Eredmény: 1 - 5 (5) összesen
Like Tree10Likes
  • 2 Post By daniboy
  • 1 Post By WINAMAXDONK
  • 6 Post By S0nnyB1ack
  • 1 Post By BelaKecske

Téma: NL10 - AKs - Ász párt flopoltam top kickerrel. Riveren kellett volna emelnem?

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás NL10 - AKs - Ász párt flopoltam top kickerrel. Riveren kellett volna emelnem?

    Villain 52-es mintán 25/17-es. Fold to 3bet: 100% (2/2)
    Én: 17/14-es, preflop agression: 3.0, 3bet: 2.78% (1/36)
    --------------------------------------------
    Amit gondoltam (mondjátok, ha nem jól gondolkoztam :-) )

    preflop:
    - a 2.5bb-s emeléseket mindig halnak gondolom
    - 2.5bb-s bet és a 3 bet megadása alapján főleg kisebb párra tettem vagy két magasabb suited connectorra.

    flop:
    - emelt. Nagy jelentőséget nem tulajdonítottam neki. Nem szoktam ilyenkor reraise-elni, de most gondoltam, kipróbálom. Megadta. Mivel csak megadta, arra gondolok, hogy vár még, tehát nem flopolt setet, de azért van valamilye. Főleg Ax-re gondolok.

    turn:
    - nem emel de a betemet megadja. Továbbra is azt gondolom, h Ax-e van csak alacsonyabb kickerrel. Mondjuk AT, AJ, A9s. AQ-ra visszaemelt volna.

    river:
    - checkelt. Ez alapján erősebb vagyok. Kell ilyenkor emelni? Ha igen, mennyit? És ha visszaemel?
    --------------------------------------------
    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    PartyPoker5 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
    Stacks:
    UTG Villain ($9.90) 99bb
    CO Player3 ($13.11) 131bb
    BTN Hero ($10.46) 105bb
    SB Player6 ($10.39) 104bb
    BB Player1 ($10) 100bb
    Pre-Flop: (0.15, 5 players) Hero is BTN

    Villain raises to $0.25, 1 fold, Hero raises to $0.90, 2 folds, Villain calls $0.65

    Flop: ($1.95, 2 players)
    Villain bets $0.93, Hero raises to $3, Villain calls $2.07
    Turn: ($7.95, 2)
    Villain checks, Hero bets $3.15, Villain calls $3.15
    River: ($14.25, 2)
    Villain checks, ÉS MOST MIT KELL TENNI???
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 07. 02. 21:32

  2. #2
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    A stack size miatt szinte már biztosan nem lesz FE. Ezért korábbi utcákon be kell osztanunk a stacket, hogy ne álljon elő ez a fura szitu, ahol marad 3$-nk egy 14-s potba.

    Ha úgy ítéled meg hogy gyengébbel tarthat, akkor jó a flop raise és turn AI például. Nagyon száraz a flop, ezért a flop raise-hez kellene kicsit több info szerintem.

    A 2.5bb-s open nem feltétlenül jelent halat. Mivel a VPIP és PFR is normális tartományban van, csak preflop betsize-ból ezt a következtetést nem vonnám le. Van aki mindenhonnan ugyanannyit nyit, vannak akik minél jobb pozícióban vannak annál kisebbet és így megengedhetik hogy még szélesebb skálával is jobb áron tegyék ezt. De ez hosszabb kifejtést igényelne és nem annyira lényeges az esetedben.

    Ilyen kevés handes mintán, nem tudsz egy call 3b range-t belőni. Ha pedig nagyobb mintád van akkor a poziciós raise first in-t meg az adott pozíció fold to 3b-jét használva számolhatod ki, hogy mi lehet a range.

    A donkbet-t is lehet figyelni, hogy milyen gyakran és mivel teszi. Fontos, mert információt árul el a lapjáról. A raise lehet jó opció, ehhez viszont több info kell. Egy ilyen száraz boardon mindenképp szerintem.

    Turn-n ha emelsz commitálva vagy a pothoz a stackméretek miatt. Érdemesebb itt betenni a teljes előttünk levőt már (3bet potoknak és raisel-t potokban egyébként ez is a célunk, hogy minél hamarabb be tudjon kerülni ugye ha nálunk prémium lap van pl)

    Riveren dobásra nem számítanék, és nem lesz már tér arra hogy visszaemeljen hogy betsize-n gondolkodjunk
    banoster and R1per2 like this.

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2014. 01. 24.
    Hozzászólások
    3.144

    Alapbeállítás

    Egy bet/fold 1,1$ nem opció?
    Flush67 likes this.

  4. #4
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet WINAMAXDONK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy bet/fold 1,1$ nem opció?
    Hali Winamax! Erről a 1,1$ bet/fold-ról jut eszembe hogy láttam a mostani 10k handedet amit a negyedik jelentkezéshez beadtál és sajnos a 31/9/2.5 még mindig kicsit kevés, de sokat fejlődött a játékod az elmúlt időben és látszik, hogy jó úton jársz. Egy stabilabb preflop játékot kell kiépíteni és levetkőzni az ilyen "freeroll"-os lineokat és jó lesz az.
    banoster, Flush67, daniboy and 3 others like this.

  5. #5
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    A 2.5-ös emeléseket ne gondold mindig halnak. UTG-ből talán ritka, de ha valaki tág range-el játszik onnan, akkor simán lehet std neki.

    Furcsa, hogy a preflop 3bet megadása után kis párra és suited conectorra teszed, hiszen az AX-ek és a TT-QQ is simán a range-ében lehet. Ugye itten szintén ellentmondás, hogy később meg AJ-AT-re teszed.

    A flopnál ugye azt kell mérlegelni, hogy mi lehet a range-e és azzal hogyan folytatja egy megadás vagy emelés ellen. A gondoltam kipróbálomot nem tartom elég jó érvnek az emelés mellett, de természetesen lehet jó a raise, ha arra számítasz, hogy Ax-ekkel bet/call-t játszik valamiért ezen a textúrán. Én inkább azt mondanám, hogy mivel a mi range-ünk azért nem gyenge itt, (mégis csak utg ellen 3beteltünk) a donk pedig elég sokszor lehet random pár vagy olyan backdoor flöss draw, aminek alig van javulási esélye ellenünk. Így infó nélkül inkább amellett lennék, hogy egy kicsit mutassuk gyengébbnek a range-ünket, tehát egy magadással a QQ-KK szerű lapot reppeljük, amit esetleg megpróbálhat eldobatni később. Ha véletlenül AQ van nála, akkor is be fogjuk tudni tenni teljes stack-et a későbbi utcákon, ha most nem emelünk.

    Turn bet nagy.

    A river ugye itt már nem merül fel kérdés, mindennel meg fog adni, valuebet.
    banoster likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •