Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (32) összesen
Like Tree8Likes

Téma: NL50 AJs MW TPTK IP fold?

  1. #11
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt mindenki dobná floppon? AAJ meg hhh flopra nem igazán van oddsunk, hogy lehet ezt flopon dobni?
    nem hiszem hogy eldobnám, csak kevés blöfföt tudok a kezébe tenni

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Ha már tp-t dobálunk ott vannak rá (J9s) JTs, QJs, (KJ) handek.
    Nyilván nem kell/lehet itt gto szerinti minumum skálát védeni, mert hármunknak együtt kell annyit védekezni, hogy ne legyen autoprofit a cbetje, de tptk-t még akkor is védeni kell ha overfoldolunk.
    Egy KJ már sokkal keményebb szitu lenne.

  3. #13
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet lourker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ellenfélről tudunk valamit vagy 0 infó van róla itt elég sokat segíthetnek ezek a dolgok?(Mennyit sqz-el/3betel, mennyit cbetel flop/turn/river.)
    BD fd-vel szerintem nem nagyon lehet kérdés, hogy folytatnunk kell, de ahogy fentebb írták elméletben ezzel a lappal is folytatnunk kellene, de teljesen érthetőek a dobás melletti érvelések is .

    És még valami ami csak személyes vélemény, tök jó handeket posztolsz, de jobb lenne beilleszteni első hsz-be a handet vagy weaktight linket posztolni mert jóval átláthatóbb(gyorsabb) az egész úgy.

    Nem tudok semmit az ellenfélről, ez is közrejátszott a fold-ban, illetve population read inkább azt mutatja, hogy 3 ellenfél ellen MW potban nem lesz optimális a value/blöff arány a sqz-előnél, itt konkrétan azt feltételezem, hogy közel 100/0.

    A value range ellen pedig nagyon rosszul állok, egyáltalán nincs meg a PO, illetve brick runout-on simán lestack-el úgy, hogy végig nagyon hátul leszek.

    Ha mondjuk 3 kombó AKs (a BD-k) is a Cbet range-dzsében van, akkor már megvan az abszolút PO, de rettentő kényelmetlen döntés előtt fogok állni turn-ön és/vagy riveren.

    Valaki írta, hogy AAJ-re vagy royalra várok-e itt.
    Nem.
    Arra várok, hogy jó spotban realizálhassam az EQ-met.
    Ezen a konkrét flop-on lehetnek nálam set-ek és OESD + BD-ok is (plusz talán 76s), szóval nem igazán vagyok rákányszerítve arra, hogy TP-vel kommitálódjak. (2 tiszta + 3 talán out nem annyira bíztató)
    Ellenben más floptextúrán lesznek optimálisabb döntéseim ezzel a konkrét lappal: FD + 1 vagy 2 Over, drill+TK, GS +BDFD, floproyal (1:19600) , flopflush, flopsor


    * Gerwennek meghagyom a boomplayer-t de a jövőben weaktight-formátumban töltöm fel a többi handet.

  4. #14
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Nem értek egyet a játékterveddel. Ha JJ+ 3bet rangre teszed és legalább félig kompetens játékosnak tartod, akkor AJs-el totál pénzégetés megadni. Az hogy többen vannak a potban ezzel a lappal sokkal inkább hátrány mint előny. Ebben az esetben a floppon nyilván dobni kell. De akkor meg miért adtad meg preflop?
    Írod hogy majd realizálod a pozíciós előnyödet de ez egy négyfős potban nem annyira egyszerű. Ha van elég mintád szűrj már rá hogy multiway 3bet potban AJs-el pozícióban leszel-e nyereséges, szerintem nem nagyon.

  5. #15
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Én nem azt írtam, hogy preflop JJ+-ra szűkíteném a skáláját, hanem azt, hogy postflop aligha fog blöffölni 3 ellenféllel szemben. Abban viszont egyetértek, hogy nem a legjobb AJs-sel megadni preflop a sqz-t, inkább a spekulatív lapoknak, közepes sc-knek és pocketeknek lesz jó implied-ja.

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Érdekes srácok, amit írtok. Én mw ill deepen mindig szivesebben játszom Axs-el stackért mint JTs, T9s (feltéve hogy flössöm ill FD-m van)

  7. #17
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet kacsa1st eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes srácok, amit írtok. Én mw ill deepen mindig szivesebben játszom Axs-el stackért mint JTs, T9s (feltéve hogy flössöm ill FD-m van)
    feltéve hogy flössöm ill FD-m van

    Igen, ez természetesen tiszta sor

  8. #18
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet kacsa1st eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes srácok, amit írtok. Én mw ill deepen mindig szivesebben játszom Axs-el stackért mint JTs, T9s (feltéve hogy flössöm ill FD-m van)
    Azert erdekes, hogy ezt irod mert Axs-l tobbnyire pont Fd-t szeretnenk, eros draw lesz a fo celunk (ha mar nem 3beteltunk) es a tp-ink legtobbszor gyenge bloffcatchek lesznek (kicker es board fuggvenyeben) Mig Sc-vel tobbfele verzio is letrejohet es mind multiway mind deepen jobban jatszhato mint az egypar tipusu handek (kevesbe is kerulunk vele bajba), de ez csak az en velemenyem

  9. #19
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 05. 08.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Bementél preflop, mert hátha. Nem lett hátha. Dobtál. Jól csináltad. Igazából ezt nem kell megfejteni, csak csinálni. Hátha egyszer...

  10. #20
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet Dino12 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bementél preflop, mert hátha. Nem lett hátha. Dobtál. Jól csináltad. Igazából ezt nem kell megfejteni, csak csinálni. Hátha egyszer...
    Pont ezt próbálom elkerülni

    Egyébként megnéztem és meglepő módon pluszos vagyok az ilyen helyzetekben de a minta kicsi és nagy partikat húztam be főleg nut közeli lapokkal, szóval félrevezető, hogy hosszú távon mennyit égetek el ezekkel a pre 10-15BBs 'benézek oszt meglátjuk' helyzetekkel.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •