam szempontjából totál "szűz" .
    Kit érdekel kinek a pénze? Ha Magyarországi vállalkozás külföldre értékesít az is külföldiek pénze nem gondolod mégis vannak kötelezettségek.
    De gondolom ez meddő vita hagyjuk is csak orvi ellátásnál igazán igazságos lenne némi befizetési sorrend

  5. #3015
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    pfff... van egy olyan érzésem, meg sem akarod érteni, amit írok.
    Ma minden 2. ember az államtól kapja a jövedelmét Mo-n (közalkalmazottak, közmunkások, nyugdíjasok, állami vállalatok alkalmazottai, stb.). Az emberek másik fele termeli ki ezeknek az embereknek a fizetését, nyugdíját, stb. Amikor ezek az emberek, szolgáltatnak, termelnek, stb. akkor bevételük/jövedelmük után adóznak, de az után a jövedelem/bevétel után, aminek eredeti forrása az állam (pl. ha egy nyugdíjas levágatja a haját, annak az áfáját stb. ne tekintsük már, hisz gyakorlatilag adóból fizetett adó), azt gyakorlatilag ne számold már bele.
    Tekintve, hogy a pókerjátékosok jövedelmének 0%ban forrása az állam, valójában legalább annyit adózunk, mint az átlag (jövedelemarányosan nézve, összegszerűen sokkal többet.

  6. #3016
    Fanatikus tag Fredaster007 avatara
    Csatlakozott
    2016. 04. 26.
    Hozzászólások
    357

    Alapbeállítás

    popcorn time
    Csatolt képek Csatolt képek

  7. #3017
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet Piroslapos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kit érdekel kinek a pénze? Ha Magyarországi vállalkozás külföldre értékesít az is külföldiek pénze nem gondolod mégis vannak kötelezettségek.
    De gondolom ez meddő vita hagyjuk is csak orvi ellátásnál igazán igazságos lenne némi befizetési sorrend
    Persze, és egyébként, ha lenne erre normálisan kidolgozott rendszer, hidd el, a pókerjátékosok többsége szívesen adózna, stb. Én pl. nagyon szívesen adóznék a román rendszer szerint.

  8. #3018
    Fáradhatatlan grinder Piroslapos avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 11.
    Hozzászólások
    805

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pfff... van egy olyan érzésem, meg sem akarod érteni, amit írok.
    Ma minden 2. ember az államtól kapja a jövedelmét Mo-n (közalkalmazottak, közmunkások, nyugdíjasok, állami vállalatok alkalmazottai, stb.). Az emberek másik fele termeli ki ezeknek az embereknek a fizetését, nyugdíját, stb. Amikor ezek az emberek, szolgáltatnak, termelnek, stb. akkor bevételük/jövedelmük után adóznak, de az után a jövedelem/bevétel után, aminek eredeti forrása az állam (pl. ha egy nyugdíjas levágatja a haját, annak az áfáját stb. ne tekintsük már, hisz gyakorlatilag adóból fizetett adó), azt gyakorlatilag ne számold már bele.
    Tekintve, hogy a pókerjátékosok jövedelmének 0%ban forrása az állam, valójában legalább annyit adózunk, mint az átlag (jövedelemarányosan nézve, összegszerűen sokkal többet.
    Gratulálok
    Erre soronként tudnék válaszolni pedig nem vagyok túlképzett a témában. De ahogy látom te sem de nekem ma már erre nincs energiám de igérem valamikor megválaszolom neked.
    Viszot az utolsó mondatod "Tekintve, hogy a pókerjátékosok jövedelmének 0%ban forrása az állam, valójában legalább annyit adózunk, mint az átlag (jövedelemarányosan nézve, összegszerűen sokkal többet."

    vérlázító és felháboritó ez biztos. Ezt még a pokeresek nagy része sem gondolja így.
    De jó éjt sok szerencsét kívánok de ha te ezt így gondolod akkor egy orvosi vizsgálatot azért ajánlanék vállon felül

  9. #3019
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás

    Jól van, most már vedd el tőle a szeszt, és küld el fogat mosni. Persze csak a havi 7e-sek után kapja meg a fogkrémet a fürdőben.

  10. #3020
    Fáradhatatlan grinder Piroslapos avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 11.
    Hozzászólások
    805

    Alapbeállítás

    Idézet PoloSanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jól van, most már vedd el tőle a szeszt, és küld el fogat mosni. Persze csak a havi 7e-sek után kapja meg a fogkrémet a fürdőben.
    Mi van Sanyikám Rosszul vagy ?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •