Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (42) összesen
Like Tree11Likes

Téma: Új rake race típus a PókerAkadémián - exkluzív is, pooled is és $10.000 a nyeremény

  1. #31
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.305

  2. #32
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.305

  3. #33
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.305

  4. #34
    Újonc
    Csatlakozott
    2016. 12. 29.
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás

    Tisztelt Support!

    Dodonpapa elég pontosan prognosztizálta,hogy az Ő raketermelése az új rendszerben mire lehet elég. Amit talán Önök nehezebben tudtak elképzelni,de a januári raceben még nem látszódik a prizepool emelése,remélem februárban már ténylegesen emelkedik az összeg.

    Viszont véleményem szerint Önök a race prize más típusú elosztásában egy hatalmas hibát követtek el a januári raceben. (Szeretném,ha mindenképp reagálnának Önök is,és a játékostársaim is.)

    Ugyanis az első hely díját meghagyták de pont a 2-3-4-5-6 helyekért járó pénzt nagyban lecsökkentették.
    Az már a race indulásakor garantálható volt,hogy Lucidawake-t esélye sem lesz senkinek sem megfogni,hiszen nem elég,hogy nagy raketermelő (amihez gratulálok neki) még az 1,25* szorzót is megkapja azért mert a Juicynál játszik. Bár az sem tartom etikusnak,hogy a kisebb raketermelő játékosok szorzót kapjanak,de úgy gondolom,hogy 3-4000$ feletti raketermelés esetén ezzel Önök egy hatalmas öngólt rúgtak,és azzal is,hogy még nagyobb szakadék lett az 1 és a 2 hely között az új prizepoolban. Véleményem szerint ezt már a januári raceben javítsák mert nagyon rossz vége lesz a dolognak.
    Annak ellenére,szinte mindenki rosszabbul jár az új raceszel én mégis örültem,mikor láttam az eredményeket, hiszen végre egy olyan race alakult ki,ahol ha minél többet termel az ember annál nagyobb %-ot kap vissza,úgy,hogy az első 5 hely visszatérítése sem szökik az egekbe,hanem szép fokozatosan 1-1%-okkal emelkedik.
    Az új elosztás viszont azért nagyon nagy hiba,mert az első hely fixen elkelt (én úgy gondolom hosszú időre),így a legnagyobb csata a 2-6 helyekért folyna pont aránylag a nagy rakeelők között,viszont azzal,hogy pont az ő rovásukra csökkentik a prize-t ahelyett,hogy arra kényszerítenék őket,hogy még többet játszanak szépen mindenki keres egy "B" megoldást és csak annyit játszik ebben a raceben,hogy pont megérje.

    Nézzék meg TanyaGlasses a 3348$-os rakeét december 20-ra elérte,de már több mint 1000$ hátrányba került,és onnantól nem is játszott (és egészen biztos vagyok benne,hogy nem csak a karácsony végett,hanem azért mert nem volt értelme.) És itt jön ki az,hogy miért hatalmas öngól ez Önöknek. ha ott Lucidawake-nek nincs meg az az 1,25* szorzója,akkor neki ott a raceben 3500$ rake lett volna a neve mellett ,így egész biztosan arra sarkallta volna TanyaGlassest,hogy játsszon minél többet, és Lucidawake-et is,azaz ténylegesen verseny lett volna az első helyért. Ha abból indulunk ki,hogy 20-ig ki mennyi raket termelt,akkor maguk legalább 2000$ raketermeléstől estek el,úgy,hogy csak ezt a két játékost vesszük alapul.
    Én nagyjából 3500-4500$ között raket tudnék havonta megtermelni,de ha az első hely már 2 hét után eldől,majd egy olyan játékos mint Tanya kibérli a második helyet,szintén két hét után,akkor nekem és minden hasonló játékosnak nem fogja megérni játszani,legalábbis csak bizonyos mennyiséget a 3-4-5 hely díja több mint 20 %-al csökkent... Mivel az első helyet kibérelték,talán a másodikat is,a race sikere a 3-10 hely közötti játékosokon múlik,és pont ők akiket a leginkább lehetne motiválni,hogy több rakeet termeljenek. Tudom,hogy a kis játékosoknak is fontos szerepe van,de egy race nem az ő termelésük végett lesz sikeres,vagy hosszú távon működő,ha ennek a középmezőnynek nem lesz értelme játszani, és mindenki 600-800$ rakeel kevesebbet termel közülük mint amennyit valójában tudna,akkor szépen lassan a rake termelés csökkenni fog,aminek a következménye,hogy a PP is csökken és elhal a dolog. Akkor aztán rosszul járnak a kis játékosok,rosszul jár Lucidawake és rosszul járnak maguk is (mindenki).
    Persze ha ez eljön könnyen rá lehetne fogni erre,hogy igen mert haldoklik az onlinepoker... Nem, jelen esetben én úgy érzem,hogy csak Önökön múlik,hogy valós verseny lesz,vagy egy szépen elsorvadó "rake chase" típusú dolog,mert ha az a cél,hogy nagyjából mindenki hasonló %-ot kapjon vissza akkor az bizony nem race hanem rake chase.

    Szeretek Önöknél és a Coralon is játszani,és szeretném ezt a dolgot folytatni,de úgy gondolom,hogy ezt az egész dolgot most Önöknek kellene nagyon átgondolni,hogy hosszútávon működőképes jó race lehessen.
    Utoljára módosítva: Zolispin által: 2018. 01. 01. 20:24
    darklol likes this.

  5. #35
    Újonc
    Csatlakozott
    2016. 12. 29.
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás

    Tisztelt Support!

    Még egy észrevételem volna,ami nagyban befolyásolhatja a race jövőjét. Én személy szerint több affiliate oldalon is játszottam,és amit már említettem is korábban,hogy egyik oldal sem fogja szívesen venni,ha az ő játékosai kevesebb pénzt kapnak egy központi race-ből mint egy kisebb terem játékosai,csak azért mert a forgalom nagyobb náluk (gondolok itt az 1,25*-ös szorzóra).
    A Coral másik oldalakon továbbra is 5000$-os race-ekkel van jelen,úgy,hogy a rake termelés kevesebb,mint az akadémián novemberben volt.
    Így úgy gondolom,hogy a race PP-ba a Coral legalább 4000$-t tesz bele,de valószínűbbnek tartom,hogy többet,talán akár 5000$-t is. a Decemberi race 28-ai állása szerint 3370$-t kapnak a Coral játékosok,úgy,hogy az új januári elosztásban ha mindenki ugyanott végezne,ez már csupán 3115$ lenne. Naivság lenne azt gondolni,hogy a Coral ezt sokáig eltűri,és ha ők kilépnének,akkor az egész bazárt belehetne zárni,mert akkor meg a pokerking tartaná el egyedül a többi termet...

    Szívesen segítenék akár elosztási ötletekkel az akadémiának, de úgy gondolom,ha ezt logikusan átgondolják be fogják látni,hogy igazam van,és másoknak is akik ezt így látják.

    Egyedüli dolog,amit tenni tudok,hogy januárban a lehető legtöbb raket termelem a Coralon,hogy ezzel is felhívjam az Önök figyelmét,viszont,ha februárra nem változik a dolog én oldalt és termet váltok.

    Köszönöm az együttműködésüket!

  6. #36
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.305

    Alapbeállítás

    Kedves zolispin!

    Köszönjük szépen a visszajelzéseket. Hozzászólásodban sok hasznos dolgot leírsz, de mivel többségében tévinformációkra alapozol, ezért a konklúziód sem túl szerencsés. Engedd meg, hogy néhány állításodat helyre tegyük:

    1. A $10.000 race nem úgy áll össze, hogy a termek "összedobják" a nyereményalapot. A jutalék százalékos alapú, tehát nem történhet meg az az eset, amit leírtál, hogy egy terem játékosai "túl kevés" nyereményt kapnának, és a terem emiatt kihátrálna a megállapodásból. Mivel a pókertermek csak olyan megállapodást kötnek, amelyben biztosítják saját maguknak minimum a nullszaldót, ezért nem fognak a nyeremények mennyisége miatt kihátrálni.

    2. A race kifizetési struktúrája azért változott meg, mert nem teljesült az az elvárásunk, hogy minél nagyobb rake-termeléshez minél nagyobb kifizetési százalék párosuljon, hanem az első 6-7 helyezés után meredeken visszazuhant a százalék, miközben a 2-6. helyen a piacon extrémen magas kifizetés volt található. A race díjazása akkor lesz sikeres, ha a kifizetések 5-20% közötti visszatérítést nyújtanak, a lehető leginkább elosztva. Lehetséges, hogy a 2-6. helyezett játékosok emiatt pár százalékot veszítenek, viszont ebből futja a 6-30. játékosok pár százalékkal nagyobb visszatérítésére.

    3. Kizártnak tartjuk, hogy létezik olyan Coral Poker rakerace, amely $5,000 összdíjazás mellett fut hosszú távon úgy, hogy kevesebb a raketermelés, mint a PókerAkadémián. A Coral Poker promócióra szánható büdzsé éppen amiatt csökkent, mert a 2017-es eredmények alapján a Coral Poker és a PókerAkadémia is 0 közeli eredményt produkált, a profit közel 100%-a került a játékosokhoz.

    4. Az Intertops-on, a JuicyStakesen, és a ShenPokeren azért jár szorzó a raketermelés után, mert a hálózat mérete, valamint az 1 asztalos limit limitálja azoknak a játékosoknak a lehetőségeit, akik nem osztják meg az akciójukat. Egy NL100-as játékos sokkal több asztalt tud nyitni az iPokeren és a WPN-en, mint a Horizonon, vagy mint 1-et az IDN-en, azaz nagyobb esélye van jobb helyezést elérni. A szorzó mindössze a hátrányt kompenzálja. Az általad említett első helyezett játékos valószínűleg bármelyik teremben képes lenne elég rake-et termelni az első helyhez.

    5. A race nyereményét egy hónap teljesítménye alapján nem tudjuk növelni. A cél, hogy folyamatosan növekvő rake-termelés mellett folyamatosan növekvő nyereményalapot biztosítsunk. Az első hónap eredményei biztatóak, a célunk, hogy az "Átlagos raceback" a 14-16%-os sávban maradjon.

    Amennyiben ezeknek fényében van hasonló építő jellegű kritikád, azt szívesen várjuk az info@pokerakademia.com címre, de Skype-on is szívesen vesszük véleményed!
    darklol likes this.

  7. #37
    Újonc
    Csatlakozott
    2016. 12. 29.
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás

    Tisztelt Support!

    Köszönöm a felvilágosítást,ezek alapján tény,hogy több dolgot félreértelmeztem.

    Viszont maradt két olyan dolog,amivel kapcsolatban nem győztek meg. Az egyik ha egy hónap nem elég ahhoz,hogy a race prizet emeljék,akkor talán az elosztásnál is lehetett volna legalább két hónapot várni,hogy újra gondolják a dolgot.

    A másik pedig az 1,25-ös szorzó,értem,hogy miért kapják (meg erről már elmondtam a véleményem),de miért nem lehet ennek egy felső gátat húzni? Mondjuk 3000$ vagy akár 4000$ felett ne járjon.

    Azért ne,mert:
    "Az általad említett első helyezett játékos valószínűleg bármelyik teremben képes lenne elég rake-et termelni az első helyhez."
    ?

    Vegyék el januárra a szorzót bizonyos raketermelés felett,és bebizonyítom,hogy közel sem lenne az olyan egyértelmű,hogy mindig Lucidawake nyerné.

    Egyszerűen mint már többször mondtam az ember kalkulál. Én személy szerint a Coralon és egy másik oldalon játszok (nem az akadémián keresztül). Tudom,hogy nagyjából havonta 5000$ rake-t termelek meg a két oldalon. De nem tehetem meg,hogy csak a Coralon játszak,mert az közel sem lenne optimális,viszont a másik oldalon is legalább bizonyos rakeet termelnem kell,hogy megérje ott is játszanom,és így "össze******kodom" egy jobb raket,mintha csak Önöknél játszanék,vagy mintha csak a másik oldalon. De akkor járnék a legjobban,ha egy oldalon normálisan tudnék játszani.
    Nem zavarna ha más játékos több raket termelne,de így már eleve olyan hátrányból indulok,amivel nem is cél az első hely,mert ebben a formában elérhetetlen,és nem azért mert nem tudnám én is azt a raketermelést hozni...

    Bármilyen ajánlatra nyitott vagyok,próbálják ki lehet más is csatlakozna az első helyért folytatott harchoz.

  8. #38
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Szia!

    Eddig nagyrészt jó meglátásaid voltak, de itt az utolsó postban amit kérsz az elég "furcsa".
    Gyakorlatilag azt kéred, hogy egy játékost szívassanak meg, aki ráadásul a legnagyobb raketermelőjük.

    Meg optimiális döntésekről beszélsz, Lucid. nl20-400-ig játszik azon az asztalon ami éppen van(és ez ritkábban a magasabb limit) szerinted ez neki annyira optimális? Játszottam wpn-en, jelenleg is játszok ipokeren, ha valaki meg akarja nyerni a race-t szorzó ide szorzó oda meg tudja csinálni.

    A másik kérdésben pont a rosszul járó 3-10 helyezett egyike vagyok, de a postod után megnéztem a decemberi listát és a 10-25. játékosok ilyen 4-9% visszatérítést kapnak kb. amir azért elég karcsú és valljuk be őszintén ők is joggal háboroghattak volna ha nincs változtatás(és ők se ilyen 300dollárt összepötyögők hanem legalább 1k-t betermel szinte mindenki)
    darklol likes this.

  9. #39
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    Azt eléggé inkorrektnek érezném ha X$ rake termelés felett elvennék a 1.25-ös szorzót. Értem Zoli amit a versenyszellemről, és az edgeről írsz viszont abban igazat adok lourkernek hogy egy hozzám hasonló midstakes grinder lazán elver ipoker/wpn hálózaton. Ez a havi 5-6k rake horizonton úgy jön nekem össze hogy havi átlag 135-140 órát játszok úgy hogy a játékidőm 75% a hajnalra és éjszakára tehető, nl20-1000 között minden asztalra beülök és mellé mindig játszok az összes futó plo20-400 asztalon is.
    Table selectem annyi hogy a full tag reg asztalokat hagyom csak ki , ha csak 1 reg is van akin érzek edge-t már játszom az asztalt

    ennyi munkaórával ipokeren nl100-200 on table selectel megtermeléhető lazán az általám termelt rake , és wpn-n se lehetetlen
    pl horizonton van olyan hogy a hó elején -4-5k-ba futok nl600-1000-n aztán a hó közepéig kb nem kapok akciót nl200 felett...

    amit írok nem sírás, senki nem kényszerít hogy a horizonton játsszak nyilván nekem kell tudni hogy a fenti parákat bevállalom e a softosabb mezőny reményében csak leírtam a másik oldalt hogy miylen nehézségeket okoz az alacsony játékosforgalom ami miatt az akadémia adja a 1.25ös szorzót.

    akadémia support: köszi a tényeket amiket leírtatok, tiszta dolog hogy jobban belelátunk hogy jön ki a prize pool és hogy hogy gondolkodtok mint affilate

  10. #40
    Újonc
    Csatlakozott
    2016. 12. 29.
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Először Neked válaszolnék Lourker. Nem célom,hogy "megszívassák",azt is kérhettem volna,hogy minden teremben termelt rake kapjon 1,25* szorzót 4000$ rake felett,akkor már tekinthetnénk egyenlő feltételnek. Persze ugyanaz lenne a végeredmény,csak úgy máshogy hangzana...

    A második észrevételedhez nem tudok hozzáfűzni semmit mert SNG játékos vagyok.

    A harmadik dologhoz viszont nagyon is. Amióta befejeztem a Ps-en évről évre olyan a pokerezésem mint egy vándorlás. Itt van a Coral kijöttem Londonba és örültem,hogy játszhatok normálisabb ipoker oldalon, egy évig tartott ez a race,előtte is folyton mindig ez volt 6 éven át. Volt szerencsém látni/saját bőrömön tapasztalni ahogy oldalak mennek tönkre,ahogy race-ek szűnnek meg,ahogy nem fizetnek ki stb. stb....

    Ha legalább még két-három hónapig meghagyták volna az eredeti leosztást,akkor lett volna alap, hogy miként lenne szerencsés az elosztást átvariálni,de most egy hónap után,(igaz amit írsz is,hogy sokak tényleg keveset kapnak),gyorsan kicsit megemeljük azt a részt az élmezőny rovására. Írhatnám azt,hogy azzal ők semmivel nem lesznek előrébb,de nem látok bele senki anyagi helyzetébe,illetve,hogy a pokerhez kinek mekkora segítség 10-20-30$.
    De kérdezem nem lett volna ésszerűbb,az élmezőnynek olyan osztást hagyni,hogy felhúzzák a rake-termelésükkel a racet,és ha a PP emelkedik,akkor ott betömni a réseket? (Ha meg nem emelkedik a PP akkor is meg lehetett volna ezt mondjuk márciusban húzni,de így még az esély sincs meg,hogy tényleg sikeres legyen a dolog)
    Most 20 nap után gyorsan segítsük meg azokat a játékosokat,de ők nem képesek ha kell,vagy a race érdek úgy hozza egy nap alatt 200-300 $-t megtermelni. Ha figyelted az első 10 eredményét,akkor láthattad,hogy tényleg érdemes volt a végén odaülni mert megfelelőek a különbségek, a mostani elosztásnál még a fokozatosság sincs meg. A 3. helytől csökken 125$-t majd 50$-t majd 75$-t majd 50$-t majd megint 50$-t majd 75$-öt,teljesen rossz az elosztási/motivációs arány. Az akadémia Supportja elég kompetens (sok oldallal ellentétben,nem is értem,hogy poker oldal supportjába,hogy ülhetnek be pokerhez semmit nem értő emberek,de ez nem is tartozik ide) szóval,kicsit úgy érzem,hogy hirtelen akartak valami megoldást letenni az asztalra, egy fél havi eredményből kiindulva,de nem lett ez igazán átgondolva.

    Érdemes visszaolvasni a választ,amit kaptam az Admintől,annak is a 2-es pontját,hogy az eleje aránytalanul nagy %-ot kapott vissza,ezért is van szükség a csökkentésre.
    De az első helyhez meg nem nyúltak,első ránézésre az úgy ahogy rendben van,és akkor most darklol nem ellened beszélnék,de a Te visszatérítésed 30% közeli,mert itt így vagy úgy de nem lehet nem benézni a számok mögé,és a termelt rake az ugye kevesebb,még ha a listában a % már az 1,25*-val került be.

    Meg lehet ezekért most szólni,de én valószínűleg a 2. helyet simán hozom,ha csak a Coralon játszok (és ha valaki nem játszik kiugróan sokat), ezért egyáltalán minek is foglalkozok a dologgal? Pont azért amire célozni akartam,hogy ezek a megoldások a race sikertelenségét vetítik előre,nem állítom,hogy megbukik a dolog,de hosszabb távon biztos,hogy az én verzióm tenné működőképessé,és nem az 1.25* szorzó elvételére gondolok,hanem egy kis időre a top rakelők számára,hogy felhúzzák a race-t.

    Szia Darklol!

    Ha jól értelmeztem Te vagy Lucid. Gratulálok tényleg nagy teljesítmény,amit havonta nyújtasz. Sajnos a CG raketermeléshez nem tudok hozzászólni,mert mint már írtam SNG játékos vagyok.
    Én egy óra múlva fejezem be a sessionöm,és fél 3 magasságában kezdtem,azaz lassan 10 órája játszok. Ezalatt nagyjából 250$ rakeet termeltem,bár ebből majdnem 50-et HUSNG-n bár az csak inkább kiegészítő játékom.
    A 10 óra alatt,kb 5-ször dobott le Coral,az elmúlt hónapokban folyamatosan lejelentkezik a benevezett sng-ről/törli az asztalt. Az asztalfelugrás már egy éve nem működik normálisan,így csak egymás melletti nézettel tudok játszani,mert különben ha picit többet időzök akkor manuálisan kellene kikeresni,hogy hol jövök.

    Ez sem panasz,csak inkább barátilag próbálom elmondani,hogy felénk mi a helyzet

    Bízom benne,hogy csak aggodalmaskodok,és nem lesz igazam,de most kicsit úgy érzem,hogy megint egy olyan úton vagyok ezzel a racel amin már jártam....

    Gl. Nektek!
    darklol likes this.

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •