Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By chivasr911
  • 1 Post By Flush67

Téma: Facing a check/raise - doing a check/raise NL10-25

  1. #1
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás Facing a check/raise - doing a check/raise NL10-25

    Sziasztok!

    Két hand-del kapcsolatban mit gondoltok?

    1. https://www.boomplayer.com/26147928_4C208A72C2

    Mivel itt gyakorlatilag semmit nem reppel, ezért ezen a runout-on gyakorlatilag a teljes air range-dzsemmel rámehetek-e a bet/call-bet-bet line-ra?

    2. https://www.boomplayer.com/26136733_A61CEB6722

    Az eredeti emelő nem cbeteli a board-ot, így hajlok afelé, hogy szélesebben támadható a bu flop bet-je.
    Milyen range-dzsel tennétek ezt?
    (Bu feltételezhetően nem regulár, de nincs releváns infó)
    Utoljára módosítva: Flush67 által: 2017. 12. 07. 15:47

  2. #2
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 18.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Az elso jo volt igy de en kihagytam volna a cbetet a második határeset sztem. Tul gyenge a Draw es könnyen o is húzhat valamire ami miatt ha flopon nem nyerünk 3utcat kell hívni

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 18.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Elsőnél azert hagynám ki a betet mert csak az equityt dobatod vele. Minden jobb megad

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 23.
    Hely
    Szombathely
    Hozzászólások
    65

    Alapbeállítás

    Második play nálam elég fish.

  5. #5
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet Enszi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Második play nálam elég fish.
    Megindoklod?

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    A második nekem sem tetszik. (bár persze statok meg readek igazolhatják). Főleg a preflop játék, mi a csudának küzdesz egy ekkora szeméttel pozíción kívül. Ki tudod ezeket hozni plusszosra?

    Az elsőnél talán a river betet nagyobbra kellene rakni nehogy egy hero callt kapjál egy szeméttől. Merthogy őszintén szólva te sem adsz itt elő sok mindent egy pókeren kívül. Egy fölé párt így játszanál?

  7. #7
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    1. ez nagyon laza így, indoklás sem tetszik, csak akkor ha tudod h szűken védekezik és random ch/r-elget amiket aztán felad, ha így van akkor én is floatolnám, és betelem a turnt, de rivert már nem betelném, ha normálisan védekezik lesz elég sok 4x-e, akár több is mint nálad, és erős 9x-eket is ch/r-elhet(jó ez mondjuk ritka lesz)
    2. második a call az standard, ch/r nyilván laza de ez simán jó így, főleg ha sizeokkal variál és mondjuk a range-e tetejével nagyobbat hívna, de egy agresszívabb reg ott sokat fog betelni, nálad lesz elég value, minden 2párod ott van +6combo set, és itt a lapod sokkal jobb mint az első handben, szóval ez nagyon tetszik, első az turnig oké lehet bizonyos ellenfelek ellen, river szerintem túljátszás, de meggyőzhető vagyok


    "Mivel itt gyakorlatilag semmit nem reppel, ezért ezen a runout-on gyakorlatilag a teljes air range-dzsemmel rámehetek-e a bet/call-bet-bet line-ra? "
    de érted ez számomra eléggé elentmondásos, ha semmit nem reppel akkor miért nem elég a turn bet? ha pedig úgy érzed h képes közepesen erős lapokkal ch/r-elni, K9 A9 stb, akkor már értem de akkor meg reppel valamit, és még1x mondom ha valaki korrekten védekezik akkor lesznek erős lapjai, de ez lehet h tényleg nem lesz jellemző itt, amúgy ezeket a turn szitukat sok reg nagyon elrontja, és betelhetsz az egész rang-eddel, mert kb folytatják minden erős lapjukkal, a checkjük meg olyan lapok amikkel nem merik folytatni, pl valami flop BD FD ami nem javult, kevesen balanceolják ki dupla ch/r-el vagy közepesen erős lapokkla ezt a szitut, szóval a legjobb stratégia ha betelsz egy kis size-al ilyenkor nagy fold eq, és a Q-d miatt azt a pár 1pár típusú lapja elen lesz eq-d is, véded a lapod pl egy A2 ellen, és leszeded azokról a lapokról amikkel riveren blöffölne, akinek nincs dupla ch/r range-e számottevő azok ellen ez bet mindig türnön
    Utoljára módosítva: chivasr911 által: 2017. 12. 09. 00:18
    Laci24 likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Q7-nél a turn bettel milyen nálad rosszabb lapokat akarsz dobatni?
    Kb. SD képes vagy. Igen, ha az ellenfél fogalmatlan és nem tudja, hoyg Kx, Ax SD value számára és baromság check/raiselnie, akkor lehet nála ilyen lap, de akkor is jobban megéri SD vinned ezt a lapot még, mert ami ranget dobatsz, azt irtó jó equityvel vered és SD viszed a partit.

    Amennyiben pedig valami air lenne nálad éppen, akkor nagyon nagynak tartom a turn méretezésedet, abszolút nem a ranget célzod, amit dobatni akarsz, kevesebb is elég az ellen.

  9. #9
    Fanatikus tag Laci24 avatara
    Csatlakozott
    2013. 09. 19.
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    1. https://www.boomplayer.com/26147928_4C208A72C2

    Mivel itt gyakorlatilag semmit nem reppel, ezért ezen a runout-on gyakorlatilag a teljes air range-dzsemmel rámehetek-e a bet/call-bet-bet line-ra?
    Szerintem csak akkor ha van statod. Mert lehet hogy nem reppel semmit de egészen más a szitu ha csak 3 százalékot raisel flopokat mint ha tegyük fel 25-öt.
    Hogy-hogy nincs statod az emberről?

    Infó nélkül én a flop cbet/fold pártján vagyok.

    GL!

  10. #10
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszaitokat!
    Laci24 likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •