Oldal: 15 / 21 ElsőElső ... 51314151617 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 141 - 150 (203) összesen
Like Tree35Likes

Téma: Könyvek - Mit érdemes elolvasni?

  1. #141
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Huh! Most jártam a könyves boltban és örömmel fedeztem fel,h megjelent az új Dan Brown könyv. Annyira izgatott vagyok,hogy neki sem merek kezdeni Olvasta már valaki? Jó lesz?

  2. #142
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Patrick Rothfuss - A szél neve


    Be kell vallanom sokkal lassabban haladtam vele, mint ahogy terveztem. Aludtam is egyet, mielőtt nekihasaltam volna az értékelésnek.
    Szóval, elég érzelemgazdag volt ez az utazás, viszont inkább negatív, mint pozitív. Hihetetlenül idegesített a főszereplő, aminek okára reggel döbbentem rá: emberi, tele hibával.
    A klasszikus korábbi felállásokban a főhős életét egy ellenlábasa keseríti meg, ami itt is jelen van, viszont emberünk is kitesz magáért, hogy a saját egoja miatt kellemetlen szituációkba keveredjen. Egy erős, okos, elhivatott, ugyanakkor helyenként bizonytalan, forrófejű, kicsinyes egomán kihaénnem gyerekről beszélünk, akit elvakít és türelmetlenné tesz a bosszúvágy. Bizonyos szempontból ugyanilyen volt a korai serdülőkorom, amit nem kimondottan élveztem, így valószínűleg emiatt húztam a számat egy-két dolog miatt.
    Ugyanakkor ebben van az ereje is a történetnek. Egy sokkal emberibb főhős kapunk, olyan emberi problémákkal, amivel gyanítom nagyon sokan (köztük én is) szembenézett. Ez az ami kiemeli az eddig általam olvasott hőstörténetek közül.
    8/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  3. #143
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Rick Riordan - Csata a labirintusban


    Könnyed, szórakoztató, olvastatja magát, kicsit kiszámítható, de továbbra is sok jó dolgot lehet megtudni a görög mitológiából.
    Most pont ilyen típusú könyvre volt szükségem. Tetszett a lezárás, mert a többivel ellentétben, most kíváncsivá tett. Lehet csak azért, mert ebben a sorozatban, már csak 1 rész van hátra és ez kicsit növelte a hatást.
    A karakterek hozzák az eddig szintet, egyikük sem hagy mély nyomot bennem, sőt a Perszeusz helyenként roppant eltévedt, de ez valószínűleg az E/1 miatt érzékelem ilyen furának.
    Összességében egy kellemes délutáni olvasmány.
    7/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  4. #144
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Rick Riordan - Az utolsó olimposzi


    Gyorsan letoltam az utolsó részét is a sorozatnak
    Akció orgia. Kb meg sem állt elejétől a végéig. Hozta az eddigi színvonalat. Voltak erősebb és kevésbé erős részei. Az író nagyon jól elvarrta a szálakat.
    Ha az egész sorozatot gondolom végig, akkor talán az első és ez a befejező rész tetszett a legjobban. A kémkérdés kicsit elnagyolt volt, a végén Percy kérése pedig számomra a giccs csúcsa volt, de ez legyen már az én gondom.
    Összességében jó érzésekkel gondolok a sorozatra mivel nagyon kellemes kikapcsolódást nyújtott. Nem mondom, hogy évek múlva is emlékezni fogok mindenre és idézni a sztorikat belőle, de mindenképpen a jobbak között van nálam.
    8/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  5. #145
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Erich Fromm, Daisetz Teitaro Suzuki - Zen-buddhizmus és pszichoanalízis

    Nem vagyok nagy megszállottja a pszichoanalízisnek, viszont abban a formában, ahogy Erich Fromm Tálalja kissé más a leányzó fekvése
    Kicsit sok benne az olyan információ, ami feltételez olyan tudást, amelyet az ember korábban szerzett/szerezhetett. Akinek ez nincs meg, az annyira nem fogja élvezni, akinek viszont megvan, annak csemege.
    7/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  6. #146
    Fáradhatatlan grinder Piroslapos avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 11.
    Hozzászólások
    805

    Alapbeállítás

    A ​százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt

    1.JPG

  7. #147
    Fáradhatatlan grinder Piroslapos avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 11.
    Hozzászólások
    805

  8. #148
    Fáradhatatlan grinder Piroslapos avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 11.
    Hozzászólások
    805

    Alapbeállítás

    4.JPG
    5.jpg
    Az említett könyveket csak ajánlani tudom mindenkinek. Remek olvasmányok

  9. #149
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Beteg inas, honnan szalajtottad ezeket a parádés könyveket? Tuti nem olvastál egyetlen sort sem belőlük.

  10. #150
    Fáradhatatlan grinder Piroslapos avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 11.
    Hozzászólások
    805

    Alapbeállítás

    Idézet van Gerwen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Beteg inas, honnan szalajtottad ezeket a parádés könyveket? Tuti nem olvastál egyetlen sort sem belőlük.
    Legalább az elsőt és az utolsót olvasd el majd meglátod sokkal jobb mint a Móricka meg a Júlia, Romana, Tiffany amiket olvasol

Oldal: 15 / 21 ElsőElső ... 51314151617 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •