Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2018. 08. 29

    Lapok:
    Játék: NLHE Tournament Parti
    Játékosok: 10 fő
    Pozició: BTN
    Kis vak: 20K
    Nagy vak: 40K

    Élőben játszol egy magas nevezési díjú versenyen, ahol már a csak 10-en vagytok játékban. A fizetési struktúra a következő: $735K-$424K-$301K-$220K-$133K-$101K-$85K-$69K-$55K-$44K. Jelenleg 65 nagyvakkal állsz a 4. helyen, egy nagyon short játékos van még játékban. Rajta és a 110 nagyvakkal bíró agresszív fiatal chipleaderen kívül a többiek stackje kiegyenlített. Az adott partiban a chipleader nyit a CO-ról. Az eddig látottak alapján nagyon agresszíven játszik, jól használja ki előnyét, szinte átgázol az asztalon. Te QJ lapokkal megadsz a BTN-ön. A flopra érkező AT2 után ellenfeled checkel, te 85 ezret emelsz, ő megad. A turn a 7 képében tárul elétek, ellenfeled checkel, te pedig egy 375 ezres bettel folytatod. A CO ismét calloz, majd 325 ezret nyit a 5 riveren. Rajtad a sor, mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Ezen a feladványon még azért lenne mit javítani.

    A flop-on Tc vagy Td van?
    A call opciót hogy gondoltátok? Blöffcall

    Miért adunk meg preflop A CO/CL ellen olyan szituban ahol dominálva vagyunk (a lapot és a szitut tekintve is), valamint sokszor kaphatunk SQZ-t is?

  3. #3
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.787

    Alapbeállítás

    Találkoztam már chipleadertől hasonló kis bettel tornákon, ez 10/9 hogy blöffindukáló bet.

  4. #4
    Őstag sztalin avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 08.
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    ezt tuti dobnám, ehhez képest eltaláltam

  5. #5
    Idegen
    Csatlakozott
    2016. 12. 04.
    Hozzászólások
    18

    Alapbeállítás

    Amúgy nálunk nincsen több flöss, mint az ellenfélnél. Mi rangeünk KJs, QJs,KQs, meg még 89s, kb ezzel védünk vakot FT bubbléban esetleg 86s, (nála meg az összes egyszínű kombó 47s-ig kb)ennek egy részét 3beteljük preflop és egy részével nem biztos, hogy rámozdulunk a kihagyott Cbet re, mert ha valóban ilyen "átgázolós" a CL, akkor shodown értékü lapot tuti C betelni fog egy A magas flopon.

  6. #6
    Újonc
    Csatlakozott
    2018. 07. 16.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Én is eltaláltam, messziről kiált, hogy a feladvány kiötlője ezt a megoldást szeretné látni.
    És valóban, kb. 60:40, hogy bejön.
    Kérdés, hogy ha 40:60 arányban a 44K-t visszük haza a néhány száz K helyett, akkor jó az nekünk?

    További kérdések:
    Biztos, hogy nekünk a CL-lel kell összeakaszkodnunk?
    A CL akkor agresszív amikor játszik vagy tulajdonképpen mindig játszik? (Nem mindegy!)
    Tőlünk láthatott már hasonló move-ot?
    Ha mondjuk Á magas vagy két pár van nála, azzal vajon megad?
    Láttuk már parti közben, hogyan reagál hasonló helyzetben?
    Mutatott lapot?
    Utoljára módosítva: Rondo által: 2018. 08. 30. 16:52

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    arra pl. kiváncsi lennék, hogy a feladvány szerzője tisztában van-e azzal, hány %-ban kell sikerüljön ez a blöff ahhoz, hogy nyereséges is legyen.
    "ráadásul a treff és a király turnök kiváló barrelkártyák számunkra" akkor bizonyára arra is jók ezek a turnök, hogy késleltetett cbet-et callozunk.
    tudom-tudom vmelyik élő versenyen vmelyik nagynevű akárki így játszotta, és össze is jött neki, tehát így jó...

  8. #8
    Újonc
    Csatlakozott
    2018. 07. 16.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Következő közelítőleges okoskodás (nem biztos, hogy helyes):

    A díjazás feltüntetett elemeiből számolt középarányos 217 k (egy nagyon erős és egy nagyon weak játékos esetén) Ez kb. meg is felel a 4. helynek, ahol most állunk.

    Ha 4/10-szer bukjuk ezt a blöfföt, akkor 4x44 k-t viszünk haza 4x217k helyett. A maradék 6 alkalomnak ezt kompenzálnia kell, hogy érdemes legyen kivitelezni ezt a játékot. Azaz a maradék 6 alkalommal 4x174=696 k-val több nyereménnyel kellene távoznunk.
    Azaz minden átlagos alkalommal - amikor játékban maradunk a blöff után - 116 k-val több nyereménnyel kellene távoznunk. Ha az átlagos várható 4. hely helyett ezt a mutatót átlagos várható 3 helyre javítjuk, akkor ez 84 k javulás még csak. Tehet ahhoz is, hogy nullában legyünk a blöffel, legalább másfél helyet kellene javulnunk a 2. és a 3. hely közé.
    (Mindez akkor, ha a blöff 6/10 bejön. Persze ez becslés.)

  9. #9
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 18.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Check Bet Bet mint szinte minden lappal itt ami valami sztem.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •