Oldal: 7 / 39 ElsőElső ... 5678917 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (387) összesen
Like Tree266Likes

Téma: Roroo 2k -> 10k challenge

  1. #61
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    50

    Alapbeállítás

    Hasznos segítség level 1000

  2. #62
    Tag Welcomethelamboland avatara
    Csatlakozott
    2018. 05. 11.
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás

    Nekem ami sokat segített és bátran merem ajánlani az a JNandez videók előtte is azt hittem milyen jó vagyok de nagyon örülök, hogy eltanultam jó pár dolgot pl önmagába preflop stratégia sokat dob a winraten.
    CsabiST and herrobst like this.

  3. #63
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 10.
    Hozzászólások
    376

    Alapbeállítás

    https://www.youtube.com/watch?v=vcf7...AVMEzG7dSTzCRA

    Hello . Errol a handrol van szo .
    Es azt mondom h riveren bluffolok. Meg mindig tartom a szavam es szinte teljessen biztos vagyok benne h igazam is van . utg 18/12 , megyunk egy 12-13% os range ellen, btn 41/3 .
    Amikor floppon utg c.betel ilyen handeket adok a kezebe : AAtnutfd , Ajjt nutfd, Att9 nutfd, Akjtnutfd , szoval ez a kategoria , + kkxx , qqxx , , +talan jj9tfd , ttj9fd , ez a range ellen nem vagyunk nagy favoritok de sztem a dobas tul weak lenne , kell jatszani valahogy.

    Turn : a settek ellen még mindig hatul vagyunk , a Jt9 +fd , meg fogja adni a betunket , ami ellen igazan hatul vagyunk az az AJxx tipusu handek de sztem ez 95%ban ranktekeri aztan van egy sima dobasunk mert kell 32% a callhoz es nekunk van max 18% , szoval amikor megadja a turnon a betunket , maradnak a set +fd , +Jt9 + fd tipusu handek , , sztem mindeiket ki tudom bluffolni.

    Prima, $0.25/$0.50 Pot Limit Omaha Cash, 6 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    SB: $13.50 (27 bb)
    Hero (BB): $53.49 (107 bb)
    UTG: $70.19 (140.4 bb)
    MP: $90.74 (181.5 bb)
    CO: $64.23 (128.5 bb)
    BTN: $58.59 (117.2 bb)

    Preflop: Hero is BB with T Q 2 K
    UTG raises to $1.75, 2 folds, BTN calls $1.75, SB folds, Hero calls $1.25

    Flop: ($5.50) 3 Q K (3 players)
    Hero checks, UTG bets $4, BTN folds, Hero calls $4

    Turn: ($13.50) T (2 players)
    Hero bets $12, UTG calls $12

    River: ($37.50) 4 (2 players)
    Hero bets $35.74 and is all-in, UTG folds

    Results: $37.50 pot ($1.50 rake)
    Final Board: 3 Q K T 4
    Hero mucked T Q 2 K and won $36.00 ($18.25 net)
    UTG mucked and lost (-$17.75 net)
    Utoljára módosítva: rorooen által: 2018. 05. 25. 17:56

  4. #64
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Idézet rorooen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    [url]
    Es azt mondom h riveren bluffolok. Meg mindig tartom a szavam es szinte teljessen biztos vagyok benne h igazam is van . utg 18/12 , megyunk egy 12-13% os range ellen, btn 41/3 .
    Amikor floppon utg c.betel ilyen handeket adok a kezebe : AAtnutfd , Ajjt nutfd, Att9 nutfd, Akjtnutfd , szoval ez a kategoria , + kkxx , qqxx , , +talan jj9tfd , ttj9fd , ez a range ellen nem vagyunk nagy favoritok de sztem a dobas tul weak lenne , kell jatszani valahogy.

    Turn : a settek ellen még mindig hatul vagyunk , a Jt9 +fd , meg fogja adni a betunket , ami ellen igazan hatul vagyunk az az AJxx tipusu handek de sztem ez 95%ban ranktekeri aztan van egy sima dobasunk mert kell 32% a callhoz es nekunk van max 18% , szoval amikor megadja a turnon a betunket , maradnak a set +fd , +Jt9 + fd tipusu handek , , sztem mindeiket ki tudom bluffolni.
    Köszönöm a részletes választ!
    Hajrá!
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  5. #65
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Szegény rorooen inasnak eddig nem egy diadalmenet ez a topik, mindenki marja, valaki depressziós lesz a leosztásoktól, valaki csak a fejét fogja tőlük, dánfiú a játék abbahagyására ösztönzi, a félnótás dank csitítja, én meg kifigurázom a "szeretem magamos" () rigmussal.

  6. #66
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    uhh hát azért ez a hand több sebből vérzik roro. Igazábol egy nagyon feszes UTG-t akarsz blokker nélkül kibluffolni (aki multiway kb pottal cbetelt -tegyük hozzá) Valszeg amugy gyengébb lapot dobattál, de nem is ez a lényeg, hanem hogy ez nagyon spewy. Kb leirtad a range-ét, ami betonfeszes, telibeverte a board, és olyan lapot adsz elő amire semmi blokkered nincs, de a made handjeit jobban blokkolni sem tudnád. Legalább FD-t nem blokálod, de kb ennek most nincs nagy jelentősége, csak kb mintha azt mondanád egy pupos embernek hogy legalább a cipőd jól áll. Az meg hogy AJ amugy is rádteszi turnon, ez sem igaz. Konkrétan turnon kipotoltál ami ugye azt jelenti hogy te azt mondod, hé nekem AJ-m van. Na már most, aki AJ-val ül éppen, az miért tenné rád vissza amikor kb 50% ban nem lesz blank?
    rorooen and JociBalboa like this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  7. #67
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    minden tisztelettel irtam amit irtam, de ez a hand ez nagyon beteg volt és nem az elvont de "jó" jelentésében.
    GL egyébként a challenge-hez
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  8. #68
    Őstag Marcow avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 22.
    Hozzászólások
    1.068

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na már most, aki AJ-val ül éppen, az miért tenné rád vissza amikor kb 50% ban nem lesz blank?
    Ha AJ-d van és mondjuk nfd akkor sem tennéd rá vissza? Vagy set+ AJ? Csak h riveren nehogy dobjon ha lejavulod. Én draw nélkül, esetleg blockerrel nem tolnám rá vissza (ha nyilván AJ-je van) h ha scare card jön akkor blöffbe fordítsam az AJ-t. (AJ-t dobassak) Viszont ha lövi tovább scare cardon és csak AJ-nk van akkor easy fold riveren?

  9. #69
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet Marcow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha AJ-d van és mondjuk nfd akkor sem tennéd rá vissza?
    Legtobbszor visszatenném erős redraw-al.[/QUOTE]

    .
    Idézet Marcow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én draw nélkül, esetleg blockerrel nem tolnám rá vissza (ha nyilván AJ-je van) h ha scare card jön akkor blöffbe fordítsam az AJ-t. (AJ-t dobassak)
    Igen, IP lényegében miután polarizált minden boardchanging card rossz lesz neki.Range-unk annyira erős itt, hogy nagy size sem kell igazából, szoval nem biztos hogy hiba lesz az sem ha az osszes AJ-t bluffbe forditjuk. ill amig OOP riveren nem csekkel flusht, fullt (ugye attol fugg mi lesz a river)akkor meg kb mindent bluffbe lehet forditani.
    Idézet Marcow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Viszont ha lövi tovább scare cardon és csak AJ-nk van akkor easy fold riveren?
    valszeg igen, kb nem nagyon tudunk bluffot adni a kezébe. (kivéve ha nem roro az mint a mellékelt ábra mutatja) de ugye az nekunk nagyon jo ha ott úti, a fennt emlitett példa miatt, ugye, mert amikor nem fogja utni akkor mindent bluffbe tudunk forditani annyira weak lesz a range
    rorooen and Marcow like this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  10. #70
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Hali! Szeretnem megosztani a velemenyemet. Csak is segito keszseggel irom le ezeket a gondolatokat.

    Nem is tudom, hogy hol kezdjem, mert nagyon sok minden van a fejemben. Eloszor a topikhoz szeretnek hozzaszolni. Nekm van olyan erzesem, hogy ez a topik valojaban azert jott letre, hogy onigazolast keress(Nem veletlenul szoktal motivacios videokat linkelni a youtuberol). Kb az osszes handet megneztem es elolvastam a kommenteket es az jon le(plusz a regebbi topikokbol), hogy te posztolsz egy handet, melle sokszor egy borzalmas gondolatmenetet, amiben hatarozottan meg vagy gyozodve, hogy jo. Viszont, ha valamelyik ertelmesebb jatekos(mondjuk naggeri vagy en) hozzaszol a topikhoz, olyan mintha egyik fuleden be, masikon ki. Es ezt azert gondolom igy, mivel az omahas gondolkodasod nagyon picit valtozott az elmult 6 evben, amiota en kovetem. Probalod a sajat jatekodat fejleszteni a magad modjan, csak sajnos elmondom neked, hogy ez onamitas. Azert az, mert te mindig mastol varod a segitseget es azert is nezel sok videot. Azert mert, ha xy azt csinalja, akkor neked is azt kell, hiszen az a gyoztes formula. De ez nem igy van. Nem ugyanaz a player pool, nem ugyanazok villainnek a tendenciaji, nem ugyanaz hero kepe az asztalon, dinamika stb. Sokszor amit en erzek, hogy amikor te megnezel egy barmilyen videot, akkor te azzal letudtad, hogy te marpedig elemeztel. Es ez oriasi hiba. Anno en is elkovettem ezt nem tom 6-7 eve kb. Visszaterve a topikra, keresed az onigalozast. Sajnos te olyan jatekos vagy, aki nagyon makacsul ragaszkodik a donteseihez es ha valaki elprobalja magyarazni neked mas donteseik miertjet, nem ragad meg.

    Altalanossagban: A te helyzeted eleg egyszeru szerintem. Leirom eloszor, hogy miben vagy rossz, miben kene fejlodnod es mit javaslok. Persze lehet mas utvonal is, ami nem jut eszembe.

    Miben vagy rossz: Strategiailag teljesen rossz gondolkozas a rangekrol(amig ugy irsz le egy 3way cbet ranget egy KQx fd boardon, hogy AJJTnutfd,AAnutfd,JJ9fd,ATTxnut fd, addig oriasi bajok vannak) . Ebbol pl az latszik, hogy te nem rangere teszed az embereket, hanem lapokra. Es ha igy gondolkozol, akkor valoszinu a sajat rangeiddel sem vagy tisztaban, es ez oriasi baj. Nem csak azt kell tudni, hogy mennyit nyissunk EP/MP/ stb, hanem fontos a range eloszlas (milyen aranyban lesznek magas parok, rundownok, stb) es ez a range hogyan illeszkedik be az adott board texturaba pl BTN vs BB. BTN nyitsz egy 50% os ranget, BB calloz kb ugyanennyiben , meg 3betel mondjuk 10%-t, flop 468fd. Ezen a boardon meg kell nezni, kinek a ranget, hogyan talalja el.Ezutan kialakitasz egy strategiat olyan kerdesekkel mint pl: 1: hogy neznek ki a rangek,2: kinek van range elonye meg equty elonye.3: ha chbackelek hogy fogja latni a rangemet es milyen turnokon/rivereken miyen actionra szamithatok?4: Ha cbetelek, az value, bloff vagy semibluff? Hogyan szukitem adott betsize-zal az ellenfel ranget?Mivel kellett volna neki chr-elnie flopon? Milyen turnoket tudok barellezni , milyen sizinggal es frekvenciaval? Ez csak par kerdes, aminek mindig vegig kell menni a fejedben 1-1 sziuacioban.

    Szoval a strategiai leakek oriasiak. Ez meg alapjaban veve, nem is lenne baj, mert en sem ugy szulettem, hogy ezeket tudtam, hanem 1: vagy rajottem vagy 2: megtanitottak nekem. Ami nagyon fontos, hogy akarni kell a valtozast es a sikert. Amit en nalad latok, hogy te online omahaval szenvedsz mar tobb mint 6 eve kb. Ugyanazokat a hibakat csinalod,mint regen + mindseted borzaszto. Mar anno is mondtam neked, hogy figyelj roro, az elo poker es az online nem fog egyutt menni. Persze van az a szint, amikor mar annyira jo az ember , hogy az egyik nem megy a masik rovasara. De te 1 lovat 2 seggel akarsz megulni. Az omaha nagyon nehez jatek es nagyon melyen szabad/erdemes gondolkozni rola, mert ha nem ezt teszed, crusholva leszel. A masik nagy problema, hogy mindig varod a valtozast, meg majd az ido teged bizonyit, de semmi nem tortenik es a sors azokat jutalmazza meg, akik tesznek a dolgokert.En nem azt akarom, hogy neked ne sikeruljon, es hiaba mondod, hogy te megmutatod. Ne masnak mutasd meg, hanem magad miatt. Csak ez az ut amit te csinalsz, hogy majd egyszer megvaltozik a jatekod es jonnek a jo eredmenyek magasabb teten,az csoda. Ilyen nincs.

    Milyen lehetseges utvonalat javaslok neked:

    El kell dontened, hogy mit akarsz. Szamold ossze a rollodat es a kiadasaidat. Aztan gondolkozz el kb mennyi a beveteled havonta (eloben es neten). Aztan gondolkozz el, hogy mik a tervek/celok, melyiket szereted jobban, mennyi idod van grindelni pl. A tervekhez merten lehet kialakitani a strategiat.

    Pl egy demo terv:

    Jatszol most eloben mondjuk 1/2-t, neten mellette 25/50centet. Lets say van mondjuk egy 10ks rollod(Igazabol ez most mindegy csak illusztrallas vegett)Mondjuk lets say az a celod, hogy eloben maradj ezen a limiten es neten fellepjel plo 200ig es szeretnel elerni egy 30k-s rollt. Oke, hogy erhetem el ezeket a dolgokat?

    Fejlodnom kell:"
    - Stragegiailag
    - Mik a leakjeim?
    - Hogy javithatom ki oket?
    - Ha egyedul fogok bele, hogyan csinaljam?Ha edzovel, kik johetnek szoba?

    Strategiai fejlodesre ezt ajanlom:
    - Coach felfogadasa (kulfoldi lenne a legjobb)
    -Amilyen szitukban nem vagy magabiztos, abbol szepen kifilterezed hm-ben es megnezed. (Ez, hogy mit erzel hibanak ez nalad keresztmetszet, mert sokszor nem tudod, hogy hibaztal vagy a gondolata sem fogalmazodik meg benned, hogy te valamit rosszul csinalsz)
    -Handek vetele magasabb limitrol
    -Videok,elemzo programok hasznalata.

    A mental gamed nem ismerem, arrol nem tudok nyilatkozni.

    TLDR:

    Osszessegeben ez az irany, amerre haladsz, nagyon rossz. Az altalanos pokeres gondolkodasmododat kell megvaltoztatni. Sokkal nyitottabnak kene lenni masok velemenyere, sokkal onkritikusabbnak lenni. Keresni mindig hogyan tudsz fejlodni 1-2 kisebb spotban, ez fogja osszetenni a nagy kepet es nem varni a csodat, hogy majd egyszer sikerulni fog. Neked kell tenni a sikerert. Terv es utana a megvalositas.

    *btw, ha mar Jnandezt istenited, nezd meg h o milyen profin csinalja a dolgait. Nem veletlen h ezt mondja:

    Consistency over perferction.
    Utoljára módosítva: danfiu által: 2018. 05. 26. 13:59

Oldal: 7 / 39 ElsőElső ... 5678917 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •