Oldal: 17 / 21 ElsőElső ... 71516171819 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 161 - 170 (203) összesen
Like Tree35Likes

Téma: Könyvek - Mit érdemes elolvasni?

  1. #161
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Mogi Ken - Az ikigai kis könyve


    Minden út Rómába vezet.
    Ugyanarról beszél, mint nagyon sok más szerző/könyv, de nagyon érdekes Japán példákat hoz erre.
    8/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  2. #162
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Leslie Charteris - Találkozás a Tigrissel

    Érződik rajta, hogy egy nagyon fiatal író keze munkája volt. Laza kikapcsolódásnak kiváló, bár néhol azért vannak benne kissé idegesítő megnyilvánulások, de belefér
    Ahogy leírta az író Templomos Simon alakját hiába láttam a sorozatot, nekem Archer ugrott be és nem is tágított a fejemből, szóval számomra az Angyal = Archer
    7/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  3. #163
    Lelkes újonc XiSiLdUrX avatara
    Csatlakozott
    2017. 11. 12.
    Hozzászólások
    82

    Alapbeállítás

    Nagyon ajánlom: Robert Merle - Malevil
    Annak ellenére, hogy nem vártam sokat nagyon magával ragadott a téma. Egy ijesztően közeli, utópisztikus történet atomrobbanás utáni életről, hátborzongató cselekmény/karakter elbeszéléssel és izgalommal. Nem fogod letenni!
    Flush67 likes this.

  4. #164
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Steven Erikson - A jég emlékezete

    Az egyik legjobb fantasy könyv, amit eddig olvastam. Izgalmas karakterek, érdekes világ, feszültség, mágia, harc, fondorlat, humor... stb.
    Sokkal jobban elnyerte a tetszésemet, mint a Trónok harca, ámbár abból csak az első kötetet olvastam el.
    9/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  5. #165
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Idézet XiSiLdUrX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon ajánlom: Robert Merle - Malevil
    Annak ellenére, hogy nem vártam sokat nagyon magával ragadott a téma. Egy ijesztően közeli, utópisztikus történet atomrobbanás utáni életről, hátborzongató cselekmény/karakter elbeszéléssel és izgalommal. Nem fogod letenni!
    Lehet elő kellene vennem újra, mert bevallom őszintén, hogy kb a fele-kétharmada között én félbehagytam :$ Az okát nem tudom, mert nincsenek rossz érzéseim sem az íróval sem a történettel kapcsolatban.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  6. #166
    Fáradhatatlan grinder Csoszogi33 avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 03.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    849

    Alapbeállítás

    Idézet castor11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Steven Erikson - A jég emlékezete

    Az egyik legjobb fantasy könyv, amit eddig olvastam. Izgalmas karakterek, érdekes világ, feszültség, mágia, harc, fondorlat, humor... stb.
    Sokkal jobban elnyerte a tetszésemet, mint a Trónok harca, ámbár abból csak az első kötetet olvastam el.
    9/10
    Az előtte lévő 3 rész is ennyire tetszett? Nagyjából olvastam az összes ismertebb fantasy írót, nagy reményekkel kezdtem ebbe a sorozatba, de pár száz oldal után nem tudtam befejezni az elsőt. Nem tudom adjak-e még esélyt neki. Vélemény? Jobb lesz az első után?

  7. #167
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Idézet Csoszogi33 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az előtte lévő 3 rész is ennyire tetszett? Nagyjából olvastam az összes ismertebb fantasy írót, nagy reményekkel kezdtem ebbe a sorozatba, de pár száz oldal után nem tudtam befejezni az elsőt. Nem tudom adjak-e még esélyt neki. Vélemény? Jobb lesz az első után?
    Előtte csak 2 kötet van, amiről tudok és olvastam. Az első a nehéz indítás után szerintem elég jól beindult és igencsak tartalmas lett a vége. A 2. egy totál más hangulatú és felépítésű történet, ami nekem kevéssé tetszett, de annak is komoly értékei vannak.
    Ízlések és pofonok, hogy kinek mi jön be, nekem pl a Trónok Harca volt, amit 1 kötet után jegeltem.
    Miután írtam mindenről válaszolok is Ha az elsőt 2-300 oldal után hagytad abba, akkor adnék még neki esélyt, ha 4-500 után, akkor nem erőltetném a helyedben, mert akkor már nehezen tudom elképzelni, hogy "megfogjon". Ha pedig az első necces volt, akkor a 2. jóval kevéssé fog tetszeni, mert az inkább olyan vándorlós, mint a Gyűrűk Ura, csak itt egy bazi nagy sereg vándorol.
    Egyébként nem egymásután olvastam őket, hanem viszonylag nagyobb kihagyásokkal, de minden sorozattal így vagyok mindegy, hogy befejeztem-e vagy félbehagytam.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  8. #168
    Fáradhatatlan grinder Csoszogi33 avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 03.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    849

    Alapbeállítás

    Idézet castor11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Előtte csak 2 kötet van, amiről tudok és olvastam. Az első a nehéz indítás után szerintem elég jól beindult és igencsak tartalmas lett a vége. A 2. egy totál más hangulatú és felépítésű történet, ami nekem kevéssé tetszett, de annak is komoly értékei vannak.
    Ízlések és pofonok, hogy kinek mi jön be, nekem pl a Trónok Harca volt, amit 1 kötet után jegeltem.
    Miután írtam mindenről válaszolok is Ha az elsőt 2-300 oldal után hagytad abba, akkor adnék még neki esélyt, ha 4-500 után, akkor nem erőltetném a helyedben, mert akkor már nehezen tudom elképzelni, hogy "megfogjon". Ha pedig az első necces volt, akkor a 2. jóval kevéssé fog tetszeni, mert az inkább olyan vándorlós, mint a Gyűrűk Ura, csak itt egy bazi nagy sereg vándorol.
    Egyébként nem egymásután olvastam őket, hanem viszonylag nagyobb kihagyásokkal, de minden sorozattal így vagyok mindegy, hogy befejeztem-e vagy félbehagytam.
    Köszi a tartalmas választ! És igazad volt, ez tényleg csak a harmadik kötet. Lehet adok majd neki még egy esélyt. Most Robert Jordantől olvasom Az Idő Kereke sorozat első részének, - A világ szeme - 2. kötetét. Amennyiben nem olvastad még, ajánlom! (ha megtetszik akkor lesz bőven utánpótlás, több mint 20 kötet a teljes sorozat )

  9. #169
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Edith Eva Eger - A döntés

    Egy szomorú, ugyanakkor hihetetlenül inspiráló történetet kaptunk Éva nénitől. A könyv első fele a saját szemszögén keresztül mutatja be a munkatábor gyötrelmeit. Ezzel a résszel nagyon rosszul haladtam, mert iszonyatosan megviselt. A második felében a haláltábor okozta traumából való lassú visszatérést írja le nagyon olvasmányos formában.
    Engem nagyon motivált és csodálattal töltött el, ahogy rátalált egy új szenvedélyre és egy új életútra. Az a folyamat, ahogyan fejlődött a személyiség pedig egészen megindító.
    Külön örültem, hogy néhány különös esetet is leírt, mert pszichológus tanoncként sok dolgon el tudtam/tudok gondolkodni.
    9/10
    atish81 likes this.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  10. #170
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Eckhat Tolle - Megszólal a csend

    Egy nagyon jó esszenciája a Most hatalma és az ÚJ Föld című könyveinek.
    8/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

Oldal: 17 / 21 ElsőElső ... 71516171819 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •