Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen
Like Tree18Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2018. 10. 05

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2018. 10. 05

    Lapok:
    Játék: NLHE Tournament Parti
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: UTG
    Kis vak: 15,000
    Nagy vak: 30,000/30,000

    Élőben játszol egy magas nevezési díjú versenyen, már csak 6-an vagytok játékban, te vagy a chipleader 100 nagyvakkal. A versenyen hat helyezés fizet a következő arányban - 1.2 millió - 770 ezer - 590 ezer - 480 ezer - 370 ezer - 225 ezer. Az UTG-ben QJ lapokat kapsz, amivel 70 ezerig nyitsz, majd megadod az 50 nagyvakból játszó, nagy nyerő MP 220 ezres 3-betjét. A flopra Q26 érkezik, ahol megadod ellenfeled 100 ezres cbetjét. A turnre T esik, itt ismét a check/call mellett döntesz ellenfeled 400 ezres betjét követően. A J riveren top 2 párra javulsz. Ismét checkelsz, ellenfeled pedig all-in megy maradék 1.2 milliójával. Rajtad a sor, mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 09. 18.
    Hozzászólások
    811

    Alapbeállítás

    Egyedül én dobtam??? Mi a f..om...
    Carolla likes this.

  3. #3
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Gyáva népnek nincs hazája.
    anspro and Carolla like this.
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  4. #4
    Őstag sztalin avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 08.
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    ilyen ez, nem mertem dobni, hónapok óta mindig dobtam és mindig rossz tipp volt
    törpiszörpi likes this.

  5. #5
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.787

    Alapbeállítás

    Ha megadtunk preflop rosszul, akkor miért akarunk dobni riveren, ha lejött amire vártunk?
    cubefishnl and Rondo like this.

  6. #6
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Masters800 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha megadtunk preflop rosszul, akkor miért akarunk dobni riveren, ha lejött amire vártunk?
    Azért, mert az esetlegesen rossz preflop döntéseket nem kötelező postflop további rossz döntésekkel tetézni.

    Nem értek az mtt-hez de sztem pre nem azért adunk meg QJs-sel hogy postflop nagy kasszákat húzzunk be a hand top pár értékével, szóval nem feltétlen "jött le amire vártunk". A hand ereje sokkal inkább abban rejlik sztem hogy postflop egy jobb drawt találva agresszív ellenfél széles range-e ellen rengeteg fold equity-t realizálhatunk raisekkel, pushokkal miközben a broke range ellen is számos outunk lehet.

    Értem én, hogy 3bet potban top két párunk van, de ne játszuk kizárólag a handünk relatív erejét, mert az egypontnullás gondolkodás. Rangekben kell gondolkozni ahogyan a megfejtés is írja.

    A callal itt gyakorlatilag bluffcatchelünk, mert a value rangeből nem verünk semmit.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2018. 10. 06. 15:13

  7. #7
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A callal itt gyakorlatilag bluffcatchelünk, mert a value rangeből nem verünk semmit.
    A value range (AA,KK,QQ,AK - még az AQ-t is ide veszem) közel felét verjük.

    Amúgy meg sztem itt ICM-alapú döntést kéne hozni, de lusta vagyok kiszámolni.
    Utoljára módosítva: SajtiEgon által: 2018. 10. 07. 07:19
    Rondo likes this.
    "Egon, ez piszok jó!"

  8. #8
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet SajtiEgon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A value range (AA,KK,QQ,AK - még az AQ-t is ide veszem) közel felét verjük.

    Amúgy meg sztem itt ICM-alapú döntést kéne hozni, de lusta vagyok kiszámolni.
    Egy nyerő mtt regular bebrokeol itt AQ, AA, KK val valuért?

    Mi rosszabb fog megadni?
    crazy3317 and luckylucano like this.

  9. #9
    Újonc
    Csatlakozott
    2018. 07. 16.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Én is lusta vagyok kiszámolni az ICM alapú döntést, de az így is egyértelmű, hogy ha lehívjuk ezt és behúzzuk, akkor drasztikusan nőnek az eélyeink, hiszen 1) Kiejtjük a 2. legerősebb játékost 2) Felduplázunk

    Egyébként meg a döntés nagy mértékben függ a nyerő MTT regulár korábbi movejaitól is.

    Ja, és más esetekben a 'ház' érvként szokta felhasználni azt, hogy fogjuk az ellen egyik lapját (Q), hizsen nálunk is van Q, tehát nála kisebb az esély a Q párra.
    Utoljára módosítva: Rondo által: 2018. 10. 07. 22:23
    törpiszörpi likes this.

  10. #10
    Újonc
    Csatlakozott
    2016. 12. 29.
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás

    Én a foldot a választottam,na nem azért mert úgy gondolom,hogy feltétlen jobbat mutatna,hanem ahogy a magyarázat is írja a helyzet végett.
    De számomra a legtöbb feladvánnyal az a problémám,hogy egyáltalán,hogy keveredünk ilyen szituációba??? Simán dobtam volna preflop,pont azért mert annyival vagyok chipleader,hogy minek a 2nd ellen menni (QJs-el),pláne aki kompetens a leírás alapján,de ha nem és mégis megadom,akkor a floppon 3betelek,hogy egyáltalán hol állok...
    Utoljára módosítva: Zolispin által: 2018. 10. 11. 15:48

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •