Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (32) összesen
Like Tree8Likes

Téma: NL50 AJs MW TPTK IP fold?

  1. #21
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    kicsi a minta...……...félrevezető,hogy hosszútávon mennyit égetek el.....
    benne van minden

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azert erdekes, hogy ezt irod mert Axs-l tobbnyire pont Fd-t szeretnenk, eros draw lesz a fo celunk (ha mar nem 3beteltunk) es a tp-ink legtobbszor gyenge bloffcatchek lesznek (kicker es board fuggvenyeben) Mig Sc-vel tobbfele verzio is letrejohet es mind multiway mind deepen jobban jatszhato mint az egypar tipusu handek (kevesbe is kerulunk vele bajba), de ez csak az en velemenyem
    Amennyire én látom ha egypárt floppolunk, mw ill deepen mindkét esetben nehéz a szitu: T9s-el vagy AJs-el is. Persze a SC-nek nagyobb az esélye a sorra, de pl 98s sem életbiztosítás QJT-n. Szerintem Axs ott kompenzál az sc-vel szemben mikor flush over flush nagyot nyerünk.
    Én BU (poz miatt) mindkét típussal szivesen játszom.

  3. #23
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Idézet csiga19794 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    kicsi a minta...……...félrevezető,hogy hosszútávon mennyit égetek el.....
    benne van minden
    Szerintem mire összejönne használható minta, addigra jópár limittel feljebb játszik ahol (imo) kevesebb a 3-4 way sqz pot

    Szerk: ráadásul minnél kisebb limiten játszik az ember annál passzívabbak/őszintébbek/lejátszhatóbbak az ellenfelek mw potokban. A lényeg hogy a BU a miénk legyen és a magára hagyott potokat felszedjük.
    Utoljára módosítva: kacsa1st által: 2018. 08. 06. 10:54

  4. #24
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet kacsa1st eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amennyire én látom ha egypárt floppolunk, mw ill deepen mindkét esetben nehéz a szitu: T9s-el vagy AJs-el is. Persze a SC-nek nagyobb az esélye a sorra, de pl 98s sem életbiztosítás QJT-n. Szerintem Axs ott kompenzál az sc-vel szemben mikor flush over flush nagyot nyerünk.
    Én BU (poz miatt) mindkét típussal szivesen játszom.
    Amire en gondolok, hogy Ax-l tp-t floppolva mindig WA/WB lesz es kevesbe romlik a lapunk. EgyT9 tp sokat romlolhat es kevesbe lesz 3 utca ellen calldown pl.

    Lehet nem jo az overpart a tp-hez hasonlitani, de ezekkel deepen nem szivesen stackelodnek, mig az sc-vel tobb rejtett lehetoseg van. A2-A5 ritkan lesz top2 pl,
    szoval komfortosabbnak, egyszerubbnek erzem osszessegeben a deep es mw jatekot Sckel.

    Nem ragaszkodom foggal korommel ehhez az allasponthoz csak keresem az erveket, m anno nekem is ezt tanitottak.

  5. #25
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    @daniboy: értelek

    az egyik hsz-edben azt írtad, hogy kevésbé kerülünk bajba SC-vel. ez akkor átfogalmaznám úgy, hogy egypár esetén a TP tipusú lapokkal (AJs) üthetjük meg a bokánkat, flush esetén meg az sc-vel.
    aztán hogy hosszú távon melyik hoz/visz több profitot azt én nem tudom megmondani.
    Utoljára módosítva: kacsa1st által: 2018. 08. 06. 14:57

  6. #26
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont ezt próbálom elkerülni

    Egyébként megnéztem és meglepő módon pluszos vagyok az ilyen helyzetekben de a minta kicsi és nagy partikat húztam be főleg nut közeli lapokkal, szóval félrevezető, hogy hosszú távon mennyit égetek el ezekkel a pre 10-15BBs 'benézek oszt meglátjuk' helyzetekkel.
    Amúgy ha készség szinten elkerülöd hogy top párral lestackelődj és a limiten találsz olyan jótét lelket aki kifizeti a nut flusht akkor nem nagy hiba, csak van egy olyan bajkeresés jellege.... (mondom én a hatalmas NL10 tapasztalatommal :P, szóval még az is lehet hogy pont a tied a kó)

  7. #27
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet kacsa1st eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    @daniboy: értelek

    az egyik hsz-edben azt írtad, hogy kevésbé kerülünk bajba SC-vel. ez akkor átfogalmaznám úgy, hogy egypár esetén a TP tipusú lapokkal (AJs) üthetjük meg a bokánkat, flush esetén meg az sc-vel.
    aztán hogy hosszú távon melyik hoz/visz több profitot azt én nem tudom megmondani.
    Igen, irhatjuk az Ax szamlajara hogy blokkolunk eros aszokat is, AAt is.

    Viszont ezt most csak szamolgatas nelkul mondom, h tobb lesz darabra az Ax kombinacio mint flush-nagyobb flush
    kacsa1st likes this.

  8. #28
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 11. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Ha NL50-en ebben a spotban olyan rangere tesszük az ellenfelet,hogy egy TPTK-t is elengedünk azonnal,akkor átgondolnám,hogy megéri-e a pre call.
    kacsa1st likes this.

  9. #29
    Top
    Top nem elérhető
    Team Hero
    Csatlakozott
    2014. 09. 09.
    Hozzászólások
    7

    Alapbeállítás

    Jó lenne + infó ,de ez flop call..
    kacsa1st likes this.

  10. #30
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    Szerintem nem volt hiba eldobni, viszont ha flop call akkor én úgy folytattam volna, hogy turn pushra call, fél kasszára fold. Ha viszont checkel akkor polarizált a range, szóval vagy ver, vagy dob... check behind. Aztán riveren ha betelne inkább tenném lapra mint blöffre, viszont ha checkel akkor már pusholnám, hogy az esetleges catch range fizessen.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •