Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 20 (20) összesen
Like Tree1Likes

Téma: NL25 - AKo - top párom lett gyenge ellenfél ellen

  1. #11
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elnézést, ez mit jelent pontosan?
    3 utca blöffcatch = flop check/call, turn check/call, river check/call.

    66 wp
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2018. 10. 14. 19:37

  2. #12
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem írtad hogy a játékában mi tűnt fishynek
    megmondom őszintén, konkrétan már nem emlékszem.




    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mert kommentálod hogy hulladék xy lapja, béna játéka stb.
    Ezt úgy értettem, hogy Villain azok közé a játékosok közé tartozott, akik egy K4s vagy J7o lappal vagy hasonlóval flat-elnek akár egy nagyobb emelést is. De igaz, hogy lehet, hogy van/volt benne valamilyen indulat és azért írtam ezt így, mert van, hogy zavar, ha lemákolnak. Illetve nem is az, ha lemákolnak, hanem, hogy nem emeltem őket ki, vagyis nem emeltem eleget (<-- megint csak azt állítom, hogy nem biztos, hogy jó a gondolatmenetem)






    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A set és drill nem ugyanaz
    ok, ok, ezt tudom, csak el szoktam téveszteni :-)



    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval 67s, 78s is lehet, gappereket is írtad. Ezekben is lehetnek 7esek. A7s is lehet a callban,
    Igen, igazad van. Megmondom őszintén, nem annyira számoltam azzal, hogy a hetes nála van. Ez valamiért kimaradt. Lehet, hogy azért mert annyira fish-nek gondoltam, hogy azt gondoltam, hogy tulnyomórészt ATK lesz nála. (ez a gondolat, valószínűleg hiba volt és simán lehet, hogy most csak mázli miatt nyertem. Ennek persze nem örülnék, mert ha most egy helytelen játékkal csak a mázli miatt nyertem, akkor ez hosszú távon biztos bukó).

    A másik ok, ami miatt ez kimaradhat, hogy egyszerűen nem tudok mindent végiggondolni olyan rövid idő alatt. Ezt már észrevettem (és eléggé zavar is), azt feltételezem, hogy a rutin és a gyakorlat majd megadja a sebességet és akkor alaposabban végig tudom gondolni a hand közben is a dolgokat.
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 10. 14. 19:46

  3. #13
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    66 wp
    Megnéztem, mit jelent a wp és ezt találtam: :-)

    "when a player says wp to someone else, it typically means..
    "you played like an idiot and sucked out so i'm sarcastically saying, "well played"""

  4. #14
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megnéztem, mit jelent a wp és ezt találtam: :-)

    "when a player says wp to someone else, it typically means..
    "you played like an idiot and sucked out so i'm sarcastically saying, "well played"""
    Pontosan így értettem de nyilván az ellenfél játékára, mert félelmetesen rosszul játszotta meg.

  5. #15
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pontosan így értettem de nyilván az ellenfél játékára, mert félelmetesen rosszul játszotta meg.
    Igen, így értettem. És ez azért fontos, mert rájöttem, hogy a póker arról szól, hogy a nálam gyengébb (mint itt Villain) ellenfelek ellen játsszam. Ezt azért valamennyire tudtam eddig is, de ezt csak nem olyan rég értettem meg (kicsit sok idő kellett hozzá :-) )

  6. #16
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Én duplázódott flop-okat csak egyértelműen calling station játékosok ellen nem cbetelek. Ezek az egyik legjobban cbetelhető flop-ok, mert kézbe pár nélkül elég nehéz itt megadni az ellenfélnek. A turn-ön viszont jobbnak tűnik a cc és talán a riveren is. Ha nem ilyen elvetemült az ellenfél, akkor az A elijesztheti ha közepes kézbe párja van, ha 2 magas lapja, akkor szinte mindig dobni fog, mivel a te UTG range-ed tele van ászos lapokkal. Ha már megkaptuk a TPTK-t, akkor engedjük blöffölni az ellenfelet. Ennek lehet egy olyan mellékhatása is, hogy az asztalnál lévő értelmesebb játékosok látni fogják, hogy van erős cc range-ed is és ritkábban próbálnak floatolni ellened.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  7. #17
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én duplázódott flop-okat csak egyértelműen calling station játékosok ellen nem cbetelek. Ezek az egyik legjobban cbetelhető flop-ok, mert kézbe pár nélkül elég nehéz itt megadni az ellenfélnek. A turn-ön viszont jobbnak tűnik a cc és talán a riveren is. Ha nem ilyen elvetemült az ellenfél, akkor az A elijesztheti ha közepes kézbe párja van, ha 2 magas lapja, akkor szinte mindig dobni fog, mivel a te UTG range-ed tele van ászos lapokkal. Ha már megkaptuk a TPTK-t, akkor engedjük blöffölni az ellenfelet. Ennek lehet egy olyan mellékhatása is, hogy az asztalnál lévő értelmesebb játékosok látni fogják, hogy van erős cc range-ed is és ritkábban próbálnak floatolni ellened.
    Szerintem kézbepár nélkül is viszonylag szélesen lehet floatolni itt villain helyében és viszonylag sok raisere is számítanék jobb játékosoktól, azzal gyakorlatilag mindent kellemetlen helyzetbe hozunk ami nem 55 vagy 7x.

  8. #18
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Szerintem ha egy ilyen flopon vagy utána valaki hero raise-eket meg több utcás float-okat csinál NL25-ön azt nem nevezném jó játékosnak. Itt még a játékosok nagyobb része el se jut az "ellenfélnél mi lehet?" gondolkodásig, nemhogy a "mit gondol az ellenfél arról, hogy én mit gondolhatok mi lehet nála?" szinten gondolkodjanak.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  9. #19
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt úgy értettem, hogy Villain azok közé a játékosok közé tartozott, akik egy K4s vagy J7o lappal vagy hasonlóval flat-elnek akár egy nagyobb emelést is. De igaz, hogy lehet, hogy van/volt benne valamilyen indulat és azért írtam ezt így, mert van, hogy zavar, ha lemákolnak.
    Pontosan erre gondoltam, hogy jobb ha az érzelmeket kizárjuk a játékból. Akkor juthatunk el oda, hogy mi lenne a reális range amivel ezt vagy azt meg lehet/kellene lépni, az ellenfél statjai/mutatásai stb alapján meglépné-e és nekünk mik a lehetőségeink. Ugye akkor nem az van, hogy "áá ez fish, 7essel nem raiselne itt ez a hülye", hanem az hogy pl "SBről a megadó rangeben csak 67s és 78s lesz, a board pedig blokál 2-t, tehát 4db 7es lehet nála. Viszont besült draw-ból lehet 12db, nut értékbűl 9db stb, stb" (fiktív példa)

    Amúgy pozi függő, de pl széles rangeknél mint BB vs BTN, BB vs SB a lapok amiket írtál simán benne lehetnek a védekező range-be.

  10. #20
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én duplázódott flop-okat csak egyértelműen calling station játékosok ellen nem cbetelek. Ezek az egyik legjobban cbetelhető flop-ok, mert kézbe pár nélkül elég nehéz itt megadni az ellenfélnek. A turn-ön viszont jobbnak tűnik a cc és talán a riveren is. Ha nem ilyen elvetemült az ellenfél, akkor az A elijesztheti ha közepes kézbe párja van, ha 2 magas lapja, akkor szinte mindig dobni fog, mivel a te UTG range-ed tele van ászos lapokkal. Ha már megkaptuk a TPTK-t, akkor engedjük blöffölni az ellenfelet. Ennek lehet egy olyan mellékhatása is, hogy az asztalnál lévő értelmesebb játékosok látni fogják, hogy van erős cc range-ed is és ritkábban próbálnak floatolni ellened.
    Azzal teljes mértékben egyetértek, hogy ahogy haladunk felfelé a limiteken, meg kell védenünk a ch rangünket. Ahol Villain 66-tal ilyen kamikaze akciókba kezd, ott lehet exploitíven játszani, de nagyon jó gondolat hogy a pározódott boardon jó reg ellen nem lesz 3 utca érték, és ha mindent elbarellezünk értékért akkor gyenge lesz a ch rangünk.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •