Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (26) összesen
Like Tree16Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2018. 06. 20

  1. #11
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet Badcall eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazatok van. Nem értem a játékot. Én a húzommal a pot-odds miatt csak megadtam volna de all in volt a jó, most egy call a jó, amikor én visszaemelnék h rossz banki esélyeket adjak a húzóknak és dobassam a blöfföket.
    Azt hiszem elkezdem vagy komolyabban tanulmányozni a szakirodalmat. Vagy abbahagyom.
    Mindenképpen helyeslem ezt az elhatározást. Vagy bele kell tenni a munkát, vagy nem is érdemes vele foglalkozni. Ez egy összetett játék, nagyon sok gyakorlat és koncepció összességét kell vizsgálni egy handnél. A banki esély is ezek közé tartozik, és szuper hogy már képbe kerültél vele. Sajnos vagy szerencsére a játék ennél bonyolultabb, nem hasonlíthatsz össze két teljesen más szitut, ahol mások a pozíciók az ellenfél tendenciái, stb. Ez olyan mintha körtét hasonlítanál egy robbanómotorhoz... biztos találunk közös dolgokat bennük, pl mindkettő főnév, de beláthatod hogy ettől még nem tudjuk egymáshoz hasonlítani őket.

    Szóval sok energiát és időt kívánok a játék elmélyedésében, ha kérdésed van akkor pedig nyugodtan tedd fel itt! Sokan vannak akik a legjobb szándék szerint válaszolják meg azokat
    banoster likes this.

  2. #12
    Tag
    Csatlakozott
    2014. 10. 01.
    Hozzászólások
    139

    Alapbeállítás

    szándékosan nem válaszoltam... az a poén hogy az egész parti első ránézésre is alap, nagyon könnyű kérdés volt, egy k.b.szott zseni vagyok aki már több mint egy évtizede ebből a játékból él és a mezőny egyre erősebb, rakeback alig van, akkor mi értelme van még oktatni is az itt egybegyűlt fisheket vagy fishregeket ? Inkább gondolja azt hogy a visszaemelés jó és örömteli lesz a kiszámítható játéka ha találkozunk

  3. #13
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 07. 13.
    Hely
    Sopron
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    Lehet h én vagyok a hülye, de 5 handed van, beraktak 2 élővakot, és mi D-be ülünk, akkor nem mi emelünk pre először?
    Amúgy egyértelmű call.

  4. #14
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért, mert pontosan az ilyen típusú lapjainkat szeretné eldobatni.
    Nem kell tönkremennünk, de itt range teteje van nálunk, ha azzal sem adunk meg akkor mivel? Az ellenfélnél pedig a lapok egy halmaza van, ezek összessége ellen játszunk. Tehát nem eldöntöttük hogy most elől vagyunk, hanem belekényszerülünk egy védekező játékba ahol tönkre is mehetünk, ha az ellenfélnél a range erősebbik fele van (pont azért mert amikor meg nem az van akkor beleblöfföli/heti az air/húzó lapjait)
    Nos én mindíg a lapok egy "halmaza" ellen játszom és innen szűrtem le az egyes számú szabályt:
    ÁSZT PÁRT NEM DOBUNK. :-)

    Egyébként, ha a Duna Póker 50/100-on játszom és ott ül egy mániákus, ultra laza agro ellenfél, neki ott simán lehet a kezében mondjuk egy egyszínű 6,7 is. (És ezzel még a visszaemelésemet is megadná a flopon, a turnon már talán nem.)

    Egyébként természetesen értem az elgondolást:
    Nem emelünk, mert akkor a lapoknak épp azt a részét dobatjuk, ami elllen jobban állunk, a monszterek meg megadnak.
    Utoljára módosítva: ÁradóFolyó által: 2018. 06. 21. 10:57
    hétpár likes this.

  5. #15
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Ha egy ultralaza, mániákus élő pro ellen kártyázok kb. 300BB deep-en egy magyar viszonylatban high stakes játékban, akkor AA-val blöffcatchen leszek runout-tól függően. Ha 4-es van nála (54s, 43s, Ah4h) vagy 55-tel játszik egy 3betelt potban OOP, akkor kénytelen leszek lenyelni a békát és a parti után egy sztoikus 'szép lap' komment mellett kérek még zsetont.

    Ha a teljes 3bet (most tekintsünk el attól, hogy ez az élővakok miatt 5bet) range-dzsemet nézem, akkor sokkal inkább leszek bajban a kisebb OP-kal.

    Felmerül bennem a flop check ötlete is, ti mit gondoltok?
    Utoljára módosítva: Flush67 által: 2018. 06. 21. 12:45

  6. #16
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás 15 milliós bankroll a számlán

    Flop check szerintem csak akkor, ha biztos vagy a read-edben és abban, hogy a mániákus játékos tényleg nagyon nyomulni fog.
    Különben nem jó.

    Ha jól emlékszem itt 2-3M összegek voltak az asztalnál.
    Egy ilyen leosztást fapofával végig callolni csak akkor lehet, ha megfelelő bankroll áll rendelkezésre.
    Akkor ez feltételez mondjuk egy 15M bankrollt?

  7. #17
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 08. 21.
    Hozzászólások
    82

    Alapbeállítás

    Az elején leszögezném, hogy ez ellen a játékos ellen semmiképpen nem dobnám az aa-kat. A Callra nyomtam én is, de felmerül bennem, hogy egy jó readelő ellenfélt kb. itt a call megerősítheti a monster handünkben. Viszont egy kisebb visszaemelés, min.raise körüli megindukálhatja, és hiheti azt a stackek alapján, hogy nem biztos, hogy el vagyunk köteleződve a kasszára. Bár így végiggondolva, azért elég komoly erőt mutatunk. Igazából ez az indukálás nyilván speciálisan ennek az ellenfélnek szólna. Kérdés, hogy milyen az imageünk, kinézi-e belőlünk, hogy a magassal megpróbáljuk kiütni a partiból.
    NYilván, ha tudom, hogy mondjuk floppon csak callolom a raiset, és végigüti airrel is, akkor ne vegyük ki ezt a ranget a kezéből. NA mindegy, mit gondoltok?

  8. #18
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet ÁradóFolyó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Flop check szerintem csak akkor, ha biztos vagy a read-edben és abban, hogy a mániákus játékos tényleg nagyon nyomulni fog.
    Különben nem jó.

    Ha jól emlékszem itt 2-3M összegek voltak az asztalnál.
    Egy ilyen leosztást fapofával végig callolni csak akkor lehet, ha megfelelő bankroll áll rendelkezésre.
    Akkor ez feltételez mondjuk egy 15M bankrollt?
    Szerintem egy olyan helyen ahol egy handben 4millió forintot lehet bukni, ott 15M max arra eleg hogy beülj az asztalhoz de bankrollnak nevetségesen kevés.
    Flush67 likes this.

  9. #19
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás

    MTT-nél negyvenszeres bankrollt szoktak ajánlani.
    Cash-nél én - a magam alacsony szintjén - 5x összeggel szoktam dolgozni és limitálom az 1 napra megengedhető beülések számát kettőben:-9
    (Ez eddig bevált, nem kerülök nagy mélységű minuszokba rossz napokon sem:-)

    Egyébként épp most néztem ezt a feladványt:
    Érdekes póker partik

    Itt a reraise volt a helyes megoldás, de a helyzetet csak annyiban érzem különbözőnek, hogy itt egy mániákus agro Pro ott pedíg egy közepes játékos az ellenfél.
    Itt igyekszünk lassan betolni az összes lóvét, ott viszont gyorsan:-DDD

  10. #20
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet ÁradóFolyó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    MTT-nél negyvenszeres bankrollt szoktak ajánlani.
    Cash-nél én - a magam alacsony szintjén - 5x összeggel szoktam dolgozni és limitálom az 1 napra megengedhető beülések számát kettőben:-9
    (Ez eddig bevált, nem kerülök nagy mélységű minuszokba rossz napokon sem:-)
    Ez kinek az ajánlása??? Nem vágom az MTT-ket de 40 buy in cashben sem egy acélos háttér.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •