Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (21) összesen
Like Tree9Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2018. 07. 18

  1. #11
    Újonc
    Csatlakozott
    2018. 07. 16.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    "ergo jobb lenne legalabb egy kb-ra megadott utcankenti terv, mert ez igy csak "erdekes poker partik", ami sokakat csak bevisz az erdőbe. "

    Ha javulunk a további körökön, akkor check, hogy blöfföt indukáljunk és exploitálni tudjunk az ellent.
    Ellenben, ha nem javulunk, akkor raise, csak azért, hogy balanszálni tudjuk a további kezeket, ahol majd nem hiszi el, hogy akkor majd tényleg erős lapunk lesz.

    :-DDD

    Persze csak, ha akkor még lesz zsetonunk.

  2. #12
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    "Ha javulunk a további körökön, akkor check, hogy blöfföt indukáljunk és exploitálni tudjunk az ellent."

    Milyen lapokat adnál a kezébe,amivel megadja a c/r-t és megindul vele blöffből?

  3. #13
    Újonc
    Csatlakozott
    2018. 07. 16.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Ne hari, ezt nem komolyan írtam.
    Néha úgy érzem, hogy túl bonyolult érvelések vannak és kiváncsi voltam, hogyha a szakszavakat némileg ellentmondásos módon egymás után rakom, kivált-e valamilyen reakciót?
    Mea culpa.

    Szerintem túl nagy az esélye annak, hogy az ellennél Á van.
    De akár más top pár vagy hetes.
    Ezért szerintem itt emelni pénzégetés, kivéve ha az előző TÖBB leosztásból azt szűrjük le, hogy az ellen itt szinte mindennel pushol minket.
    Ebben az esetben minden 4-5 leosztásból 1x visszaemelek hasonló lappal. De csak egyszer és onnantól leosztáson belül menekülőre fogom a dolgot. Itt még akkor is hátul vagyunk, ha a turn-ön sorhúzóra javulunk.

  4. #14
    Idegen
    Csatlakozott
    2018. 03. 28.
    Hozzászólások
    4

    Alapbeállítás

    Nekem érdekes ez az egész. Gombról raisre kapok egy 3 bet-et. Cbet- el és nekem arra raise??? Értem én a logikát, de mégis milyen lapot versek én 10 8- al. Ezen a floppon. Mert itt még a blöfföt is nehezen verem. Ha meg szűkebb rangre teszem, dominálva vagyok. Kivéve, ha SD képes vagyok egy mák 7-el.

  5. #15
    Újonc
    Csatlakozott
    2018. 07. 16.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Azért azt ne felejtsd el, hogy ez heads-up.
    Itt ő azt próbálja elhitetni, hogy nála van az Ász.
    De ez egyáltalán nem biztos.
    Ha visszaemelünk, akkor mi reppeljük az Ászt és, ha nála nincs, fölénybekerülünk.

  6. #16
    Idegen
    Csatlakozott
    2018. 03. 28.
    Hozzászólások
    4

    Alapbeállítás

    Nem felejtettem el. De gondoljuk csak át. Ha a flop nyitásra te raise-s, ami szinte biztos, hogy az azonnal elárulja, hogy nálad nincs 7-es. A- od lehet, ahogy neki is. De minek akarnám dobatni, hogyha teletár?? Nyílván fizettetném..
    De 50/100 esetén 100bb beülőnél ebbe a buliba rögtön kuka a 20-25%-a ha call a flop raise-d,és éppen mondjuk nem rak all in. 4-5 ilyen játék és 10k mínusz. De tiszteletben tartom mások véleményét.
    Gl

  7. #17
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet Rondo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezért szerintem itt emelni pénzégetés, kivéve ha az előző TÖBB leosztásból azt szűrjük le, hogy az ellen itt szinte mindennel pushol minket.
    Ebben az esetben minden 4-5 leosztásból 1x visszaemelek hasonló lappal.
    Ez ellentmondás, ebben az esetben akkor 7x-kel kéne mindig raiselni és semmi mással.

    Idézet Rondo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt még akkor is hátul vagyunk, ha a turn-ön sorhúzóra javulunk.
    Ez igaz, de ezt az ellenfél nem tudja. Neki egy olyan range ellen kell tovább folytatnia a partit, amiben 7x-k is vannak. A teljes range-nkkel játszunk (vagy ha úgy tetszik) ellen játszik.

    Idézet Rondo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt ő azt próbálja elhitetni, hogy nála van az Ász.
    De ez egyáltalán nem biztos.
    Ha visszaemelünk, akkor mi reppeljük az Ászt és, ha nála nincs, fölénybekerülünk.
    Mi nem ászt reppelünk
    Utoljára módosítva: daniboy által: 2018. 07. 20. 00:54

  8. #18
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet Díszlekvár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem én a logikát, de mégis milyen lapot versek én 10 8- al. Ezen a floppon. Mert itt még a blöfföt is nehezen verem. Ha meg szűkebb rangre teszem, dominálva vagyok. Kivéve, ha SD képes vagyok egy mák 7-el.
    Pont az a lényeg a blöffnek, hogy nem vered a valuerészét a rangének. Dobatni szeretnénk, nem SD-ba vinni a partit.

    Idézet Díszlekvár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha a flop nyitásra te raise-s, ami szinte biztos, hogy az azonnal elárulja, hogy nálad nincs 7-es.
    Akkor legközelebb érdemes lesz 7x-el raiselned ebben a helyzetben mert az 50/100-as ellenfelek ha így gondolkoznak mint te akkor mindig ki lesz fizetve.

    Az, hogy te sosem raiselnél itt 7x-el, az nem jelenti hogy nincs értelme. Ahogy a Te véleményed is mutatja, ki lesz fizetve. A lényeg itt a balanszáláson van. Ha tudok raiselni valahol értékért, akkor emellé blöff lapokat is tehetek, így amikor értékért hívok nehéz helyzetbe hozom és fizethet. Ezzel pedig megnyílik a lehetőségem hogy bizonyos lapokkal blöffből is visszaemeljek, kihasználva a szituációt.

    Ehhez hozzátartozik, ha ebben a szituban az ellenfeled sosem dob, sosem blöffölnék. Ezt nem a live 50/100 fishek ellen kell játszani. Ellenük nem kell balanszálni
    Utoljára módosítva: daniboy által: 2018. 07. 20. 01:03
    kacsa1st likes this.

  9. #19
    Újonc
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Hozzászólások
    30

    Alapbeállítás

    Amúgy ez elég egyértelmű h párosodott asztalon a cbetre reraiselünk any2val.

  10. #20
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Badcall eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy ez elég egyértelmű h párosodott asztalon a cbetre reraiselünk any2val.
    Ez így elég erős azért. Közel sem raiselgetünk any2val attól mert páros a board.

    Egy csomó dolgot át kell gondolni egy ilyen move előtt, milyen a board, melyik lap pározódott, milyen a harmadik lap, milyen az ellenfél range, milyen az én rangem, kinek a range erősebb, mit tudok eldobatni flopon, mit tudok majd eldobatni turnon, mennyi az eq-m, van-e backdoor eq-m milyen turnokon tudom folytatni.

    Legalább ezeket érdemes átgondolni. Az hogy a board páros az nagyon kevés ok egy raise-re.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2018. 07. 22. 13:16
    ttibi likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •