Eredmény: 1 - 3 (3) összesen
Like Tree4Likes
  • 4 Post By CarlosFerreira

Téma: Az örök kérdés - GTO vagy exploitatív stratégia?

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Az örök kérdés - GTO vagy exploitatív stratégia?


  2. #2
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Póker stratégia / No Limit Holdem Póker / Kihasználáson alapuló vs. balanced stratégia | Online poker, Rakeback, Póker bónusz

    Volt egy ilyen régi cikketek.
    Lehet rossz a hasonlat, mert a balanszált nem egyenlő a GTO-val. Rosszul sejtem?
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 09. 12.
    Hozzászólások
    30

    Alapbeállítás

    Amennyire én tudom a Gto is úgy alakul ki, úgy A játékos próbálja exploitalni B-t, és fordítva, addig amíg eljutnak egy egyensúlyi állapotba ahol már senki nem tudja kihasználni a másik gyengeségeit. Ebben az értelmezésben a Gto is egy exploitativ stratégia ami eljutott egy egyensúlyi állapotba. Ergo a Gto mindenképpen +Ev játék lesz, de egy emberi környezetben ahol még a legjobbaknak is bőven vannak betöltetlen lyukak a játékukban egy ezt kihasználó exploitativ stratégia nagyobb +Ev lesz mint a Gto.

    Egy példával érzékeltetve: Gto megközelítésből ahhoz, hogy a riveren potot tudjunk betelni 66%-ban kell megtennünk value handdel, és 33%-ban bloffel. Ha viszont tudjuk, hogy az ellenfelünk egy fish aki 90%-ban fog callolni akkor a Gto startegiank kevesebb Ev-t fog termelni mint ha csak value-bol betelnenk.

    Szóval exploitativval nagyobb Ev-t lehetne összehozni, de nyilván nagyon nehéz felmérni azokat a spotokat ahol az emberek szignifikansan eltérnek az optimális játéktól, és ha ezt rosszul mérjük fel akkor az exploitativ stratégiánk kontra produktív lesz.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •