Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Melyik banknál érdemes számlát nyitni?

  1. #11
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Keresgéltem, Mannheinben nyílt már ilyen elvileg. Külföldiek is gond nélkül ott nyithatnak számlát szerinted?
    Megnyílt az első iszlám bank Németországban
    Kuveyt Türk Participation Bank
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2013. 04. 07. 04:04
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  2. #12
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A muzulmán bankrendszer lehet a válság megoldása | Pénzügy | Világgazdaság Online
    Kamatmentes övezet | Pénzvilág Magazin
    Ahol tilos pénzből még több pénzt csinálni
    Iszlám bank: vallásnak megfelelő megoldás, 1000 milliárd dolláros piac
    Így működnek az iszlám bankok | Kiszámoló - egy blog a pénzügyekrôl
    A muszlimok és a világ bankjai | lmv itt szó van a biztosításról is

    Tudom nem mai cikkek, és mivel nem aktuális jelenleg itthonról muzulmán bankot találni, talán a közeljövőben érdemes lenne körülnézni merre nyílnak ezek. Én simán látok ebben a bankolási koncepcióban jövőt és stabilitást, hogy a megtakarításom ilyen bankban helyezzem el, lemondva a kamatokról (akár az ő pénznemükben, gondolom az övék nem is romlik olyan mértékben).
    Én persze lelkes laikus vagyok, ezért érdekel nektek mi a véleményetek erről, nem akarok baromságokat terjeszteni.
    Ciprus után bármi megtörténhet talán nem felesleges szófecsérlés erről gondolkodni.

    Ciprus kapcsán az adósságválságról
    nem a nyugati bankrendszerrel van a baj, hanem azzal, hogy elkezdték úgy osztani a hitelt, hogy nem voltak megfelelő biztosítékok. és erről legfőképpen a bankok felsővezetése tehet, akik nagy profit esetén qrvanagy prémiumot kapnak, ha meg rosszabbra fordul a helyzet, max kirúgják őket (de addigra már kit érdekel?)
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  3. #13
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás Bankszámla váltás

    Hi!

    Nézegettem a számlámon a banki költségeket, és a pofám leszakadt (Otp). 7000 Ft átutalása bankon belül: 400 Ft. 5000 Ft felvétele a bank ATM-éből: 300 Ft. Pénz befizetése a bankfiókban szintén brutál %. A havi díj valami 50 Ft, de akkor is sokallom ezeket. Leginkább a pénz bankfiókban történő befizetését,h egyáltalán azért pénzt kérnek, hogy befizetek a saját számlámra.

    Melyik banknál és milyen bankszámla csomagot ajánlanátok jelenleg havi 10-15 tranzakcióhoz ami pénz ki- befizetés és utalások vegyesen?

  4. #14
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Jó támpont lehet a Kiszámoló blog kalkulátora.

  5. #15
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet banoster eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó támpont lehet a Kiszámoló blog kalkulátora.
    Már tesztelgettem, de mivel az szponzorált tartalom, így jobb nem csak onnan tájékozódni.

  6. #16
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hi!

    Nézegettem a számlámon a banki költségeket, és a pofám leszakadt (Otp). 7000 Ft átutalása bankon belül: 400 Ft. 5000 Ft felvétele a bank ATM-éből: 300 Ft. Pénz befizetése a bankfiókban szintén brutál %. A havi díj valami 50 Ft, de akkor is sokallom ezeket. Leginkább a pénz bankfiókban történő befizetését,h egyáltalán azért pénzt kérnek, hogy befizetek a saját számlámra.

    Melyik banknál és milyen bankszámla csomagot ajánlanátok jelenleg havi 10-15 tranzakcióhoz ami pénz ki- befizetés és utalások vegyesen?
    A pénztári kifizetésnél mindenképp kell számolnod 1-2%-kal. Befizetés változó. CIB banknál van 0-ás számla, ha jön utalás havonta, ami eléri a mindenkori minimálbér. Az vmi 91k körül van most. ECO számla a neve. KP felvét ATMnél mindig is egységes ktg/tranzakció volt. De érdemes beállítanod az ingyenes két készpénzfelvételi lehetőséget és akkor 150k HUF-t két tranzakció keretén belül bármelyik magyarországi ATM-ből díjmentesen felveheted. De most már amúgy bármelyik bankba elmész kérhetsz egy általános számla kondíció összehasonlító kis papírt, ahol a legfőbb költségek átláthatóan kimutatódnak és összehasonlíthatod a számlákat. Beugrassz pár bankba és összenézed őket otthon. De amúgy, amit Banoster írt picit XXI. századibb, viszont tényleg a szponzoráltakat mutatja sajnos... a Másik amit még ajánlok az a bankracio.hu
    lecso10 likes this.

  7. #17
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hozzászólások
    419

    Alapbeállítás

    Ha csak póker miatt akartok számlát nyitni, akkor a legjobb választás egy deviza számla, USD vagy EUR attól függően milyen devizát használ a terem. Rafi USD v. EUR számla díjmentes, VISA classic kártya 5532 Ft/év
    zend likes this.

  8. #18
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hi!

    Nézegettem a számlámon a banki költségeket, és a pofám leszakadt (Otp). 7000 Ft átutalása bankon belül: 400 Ft. 5000 Ft felvétele a bank ATM-éből: 300 Ft. Pénz befizetése a bankfiókban szintén brutál %. A havi díj valami 50 Ft, de akkor is sokallom ezeket. Leginkább a pénz bankfiókban történő befizetését,h egyáltalán azért pénzt kérnek, hogy befizetek a saját számlámra.

    Melyik banknál és milyen bankszámla csomagot ajánlanátok jelenleg havi 10-15 tranzakcióhoz ami pénz ki- befizetés és utalások vegyesen?
    miért fizeted ki-be a pénzt főleg ilyen 5000ft tételekben? félsz hogy elhagyod vagy mi?
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  9. #19
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    miért fizeted ki-be a pénzt főleg ilyen 5000ft tételekben? félsz hogy elhagyod vagy mi?
    Hello

    Kártyával szoktam fizetni, de egy kis boltban nem működött a terminál, és nem volt nálam elég kp, ezért vettem le 5 ropit. A többi az utalás volt netbankon keresztül, befizetni pedig többet fizettem be, azon durrant el az agyam is igazából. Utána néztem, hogy ezekre a kis utalásokra is viszonylag magas százalékokat vonnak.

    Egy forintot is sajnálok ezekre komolyan mondom. Különböző bankok közötti tranzakcióknál vegyenek le %-ot, és más bank atm-én kp felvételnél is, de bankon belüli pöcsörészésért is pénzt elszedni gusztustalan.

  10. #20
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •