Oldal: 4 / 12 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (114) összesen
Like Tree165Likes

Téma: Játékosokat keres a ProPokerBacking csapat

  1. #31
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Nekem is szimpatikusabb, ezért is mondtam fel anno
    Ugyanakkor az is tény, hogy RENGETEG játékos megrakad egy eszméletelen kis szinten, és utána hitegeti magát évekig, hogy "de bennem van a potenciál, tudok keresni 3k-t ha odarakom magam" amiből nem lett persze semmi, és nem is lesz. Nem dolgozik igazán keményen, nem fejlődik, nem hatékony stb stb de cserébe ugyanúgy 8+ órában rabszolga. Lehet, nem egy cég rabszolgálja, de ugyanúgy 8 órán át leláncolja magát, még akkor is, ha 2-3 órát teljesen elkúr (de az mégsem a szabadideje, mert dolgoznia kéne, csak lusta)

    Elég megnézni, hogy mennyi 15$ meg 30$ dolláros (stakelt) reg van pl. spinen vagy NL25-NLN50 reg, aki évek óta nem képes többet keresni. Cserébe egyre szarabb a kedve, kis depresszióba csúszik, mert látja, hogy mit érhetne el, és mit érnek el mások, ő meg igazából semmivel sincs előrébb, mint az általa lenézett multis "rabszolgák". Akik 5-6kor boldogan távoznak, elfelejtik teljesen a munkájukat nap végéig, azt csinálnak amit csak akarnak a hétvégén. Az 1k$t se kereső reg meg rosszkedvűen fekszik, hogy már megint nem grindolt eleget, már megint nem elemzett eleget, és előbb-utóbb szembe kell néznie azzal, hogy egy kalap szart nem ért el.

    Kb. erről szól az összes nagy backing csoport heti mentál órája, ugyanezek a történetek mennek évek óta.

    Szeirntem él egy ilyen kép az online pókeres világban, hogy milyen kva kompetitív lett az online légkör. Lósz@rt. Sehol nincs még mindig a versenysporthoz képest, ha valaki megfelelő hozzáállással vág bele (és lehetőségekkel) akkor "pillanatok alatt" igen sokat ellehet érni, bármilyen más versenysporthoz képest.

    Másik tévhit, hogy a pókeres munka sokkal szabadabb, mint az irodai. Egy bizonyos szint után ez igaz lehet, vagy azokra, akiknek a koncentrálóképessége messze átlagon felüli, de alapvetően sokkal nehezebb, mint a "rabszolga irodai munka", és több energiát/időt vesz igénybe. Amivel szerintem nincs semmi gond, ha annyival jobban is keresel és tényleg fejlődsz. De sajnos ez egy csomó regre egyáltalán nem igaz, és ők jobban járnak egy "reality checkkel"...

  2. #32
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Persze nyilván ez is attól függ, hogy milyen opciókkal rendelkezik a pókeren kívül. Ha a pénztermelési képessége nettó 150k, alacsony növekedési rátával, akkor nyilván megéri csöveskednie kisebb limiteken, és valószínűleg az se zavarja annyira, hogy mennyire keveset ér el pókerben is. Végülis lehet ez az átlag

  3. #33
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 15.
    Hozzászólások
    25

    Alapbeállítás

    Spin&Go-ban azért még mindig sok pontenciál van!
    Mindenkinek sok sikert aki belevág!

  4. #34
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ???
    Kíváncsi lennék te mit dolgozol és mennyiért. Hány ember összetenné a kezét ekkora jövedelemért.
    Teljes vállszélességgel kiállok amellett, hogy általánosságban sem éri meg a konkrét példa, nem csak kifejezetten nekem.

    Már rutinos akadémiás vagyok, rengeteg grinddal, elemzéssel és elmélkedéssel a hátam mögött, több évet táncoltam azon a bizonyos pengeélen amiről sokszor szó esik itt a fórumon és végül számot vetettem az előnyökkel, hátrányokkal és a számomra reálisan elérhető célokkal (egy olyan környezetben ami valljuk be, stagnál/leáldozóban van és kifejezetten periféria szakmai szempontból).

    Konkrétumok nélkül annyit tudok elmondani, hogy egy nemzetközi startup jellegű cégnél dolgozom Budapesten. Építőköve lehetek egy olyan üzletnek és technológiának ami hasonlóan a pókerhez, data-driven döntéseken alapul, folyamatos macska-egér játék a kompetitorokkal és a felhasználókkal. Egy releváns fejlődési utat járhatok be, amelyben rengeteget segít az a háttér amit ez a fantasztikus játék adni tudott, de mégis csak egy akváriumnak éreztem. Színes, érdekes emberekkel dolgozom együtt egy kifejezetten üdítő és inspiráló irodai környezetben. Valódinak tekintem, nem pedig egy szimulációnak. Célnak és folyamatnak tekintem, nem pedig eszköznek.

    Igen, még egy szót sem ejtettem az anyagiakról, pedig ez volt az a trigger ami magyarázatra szorul. Szándékosan azért is kezdtem mással, mert meg kell érteni azt, hogy pusztán a pénz nem elegendő indok és motiváció arra, hogy egy nagyon specifikus és feltehetően tiszavirág életű dologba vágja az ember fejszéjét. Pontosabban ennyi pénz nem elég. Az, hogy hol van a tűréshatár, embere válogatja, de valószínűleg majdnem hogy nagyságrendileg magasabbról kell indulnia a licitnek. Akik bérből, fizetésből élnek mint én is, azoknak természetesen jelentős az említett összeg de a póker gyakorlatilag egy befektetés, majd pedig egy vállalkozás. És ebben a felfogásban kevés teret kap a horizontális fejlődés ami pedig elengedhetetlen a hosszútávú sikerességnek. Hogy egy pókeres hasonlattal éljek: lehetsz profitábilis 15/10/3-at játszva, azonban a stabil fejlődéshez és a sikerhez szélesebb range-dzsekkel és szerteágazó postflop tudással érdemes manőverezni.

  5. #35
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljes vállszélességgel kiállok amellett, hogy általánosságban sem éri meg a konkrét példa, nem csak kifejezetten nekem.

    Már rutinos akadémiás vagyok, rengeteg grinddal, elemzéssel és elmélkedéssel a hátam mögött, több évet táncoltam azon a bizonyos pengeélen amiről sokszor szó esik itt a fórumon és végül számot vetettem az előnyökkel, hátrányokkal és a számomra reálisan elérhető célokkal (egy olyan környezetben ami valljuk be, stagnál/leáldozóban van és kifejezetten periféria szakmai szempontból).

    Konkrétumok nélkül annyit tudok elmondani, hogy egy nemzetközi startup jellegű cégnél dolgozom Budapesten. Építőköve lehetek egy olyan üzletnek és technológiának ami hasonlóan a pókerhez, data-driven döntéseken alapul, folyamatos macska-egér játék a kompetitorokkal és a felhasználókkal. Egy releváns fejlődési utat járhatok be, amelyben rengeteget segít az a háttér amit ez a fantasztikus játék adni tudott, de mégis csak egy akváriumnak éreztem. Színes, érdekes emberekkel dolgozom együtt egy kifejezetten üdítő és inspiráló irodai környezetben. Valódinak tekintem, nem pedig egy szimulációnak. Célnak és folyamatnak tekintem, nem pedig eszköznek.

    Igen, még egy szót sem ejtettem az anyagiakról, pedig ez volt az a trigger ami magyarázatra szorul. Szándékosan azért is kezdtem mással, mert meg kell érteni azt, hogy pusztán a pénz nem elegendő indok és motiváció arra, hogy egy nagyon specifikus és feltehetően tiszavirág életű dologba vágja az ember fejszéjét. Pontosabban ennyi pénz nem elég. Az, hogy hol van a tűréshatár, embere válogatja, de valószínűleg majdnem hogy nagyságrendileg magasabbról kell indulnia a licitnek. Akik bérből, fizetésből élnek mint én is, azoknak természetesen jelentős az említett összeg de a póker gyakorlatilag egy befektetés, majd pedig egy vállalkozás. És ebben a felfogásban kevés teret kap a horizontális fejlődés ami pedig elengedhetetlen a hosszútávú sikerességnek. Hogy egy pókeres hasonlattal éljek: lehetsz profitábilis 15/10/3-at játszva, azonban a stabil fejlődéshez és a sikerhez szélesebb range-dzsekkel és szerteágazó postflop tudással érdemes manőverezni.
    Én úgy gondolom, hogy általánosságban igenis megérheti, neked x okból nem és nekem x okból nem, de azért általánosságban beszélve ez minimum túlzás. A póker nem feltétlenül rosszabb vagy jobb, mint egy átlagos munka. Csak más. Van akinek azt a fajta szabadságot nehezen pótolná más, mint amit a póker nyújt. Nekem is sokkal nyugodtabb az életem amióta normál munkákat tolok, játék helyett, sokkal kevésbé vagyok stresszes és nekem ezért megérte otthagyni. De a játék által nyújtott szabadság az hiányzik. Szinte soha nem volt olyan, hogy valamire ne érjek rá. Az pókert az egyéb programjaimhoz igazítottam, ma fordítva ez lehetetlen. Azt se tudom, holnap meddig dolgozom...

    És akkor most én se beszéltem a dolog anyagi vonzatáról. A fent említett összeg (ami szerintem egy átlag regnek nem is reális) azért szép summa, még angol fizetésekhez képest sem utolsó. Ne mondjuk már, hogy ez nem pénz, meg, hogy teljesen tiszavirág életű. Valóban egyre süllyed lejjebb, de a játékban való résztvétel csak online közel 20 éve fennáll, ezalatt jelentős mennyiségű pénzt lehetett keresni, aki régóta bennevan. Ha megnézel otthoni fizetéseket (mennyi is lehet, talán 200k az átlag most?), ahhoz képest havi 730k elég jó ajánlat. Arról már ne is beszéljünk, hogy emellett még képezheted magad, járhatsz suliba, a pókerkarriered vége nem kell feltétlenül azt jelentse, hogy nincs a kezedben semmi használható amivel továbbléphetsz.

    Szóval elhiszem, hogy neked nem éri meg, nekem se éri meg játszani komolyan, de szerintem általánosítani hiba.
    tonyi likes this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  6. #36
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 10.
    Hozzászólások
    312

    Alapbeállítás

    "Akik 5-6kor boldogan távoznak, elfelejtik teljesen a munkájukat nap végéig, azt csinálnak amit csak akarnak a hétvégén."
    5-6-kor boldogan (max annak örülnek, hogy végre nem kell ott rohadni) távoznak, hazamennek, útkközben mondjuk bevásárolnak, utána nem árt enni, megfürdeni, kaját készíteni holnapra, mosni. És akkor arról még nem beszéltem, hogy van gyereked, mert nekem még nincs. Most van olyan 9 óra, és a maradék 1-másfél órában tényleg azt csinálsz amit csak akarsz, ha hullafáradtan van kedved bármihez is.
    A 8 órás munkánál nagyobb rabszolgaság nincs. Annyiban jobb a rabszolgaságnál, hogy nem vernek, meg nem ölnek meg. Vagyis de, csak hosszú távon a stressz által.
    Ja hétvégén tényleg van időd, mondjuk netto 30 óra, de lehet sokat mondtam, mert vasárnap már készülődni kell a munkára. Tehát 30 óra plusz napi számoljunk másfél órával, az összesen 37,5 óra. Tehát az időd 22%-ban, és ez nagyon túlbecsült, azt csinálsz amit akarsz. #highlife2017

  7. #37
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 17.
    Hozzászólások
    289

    Alapbeállítás

    Jó az ilyen megosztó téma... Tudom, h a póker nem a családosok játéka, főleg, ha megélhetésiről van szó. Röviden: Két vállalkozás mellett elég stresszes két gyermeket nevelni és megélni a mindennapok örömeit. Nemrég coachingot igényelve az éjszakáimat is feláldoztam, h megpróbáljak váltani a "független" megélhetés irányába. Kb 200e hand MTT, feljavított mutatók, sok átgrindolt éjszaka és nappali egy-egy óra alvás vállalkozás mellett majdnem kicsinált. Mérleget vonva: Könnyebb elviselni az eddigi biztos megélhetést nyújtó rabszolgaságot (mert ám szerintem saját magad rabszolgájának lenni brutálisabb, mint 8 órát igázni vmi seggfejnek. (Ez tapasztalat)), mint a varianciát, amin át vezet az út a "megélhetési pókerhez". Tehát nem váltottam. Ez a saját szempontom, gondoltam leírom röviden. Egy blogot is megérne, de sajnos nincs időm ilyesmire, hisz még be kell adnom az utalásokat... GL mindenkinek aki belevág!
    stazoka likes this.

  8. #38
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 10.
    Hozzászólások
    312

    Alapbeállítás

    Ha volt két vállalkozásod, akkor nem voltál független? Vagy valamit félreértek?

  9. #39
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 05. 22.
    Hozzászólások
    330

    Alapbeállítás

    Multiknál dolgozva sokszor nincs hétvége sem...

  10. #40
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha megnézel otthoni fizetéseket (mennyi is lehet, talán 200k az átlag most?), ahhoz képest havi 730k elég jó ajánlat. Arról már ne is beszéljünk, hogy emellett még képezheted magad, járhatsz suliba, a pókerkarriered vége nem kell feltétlenül azt jelentse, hogy nincs a kezedben semmi használható amivel továbbléphetsz.
    szerintem aki tud keresni pokerrel 2-3K usd-t havonta, annak nem az átlagfizetés az alternatívája valahogy mindig a pokeres jónak számító számokat viszonyítjuk az átlagember átlagos számaihoz

    megkockáztatom, hogy azok többsége aki ma itthon főállású pokeresként dolgozik nem keres sokkal többet, mint egy átlag irodai munkás (aminek olyan 250 nettó az átlaga azt hiszem), másrészt ugye nem átlagokat kéne nézni, hanem mondjuk a középső 50%ot csak, mert nyilván a kiemelkedők sokszorosát keresik az átlagnak.

    tanulni meg pont ugyanúgy lehet meló mellett is, amiben azért van kis túlzás, de nem egy embert ismerek aki 8 órás meló mellett csinálja / csinálta az msc-t pl.

    persze az a része, hogy simán lehet hogy valakinek bizonyos okok miatt sokkal jobban megéri pokerezni, mint "rendes" munkát vállalni, míg másnak nem ez abszolút érvényes.
    Utoljára módosítva: titcar által: 2017. 10. 18. 08:38
    csabadeak, szroli, topin and 2 others like this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

Oldal: 4 / 12 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •