Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (22) összesen
Like Tree18Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2018. 10. 05

  1. #11
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás

    Én azt nem értem, hogy miért callozunk turnön ha rvr fold a terv, vagy itt olyan sok GU-ra számítunk?
    Turn milyen range-re tesszuk? kevés olyan handet tudok felsorolni ami itt 2utca/GU-ol.
    Mi turn range? AA AK KK QQ JJ néha egy szett (nem tudom hogy kisebb suited connectorok mennyi van itt egy mtts kezébe) Ebből amit a legtöbb rvr-n nem fejez be az az AK.
    Nem vagyok mtt-s, de a turn xc, rvr tervel vlki felvilágosíthatna?

  2. #12
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet ProAdel89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én azt nem értem, hogy miért callozunk turnön ha rvr fold a terv, vagy itt olyan sok GU-ra számítunk?
    Turn milyen range-re tesszuk? kevés olyan handet tudok felsorolni ami itt 2utca/GU-ol.
    Mi turn range? AA AK KK QQ JJ néha egy szett (nem tudom hogy kisebb suited connectorok mennyi van itt egy mtts kezébe) Ebből amit a legtöbb rvr-n nem fejez be az az AK.
    Nem vagyok mtt-s, de a turn xc, rvr tervel vlki felvilágosíthatna?
    Nem azzal a tervvel callozunk turn-n hogy riveren foldoljunk, hanem a turn barell range ellen elég jó a lapunk a blöffcatchre.

    River kárón valószínűleg nem fejezi be egyikkel sem mert overrepeli a lapját. Csak flöss fog megadni, így nincs érték benne. Ugyanez igaz ha river A és nála KK, river Q és még lehetne gyártani a lehetőségeket. Ugye ezen a riveren meg pont az AK lesz amit befejez.

    A másik oldalról pedig feltehetőleg van blöff része is a rangenek




    Riveren az addigi blöffjeiből csak az FD-k kb fele nem SDképes,kb A3s-A5s (3db lap). Ezeket feltételezném jó blöfflapnak befejezni, mert blokkolják az AQ-t vagy slowplayelt AA, AK-t. Minden más amit itt betol az jobb nálunk, QQ+, AK (31db lap). Ezért riveren már nem adunk meg.
    crazy3317 likes this.

  3. #13
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem azzal a tervvel callozunk turn-n hogy riveren foldoljunk, hanem a turn barell range ellen elég jó a lapunk a blöffcatchre.

    River kárón valószínűleg nem fejezi be egyikkel sem mert overrepeli a lapját. Csak flöss fog megadni, így nincs érték benne. Ugyanez igaz ha river A és nála KK, river Q és még lehetne gyártani a lehetőségeket. Ugye ezen a riveren meg pont az AK lesz amit befejez.

    A másik oldalról pedig feltehetőleg van blöff része is a rangenek




    Riveren az addigi blöffjeiből csak az FD-k kb fele nem SDképes,kb A3s-A5s (3db lap). Ezeket feltételezném jó blöfflapnak befejezni, mert blokkolják az AQ-t vagy slowplayelt AA, AK-t. Minden más amit itt betol az jobb nálunk, QQ+, AK (31db lap). Ezért riveren már nem adunk meg.
    Értem, de akkor rvrn a mondattok alapján a Flush kartyakat nem fejezi be, illetve az A-kat kivéve ha AQ vagy AA van nála,de akkor számoljuk helyettünk a duplázódásokat, hat ez eleg kevés combo így se értem miért jó a turn range ellen a call ha 10/8x dobunk rvr-en..

  4. #14
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Turn-n a turn barell range ellen callozunk, mert tartalmazhat olyan lapokat amik előtt vagyunk. AK, FD, combodraw, stb.

    Riveren pedig újraértékeljük a helyzetet, mik azok a lapok amik hármat barellezhetnek és ebből milyen arányban lehetünk elől.

    A turn és river betjének a range-e nem egyezik meg (+ a river kártya is módosíthatja ezt). Riveren nem a turn betting range ellen kell döntést hoznunk. A 10/8-t azt leírhatnád miért gondolod. Tehát attól még lehet jó a call turn-n, hogy a nem jó rivereken feladjunk.

  5. #15
    Újonc
    Csatlakozott
    2018. 07. 16.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Az azonban továbbra sem világos, hogy a versenynek ebben a stádiumában a két chip-leader miért akaszkodik össze egy olyan lappal, ami inkább multiway potokban teljesít jól máskor.

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Riveren az addigi blöffjeiből csak az FD-k kb fele nem SDképes,kb A3s-A5s (3db lap). Ezeket feltételezném jó blöfflapnak befejezni, mert blokkolják az AQ-t vagy slowplayelt AA, AK-t. Minden más amit itt betol az jobb nálunk, QQ+, AK (31db lap). Ezért riveren már nem adunk meg.
    Nem hiszem h Axs bustedFD-t be kéne fejeznie blöfből. Szerintem nem nagy előny ha blokkol AQ-t mert az riveren amúgy is dob. Blokkol AA-t amit aligha slowolunk a betméretek stackméretek miatt és ha mégis slowoltuk akkor turn gyakran bepakoljuk mielőtt riverre esik még valami aggasztó.
    Viszont ezen Axs-ekkel blokkolja a folding ranget. Ha befejezek FD-t akkor 98s, 87s lesz az mivel dobatok AdQd, AdJd és magas busted FD-ket stb...

    Bár ilyen sc nem igen lesz nálam MP helyében, mivel UTG óriásit openel (5.8bb).
    Ezt a partit preflop elqrtuk. Miért nyitunk ekkorát? Miért callozunk pre MP ellen dominated lappal (shallow: 65bb ellen) miután óriási erőt mutattunk és ő mégis játszani akar a legfeszesebb pozból a chipleader ellen?!?!!

    Ezek egy cg micros gondolatai, kéretik helyén kezelni

  7. #17
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 07. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Javítsatok ki, ha tévedek, de jól értem, hogy minden olyan riveren dobunk, amikor ő kitalálja hogy all-in megy?

  8. #18
    Újonc
    Csatlakozott
    2018. 07. 16.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Igen, hiszen azért tartottuk a dáma magassal

  9. #19
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet AontR eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Javítsatok ki, ha tévedek, de jól értem, hogy minden olyan riveren dobunk, amikor ő kitalálja hogy all-in megy?
    Nem, más river kártyákon nem feltétlenül.

  10. #20
    Újonc
    Csatlakozott
    2016. 12. 29.
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem, más river kártyákon nem feltétlenül.
    Olvastam itt az okfejtésed,ami eléggé sántít,de eddig nem reagáltam,viszont ezután a kijelentés után kíváncsivá tettél,hogy vajon mik azok a river kártyák,amiknél megadnád az allint,mert kb amiket eddig írtál,azok alapján a "J" river csak az AK-nak segít úgy,hogy mi is javultunk. Az összes többi variácónál (AA,KK) eleve hátul voltunk,nem beszélve settekről stb.
    Az érveléseid alapján a megadáshoz nincs jobb lap mint a "J",talán csak a "Q" ha nem káró.

    Úgyhogy csatlakoznék az előttem szólóhoz,te itt mindig dobnál,legalábbis mindegy milyen lap jön.

    Vagy mondhatom azt is,hogy ICM-et nézve nincs olyan lap,amit ne dobnál,egyedül a J az amikor ilyen nehéz szituba keveredsz....
    ewoksamurai likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •