Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (21) összesen
Like Tree9Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2018. 07. 18

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2018. 07. 18

    Lapok:
    Játék: NLHE Cash Game Parti
    Játékosok: 2 fő
    Pozició: BTN
    Kis vak: $50
    Nagy vak: $100

    Egy nagy versenyeredmény meghozta a bankrollt és a kedvet a magas tétes cashgame-hez, így ülsz be egy $50/$100 NLHE heads-up játékba, ahol az egyik legrettegettebb online játékossal találod szemben magad. Az adott partiban T8 lapokkal emelsz a gombról $215-ig emelsz, majd megadod ellenefeled $950-es 3-betjét. A flopra A77 lapok érkeznek, ellenfeled pedig egy $475-ös cbettel folytatja a játékot. Rajtad a sor, mi a terved ezzel a lappal?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.787

    Alapbeállítás

    Az ilyen boardot az ellenfél nagyon kevésszer fogja cbetelni olyan monoton a flop és ez 1/4 körüli méret pedig pont blöffindukáló.Kérdés:ha ezt itt emeljük mit adunk elő egy pró szemében?Egyszerű:a világon semmit.
    Ha azért ültünk asztalhoz hogy a farkunkat méregessük és elbukjuk a scoret,akkor jó erővel haladunk Györgyi barátunk nyomdokaiba.
    van Gerwen likes this.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Idézet Masters800 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az ilyen boardot az ellenfél nagyon kevésszer fogja cbetelni olyan monoton a flop és ez 1/4 körüli méret pedig pont blöffindukáló.
    A monoton flop=egyszínű (mono-tone) flop
    Ez dry flop vagy mid-paired flop

    Pont ezeket szokas manapság kb 100%-ben 1/4-1/3 cbettel ütni. Eddig ebben semmi szokványos nincs, semmi bloffindukálo hulyeseget nem kell mögé látni.

    Abban viszont igazad van, hogy ha mi itt raise-elünk, akkor ez ellen tuti nem fog overfold-olni a bb, s ha nem vagyunk eleg jaratosak, tul sok give-upunk vagy tul sok bloffunk lesz a kesobbi utcakon.

    Összeségében az a baj ezzel az egésszel, hogy maga a raise jó, de sokkal többet bukunk a későbbi utcákon, mert nem tudjuk, milyen kártyákon hogyan kell folytatni. Így gyakorlatilag ezzel az informacio morzsával nem leszünk beljebb, sőt még többet is bukunk, mint ha csak peal-elnénk egyet vagy foldolnánk. Szóval a későbbi utcai terveket sem artana neha leirni a hand alkotojank, felteve ha o is tisztaban van vele.
    djeleven, Flush67 and Rondo like this.

  4. #4
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Szerintem elég egyértelműen le van írva, hogy ezen a szinten balanszálni kell a nálunk levő lapokat. Ha van raise rangeünk ezen a flopon, akkor a value rész mellé tehetünk blöfföket is. Ha nem így lenne, ezt az ellenfél kihasználhatná azzal hogy mindig dob. Erre pedig egy elég jó lapunk van, fel vannak sorolva az indokok hogy miket blokkolunk és vannak backdoorjaink. Ez nem azt jelenti, hogy ha call-t kapunk akkor is észnélkül 3 barellezünk. A terv az volt, hogy erős lapot reppelünk, ami ellen még TP-vel is nehéz helyzetbe kerül az ellenfél. Ha javulunk turn-n akkor szerintem folytathatjuk, de ha totál air lesz a lapunk akkor egy bármilyen SD képes lap ellen már nem biztos hogy megéri erőlködni.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    "Ha javulunk turn-n akkor szerintem folytathatjuk"

    na, errol beszeltem a kommentben. megneztem pioban, igaz, nem pörgettem tul precizre az unexploitot, meg tunre is csak egy nagyobb size-t adtam meg, de meglepoen sok a turn chback meg jo turn kartya eseten is.
    amugy meg nem tudom, kinek cimezted a kommented, en egyszoval sem mondtam, hogy rossz a flop raise, csak annyit, de akkor beirom meg egyszer

    "ha nem vagyunk eleg jaratosak, tul sok give-upunk vagy tul sok bloffunk lesz a kesobbi utcakon" --> igy akar többet is bukhatunk a random bloffjeinkkel, mint ha csak floppon dobnank.--->ergo jobb lenne legalabb egy kb-ra megadott utcankenti terv, mert ez igy csak "erdekes poker partik", ami sokakat csak bevisz az erdőbe.
    Utoljára módosítva: peraspera által: 2018. 07. 19. 00:35
    Flush67 likes this.

  6. #6
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Nem címeztem senkinek, az eddigi kommentekre írtam le a véleményem. Nem tudom miért divat az hogy mindenki személyeskedésnek veszi a másik véleményét és belekezd a mondatok és szavak csűrésébe. Én nem pioztam, így ez inkább általános mintsem számokkal alátámasztott érvelés volt. Arra tippelnék, hogy a solver abból indul ki, hogy túl erős a villain call range. Amúgy ha már megnézted, kivi lennék hogy pontosan miket ajánl raise-re flopon?

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Pio:

    1. Paramétereken lehetne javítani (pre range <preflop solverem nincs>, betsize-ok, pontosság)

    2. 25%-os illetve 33%-os cbet elleni raise-ek (nyilván a kisebb size ellen több a raise)

    3. T8s-ek közül a non-bdfd-t nyilvan nem raise-eli.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosítva: peraspera által: 2018. 07. 19. 15:27

  8. #8
    Őstag sztalin avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 08.
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    banyek, most már semmit se dobunk?

  9. #9
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Én is órákon át megelemeztem a megosztást a félnótás dankkal, s hosszú vívódás után arra jutottunk, hogy pre openfold. Egyetértetek?
    Rondo likes this.

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    "ergo jobb lenne legalabb egy kb-ra megadott utcankenti terv, mert ez igy csak "erdekes poker partik", ami sokakat csak bevisz az erdőbe. "

    Ha javul a BD lehetőségeink egyike turn,akkor folytatjuk és any riveren befejezzük,8,10-en checkback,többin nemes egyszerűséggel feladjuk. Én így érzem...

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •