Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
Like Tree2Likes
  • 2 Post By chivasr911

Téma: NL25 ATs river x/shove - balanszálatlan

  1. #1
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás NL25 ATs river x/shove - balanszálatlan

    Sziasztok!

    Az alábbi hand-et ki hogy játszaná meg, illetve van-e itt river x/r blöff?

    https://www.boomplayer.com/27998729_950D1F6C64

    Preflop a BB miatt nem nyitnék soha 22-33-mat, Broadway-ek viszont jól muzsikálnak.
    Flop értékért megy főleg a BB ellen, de így nem látok benne 3 utcát.
    Turn: potcontroll + teret adok az esetleges blöfföknek, rosszabb értéklapoknak
    River: Lehet nála 4 kombináció full+ ami ver és sok olyan ami értékért hív de gyengébb, ezért választottam a x/pusht.
    Az a kérdésem, hogy ebben a spotban lehetek-e teljesen balanszálatlan és csak az A high flush-t meg az AA-t játszom így, soha nem blöffölök?

  2. #2
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    vannak szituk, amikor ha nincs blöffrange-ed, könnyű lesz alkalmazkodni ellened, és hosszútávon pénzt vesztesz, ha úgy érzed, hogy egy adott szituációban, a megjátszásod nem befolyásolja érdemben azt, hogy hogyan alkalmazkodnak ellened, akkor lehet csak blöff, vagy csak value range-ed, vagy 3betelheted a fish-t csak TT+ oop stb.. itt pl ha nincs blöffrange, úgy kéne alkalmazkodnia az ellenfelednek, hogy szélesíti a bet range-ét riveren, és bet/fold-ol mindent. nyilván előbb utóbb, meg egyre több ilyen gto-tól eltérő megjátszással bajba fogsz kerülni hosszútávon, de egyrészt az adott handben A2 vagy egy ATo FD blokkerrel lehet blöff, és akkor már meg is vagy, másrészt nl25-ön ha az alapstatjaiddal nincs probléma, ezeket nem fogják tudni kihasználni.
    Egyébként hosszútávon úgy alakítanám a startégiámat, hogy ne kerüljek olyan helyzetbe, amikor nincs blöfföm range-em, kicsit előre kell gondolkodni, sőt a legjobb, ha azt el tudod érni, hogy az ellenfelednek ne leygen riverre blöff range-e. PL most az IP valami hasonlót ért el ellened turnön a bettel, lejött a flöss, és nem tudsz mit blöffölni, így neki nagyon sima valuebetjei vannak, amiket aztán nagyon simán eldobhat, bár mondom még1x szerintem itt azért van pár kombó amit visszatolhatsz, szóval ez nem teljesen igaz, csak a logikát próbáltam bemutatni, miért fontos ezt figyelni.
    JociBalboa and Lefty Gekko like this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  3. #3
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Köszönöm a választ, én is arra jutottam, hogy Ac2c, AcX lenne a legjobb aspiráns.
    Mivel már nem vagyok heavy grind üzemmódban, ezért NL25-ön, még ha exploitálhatnak is, nem dőlök a kardomba

    Azt a mondatodat, hogy "sőt a legjobb, ha azt el tudod érni, hogy az ellenfelednek ne legyen riverre blöff range-e" még meg kell értenem. Hogy mi? Azt hogy? Miért? Mi van ha meghülyül?

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2014. 09. 12.
    Hozzászólások
    30

    Alapbeállítás

    Ez engem is érdekelne, én sem igazán értem, hogy milyen helyzetekben érhetjük el, hogy ne legyen az ellenfelunknek blöff range-e.
    Egyébként tök jó, hogy ilyeneken gondolkodsz, hogy mi lehet itt a blöff range-ed, szerintem az ilyen kérdések viszik előre az ember gondolkodásmódját, jó ilyeneken agyalni néha. Valszeg az lesz a legnagyobb +ev ebben a spotban számodra ha nl25-on ebben a spotban nem bloffolsz. Minél deepebben vagy annál nagyobb nyomást tudsz gyakorolni jó blockerekkel egy flushre, de ehhez olyan ellenfél kell akik tudnak ellened flush-t dobni. Ha nl500-at játszol egy regular ellen és 150bb effektivvel indultok akkor ez valszeg egy jó spot lesz egy óriási ch/r-re riveren A2s-el. Egy nl500 regulartol feltételezem, hogy tud itt akár nut flush-t is dobni egy nagy overbetre.
    De amúgy a winrate-ed nem ilyen dolgoktól fog növekedni érdemben. Ez egy olyan szitu ami nagyon ritkan fog megtörténni, sokkal kevésbé szexi dolgokkal érdemes foglalkozni ha feljebb akarsz lepegetni. Gondolok itt arra, hogy milyen flatting rangeunk/3bet rangeunk legyen BB-n különböző pozik ellen, helyes Sb stratégia, calling rangek kialakítása 3bet ellen, stb.
    Gl

  5. #5
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    bocsi elfelejtettem írni, olyankor tudod elérni egy bettel, hogy az ellenfeled ne tudjon blöffölni ha a call range-ében nincsnek draw-k, vagy olyan gyenge lapok amiket megérheti neki blöffbe fordítani, ha call range nagyrésze SD képes akkor minimális lehet bizonyos esetekben a river blöff range, igazából választhatsz, hogy turnön hogy ch/call, majd riveren check/call vagy check/fold, vagy betelsz és riveren már csak a check/f marad ilyenkor, feltéve ha nincs 2 utca value mert akkor bet, de iylenkor általában nem kérdés a turn check vagy bet sem, ez főleg akkor jó, ha turnön nem számítasz sok blöffre és már a turn callod is határeset, de value egyértelmáen van a bet-ben. Nyilván mérlegelni kell, hogy megéri az egyszerűség oltárán feláldozni, hogy a urnön leszeded a blöffjeiről, az egész szitu anygon bonyolult, de mondok pár dolgot amivel talán világosabb lesz:
    Ip amikor thinen vbetelsz akkor ugyanzt csinálod, hiszen donk range-e a legtöbb regnek nincs, ezért ha nem ch/r-el turn nem lesz blöff range-e, márpedig vannak olyan szituk/játékosok, amikor turnön nem fogsz sok ch/r-t kapni, ilynekor midnneképp el kell gondolkozni azon h kiszélesítsd a turn bet range-ed.
    Ugyanez fordítva, cbetelsz egy fish ellen egy alcsony boardon IP mondjuk AK-val, megad rengeteg roszabb 2over, ami potenciális blöfflap lesz riveren, ezért cbet-check-call-ra rendezkedsz be, itt pont fordítva hazsnálod ki, itt a fold range-ed kell, hogy minimális legyen riveren
    SB cbetelsz OOP 9T2 szivárvány, turn J, ellenfeled elég CS de nem sokat blöfföl, jobb lapjaid nyugodtan meg lehet betelni minimálisat ch/callolnék, és riveren kényelmes ch/f, lesz annyi roszabb Tx, 9x ami megad, blöffni meg nem tud mit legtöbb riveren, másik módszer h csomó lappal beállsz ch/c-ra, de mivel már turn híján van blöfföknek nem lesz óriási biznisz ch/callolgatni, míg a bet biztosan +EV, persze A8 meg 86-al ki leszel blöffölve, de megnézed az egész range-ét ezek a lapok elenyészőek, nyilván minnél jobb valaki annál ritkábban lehet ezt meglépni
    Itt azt hazsnáltam ki, hogy a fish ellen nagyon sima ch/call elsz a river, ha a reg callol az meg nagyon sima ch/f, chekkelhettem is volna, várva hogy valaki belenyit, ami sokszor lehet még jobb is, itt nem hinném
    https://www.weaktight.com/h/5b318006d39043ab688b476f

    na iylet nagyon ritkán csinálok, és ez nem is egy tökéletes hand, de jó okom volt így játszani, és ha belegondoltok itt riveren nincs olyan lap amit egy átlag játékos 100% beblöffölne, offsuit combók mind kaptak párt, itt azért elsőre olyannak tűnhet, hogy csak könyebb döntés elé akartam kerülni, és ez részben igaz is
    https://www.weaktight.com/h/5b31809dd39043f15c8b45d4

    van pár játékos akik ellen ez a legjobb megjátszás minden Tx-el, sosem ch-elném ezt, persze mondhatjátok, hogy de itt van sok FD, 8x, 9x, AJ, AQ, csakhogy azokat ő 100%cbeteli, a chek lapjai meg 5x-Tx kis túlzással, ez mondjuk egyre nehezebb mert egyre jobban balance-olnak a regek ebben a szituban, de szerintem 200-on ez full standard lehet
    https://www.weaktight.com/h/5b318dcbd3904388338b45cf

    fú ez elég összecsapott lett remélem érthető, handeket is csak gyorsba kiszűrtem ennél sokkal izgibbeket találhatnék, ha lesz időm még postolok, de most gyorsan akartam válaszolni, gl!
    Utoljára módosítva: chivasr911 által: 2018. 06. 26. 03:07
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  6. #6
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    ja másik ami még baromi jó, hogy pl a riveren blanken nagyon sima ch/f van, ha jön a flöss akkor meg nagyon sima ch/push, és ezt már turnön eltervezed, ezért betelsz mondjuk egy olyan Axo-t ahol az A FD blokker, x meg egy 2. pár mondjuk
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •