Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2018. 05. 15

    Lapok:
    Játék: NLHE Cash Game Parti
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: BB
    Kis vak: $1
    Nagy vak: $2($4)

    Élőben játszol egy $1/$2 tétes asztalon, amikor a nagyvakban KK lapokat kapsz. Az adott leosztásban az UTG $4 élővakot tett, amit a laza rekreációs játékos $20-os emeléssel fogad. Ezt az agresszív, élő póker regulár a kisvakról megadja. Róla tudod, hogy sajátos játékelmélet mentén dolgozik, többször láttad már számodra érthetetlen line-okat választani. Te $100-ig squeezelsz. Az emelést csak a kisvak adja meg, így ketten nézitek meg a 844 floppot. A flopon $120-t cbetelsz, amire ellenfeled $350-ig emel vissza. Te tartasz. A turnre érkező J láttán ellenfeled a checket választja, majd megadja $200-os tétedet. A river a 3 formájában tárul elétek. Ellenfeled all-in megy maradék $800-ával. Rajtad a sor, mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Jópár hasonló leosztást játszottam már,náluk itt nem szín lesz,hanem full, turnön lassan játsszák meg,majd riveren donkbet blöffként adják elő.

  3. #3
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás

    Igen, én is azt tapasztalom, hogy a sajátos játékelmélet mentén játszó ellenfeleimnek többnyire váratlanul beesik a lapja.

  4. #4
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Abszolút nem értek egyet a megoldás levezetésével. 1000 (500) BB deep-en egy sajátos hozzállással rendelkező regulár valószínűleg tisztában van az implied odds illetve a blöff frekvencia fogalmával.
    Plusz a potban kb. 1300$ van a donk előtt (200+700+400 + az apró).

    Itt van kapásból 26 olyan kombináció ami value kombó és sajátos megoldásként akár játszható a leírt módon.

    JJ, 88, 44, AdJd, QdJd, QdTd, JdTd, Qd9d, Td9d, 7d6d, 6d5d

  5. #5
    Tag allinsziki avatara
    Csatlakozott
    2017. 07. 02.
    Hely
    Pétfürdő
    Hozzászólások
    106

    Alapbeállítás

    "Nehéz a pocket pair-tól búcsút venni, lehet, hogy én meg sem teszem..."
    Na de én igen, főleg egy ilyen boardon!

  6. #6
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Idézet allinsziki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Nehéz a pocket pair-tól búcsút venni, lehet, hogy én meg sem teszem..."
    Na de én igen, főleg egy ilyen boardon!
    Kiváló muzsika, de én meg nem dobnám, még akkor sem ha nincs szerencsém, a király párral nincs szerencsém.

  7. #7
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 07. 03.
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás

    Azt kérdezzük már meg hero-tól, hogy mi volt az elgondolás turnon amikor 720-ba sikerült 200-at betelnie egy ilyen boardon. Effektív stacket írjatok legközelebb.

  8. #8
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Idézet Whatisupguys eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt kérdezzük már meg hero-tól, hogy mi volt az elgondolás turnon amikor 720-ba sikerült 200-at betelnie egy ilyen boardon. Effektív stacket írjatok legközelebb.
    Igen, pontosan ezt nem értem én sem. Egy regular - ha jó - a line-unkból tudja hogy overpárunk van. Óriási erőt mutattunk minden utcán - preflop már 50BB-re emeltünk, flopon cbeteltünk és megadtuk a reraise-t. Ráadásul tipikusan egy Axd nagyon alkalmas egy-két overcarddal plusz flushdrawval flop reraise-re.
    Ezek után folytattuk az akciót turnön is, tehát már készen voltunk. Érthetetlen valóban a 200-as turn bet, ott ha flushdraw-ra tesszuk akkor allin-t kellett volna mondani, így oddson kívül beteltünk.

    Ezután beledonkol riveren - ami valóban fura - de rengeteg ilyet láttam már hogy ha megjött a lap akkor azonnal allint mentek az erős regek ha overpárra tették hero-t és tudták hogy képtelen dobni.

    Nem igazán van fold equity élőben itt amikor 800-at betel 1300-ba, sokan nem hiszik már el a river színt.

    Másrészt ha neki nincs színje, tehet-e minket színre? Preflop squeeze esetleg lehet AKd, AQd, Ajd, ATd. Ezzel standard a cbet és a reraise megadása, talán még a turn pici bet is. Ha nála nincs szín, betolná e az egészet nem félve attól hogy nálunk van szín?

    Egy profi is elmondhatná a véleményét

  9. #9
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás

    Szerintem a turn 200 emelés egy (félresikerült) blocking bet volt, melyet simán megadtak.
    Én a blocking betjeimre élő játékban simán visszaemeléseket szoktam kapni show down képes lapoktól.

    800-at kell megadnunk egy 2100-as potba.
    Az a kérdés, hogy van-e legalább 30 % esélye a blöffnek az ellen részéről?
    Szerintem simán és pot comitted vagyunk.

  10. #10
    Őstag sztalin avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 08.
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    Hülyén van megjátszva az egész, az a river allin nemigen lehet blöff, de még a "valami pár" amit a kk ver kategória sem. Lehet hogy változik a paradigma, vagyis most már a fold a jó válasz folyton?

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •