Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (30) összesen
Like Tree27Likes

Téma: NL25 - 66 - setet flopoltam

  1. #11
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Nem tudom hogy fullring vagy 6max-ot játszik-e Hero, de ha főleg 6max, akkor kezdésnek a Top által javasoltnál sokkal szélesebb körű változtatásokat javasolnék

  2. #12
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom hogy fullring vagy 6max-ot játszik-e Hero, de ha főleg 6max, akkor kezdésnek a Top által javasoltnál sokkal szélesebb körű változtatásokat javasolnék
    Azért azt is vegyük figyelembe, hogy Hero egyelőre vesztő legalábbis a posztolt képek alapján. Tehát a szélesebb induló még önmagában nem fog segíteni, sőt sokkal több handben lesz érdekelt így lehet kontraproduktív is. Persze manapság már ennyire feszes indulóval nehéz érvényesülni de ha jó koncepciók mentén halad akkor micro téten lehet vele nyerni szerintem.

    Én azt tanácsolnám, hogy menjenek tovább a handek posztolásai és egyre több dolog fog előkerülni ezáltal, amin lehetne változtatni. Hogy mivel kell szélesíteni a rangeken és főként hogy miért az is lehet egy kiindulópont
    R1per2 likes this.

  3. #13
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért azt is vegyük figyelembe, hogy Hero egyelőre vesztő legalábbis a posztolt képek alapján. Tehát a szélesebb induló még önmagában nem fog segíteni, sőt sokkal több handben lesz érdekelt így lehet kontraproduktív is. Persze manapság már ennyire feszes indulóval nehéz érvényesülni de ha jó koncepciók mentén halad akkor micro téten lehet vele nyerni szerintem.

    Én azt tanácsolnám, hogy menjenek tovább a handek posztolásai és egyre több dolog fog előkerülni ezáltal, amin lehetne változtatni. Hogy mivel kell szélesíteni a rangeken és főként hogy miért az is lehet egy kiindulópont
    Persze, posztolni kell, ezzel maximálisan egyetértek.

    Ami ilyenkor a legnehezebb (én határozottan tudom) leírni azt hogy mire gondoltál egy hand közben. Mert az lehet valami óriási baromság és ezt necces vállalni. De ebből lehet tanulni ha mások rávilágítanak a hibákra, félre kell tenni az egót. Ez kell ahhoz hogy előre léphessünk.

    Ha Hero fullring játékos akkor kompetencia hiányában én nem is szólnék többet. Ha viszony Hero 6maxot játszik akkor a posztolt képek alapján messze túl feszes.

    Abban is egyetértek hogy ezen a limiten ez akár lehet kis nyerő (szerintem ilyen 2-4bb/100) stratégia is, de azért ettől jóval több is elérhető.
    R1per2 and daniboy like this.

  4. #14
    Újonc titoo0219 avatara
    Csatlakozott
    2014. 07. 05.
    Hozzászólások
    45

    Alapbeállítás

    Nem bunkósságból kérdezem, de mi a terved a pókerrel?

    Azért kérdezem, mert ez a mennyiség nagyon a hobbi felé mutatja az irányt!

  5. #15
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Szerintem ez 6max, mert az EP handszám kevesebb, mint a többi.

    Én is a fokozatosság híve vagyok.
    Találtam egy régebbi egyszerű, feszes induló táblát (19/17 körüli lehet).
    Először idáig lazítanék, aztán ha ez rögzült, lehet továbblépni.

    http://www.pokerakademia.com/files/53/53802.jpg
    misirulez likes this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Itt en flopon check raiselek. Turn játék a te vonaladon check raise all in. Abban gondolkodj h egy setnek mindig equityje van szinte, amellett h nagyon védeni is kell.

  7. #17
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom hogy fullring vagy 6max-ot játszik-e Hero, de ha főleg 6max, akkor kezdésnek a Top által javasoltnál sokkal szélesebb körű változtatásokat javasolnék

    6max, valóban nem írtam. Top tanácsát a lazításról megfogadom. Érdeklődni szeretnék a Te "sokkal szélesebb körül változtatásodról" :-)
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 10. 06. 19:56
    Top likes this.

  8. #18
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért azt is vegyük figyelembe, hogy Hero egyelőre vesztő legalábbis a posztolt képek alapján. Tehát a szélesebb induló még önmagában nem fog segíteni, sőt sokkal több handben lesz érdekelt így lehet kontraproduktív is. Persze manapság már ennyire feszes indulóval nehéz érvényesülni de ha jó koncepciók mentén halad akkor micro téten lehet vele nyerni szerintem.

    Én azt tanácsolnám, hogy menjenek tovább a handek posztolásai és egyre több dolog fog előkerülni ezáltal, amin lehetne változtatni. Hogy mivel kell szélesíteni a rangeken és főként hogy miért az is lehet egy kiindulópont
    köszönöm a tanácsot. Ha lesz érdekes hand-em, akkor jelzem.

  9. #19
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet titoo0219 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem bunkósságból kérdezem, de mi a terved a pókerrel?
    Azért kérdezem, mert ez a mennyiség nagyon a hobbi felé mutatja az irányt!
    Semmi bunkóságot nem érzek a kérdésedben.

    A tervem:
    Szeretnék annyira jó játékos lenni, hogy meg tudjak belőle élni max 5 éven belül. A problémám az, hogy nem tudom, hogy tudok ide eljutni. Azt már tudom, hogy backingbe nem fogok tudni bekerülni ilyen szintű játékkal. Még ahhoz is fejlődnöm kell. Felvettem a kapcsolatot egy-két oktatóval is, hogy vállalnának-e oktatást, de ők meg jelezték, hogy nem érnek most sajnos rá. Ebben benne lehet simán az is, hogy a statjaim alapján gyenge vagyok hozzá, hogy foglalkozzanak velem. Ha ez így lenne, nem sértődnék meg rajta és azon sem, hogy ezt nem mondták a szemembe, mert egyszerűbb azt mondani, hogy nincs hely. Bár azért az nekem is adna több információt.

    Mivel nem tudom, mit kellene tennem, ezért most annyit teszek, hogy szépen végigmegyek a Érdekes póker partik -on és abból próbálok tanulni. Emellett nézem a Doug Polk https://www.youtube.com/channel/UCyI...kyALBh9N7hwI9Q csatornáját, illetve ezt is (the poker bank): https://www.youtube.com/channel/UCLY...ivfbl2OpYq1Vxg na meg persze van még pár más meg pár most már kicsit talán réginek számító könyv. Ezekkel az a nehézség, hogy mondjuk Doug Polk-ról egyértelműen kimondható, hogy jó, hiszen látszik, hogy ebből él, de a többi forrásnál nem tudom, melyik az autentikus, melyiket érdemes követni.

    Azt már látom, hogy amit eddig csináltam póker, az kb az 1980(?) évek szintje lehetett, egy csomó mindent nem elemeztem, nem gondoltam végig. Eltartott egy ideig, amire erre rájöttem, de ebben benne lehet az is, hogy szoktam élőben is játszani és ott egyértelműen és stabilan pluszos vagyok hosszú távon is csak hát ez nyilván azért van, mert ott még gyengébbek játszanak, mint akár online az NL5-n... :-)


    A Érdekes póker partik mellett a másik opció, ha valaki bevállalna akár csak havonta pár órára is (írtam, hogy próbáltam felvenni oktatókkal a kapcsolatot). Azt gondolom, hogy ennyi elegendő lenne ahhoz, hogy "sínre tegyen", utána tudnék menni magamtól is egy bizonyos ideig (utána megint lehetne konzultáció). Azt gondolom, hogy ennyi konzultáció rámutatna az alapvető hibákra, amiket egyébként több év alatt vagy soha sem küzdenék le... Szóval, ha valaki vállal ilyet, akkor szóljon, még akkor is, ha soha sem csinált ilyet :-) Vagy ha van bármi más ötlete, akkor is szóljon! :-)
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 10. 06. 20:55
    a tudás hatalom likes this.

  10. #20
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez 6max, mert az EP handszám kevesebb, mint a többi.


    Találtam egy régebbi egyszerű, feszes induló táblát (19/17 körüli lehet).


    http://www.pokerakademia.com/files/53/53802.jpg

    Igen, ezeket ismerem. Már régóta. Mégsem tartom be, mert azt gondolom, hogy ha betartom, akkor túl átlátszó lesz a játékom és akkor nem nyerhetek, hiszen ezt a táblázatot mindenki ismeri --> vagyis a játékom is túl átlátszó lesz.

    Ez például egy egyértelmű hiba a gondolkozásomban, hogy túlkombinálom a dolgokat, akkor is, ha azok egyszerűek... Ilyenkor pl segítene, ha valaki egyszerűen csak azt mondaná, hogy ez a gondolatmenet egy hülyeség, csak hát ilyen szinten nincs kivel beszélgetnem a pókerről.

    De az tény, hogy többen is mondtátok, hogy a statjaim nem jók, ezen változtatni fogok mindenképpen.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •