Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree1Likes

Téma: NL25 - Q9s - turnre lejött a párom, emeljek rá?

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás NL25 - Q9s - turnre lejött a párom, emeljek rá?

    45 hand alapján
    Hero statja: VPIP:10, PR: 5, 3betpreflop: 0
    Villain statja: VPIP:46, PR: 27, 3betpreflop: 0
    ---------------------------


    Amit gondoltam:

    preflop:
    - előttem mindenki dobott. A Q9s nem egy túl szuper lap de "javítani" akartam a statomon, hogy ne látszódjak ennyire feszesnek. 1. kérdés: ennek van értelme?
    - Villain megad. A hand szám nem sok, de ez alapján nem gondolom, hogy a tuti lap lenne nála. A "szokásos" Axs de még Axo is, connectorok és kisebb párok.


    flop:
    - villain check-el.
    - én cbetelek. Elég ritka, hogy nem cbetelek. Ahogy értem, amit mondtok, ez azért van, mert még nem tudom, hogy mikor érdemes. Ezért inkább szinte mindig cbetelek
    - villain csak megad. Ezzel a seteket, AJ lapokat alacsony valószínűségre rakom.

    turn:
    - lejött a párom, emelek. Azt tanították, hogy ha jó lapom van, emeljek Valójában itt gondolkoztam, hogy érdemes-e emelnem. Azt gondoltam, hogy jobb lapom van, mint neki, ha emelek, akkor valószínűleg dobja. Viszont ha nem emelek, akkor meg lemákolhat a riveren. Kérdés2: Ti mit csináltatok volna turn-ön?
    - Villain dob








    ---------------------
    $0.10/$0.25 No Limit Holdem
    6 Players

    Stacks:
    UTG Player2 ($28.23) 113bb
    UTG+1 Player3 ($17.02) 68bb
    CO Hero ($25) 100bb
    BTN Player5 ($25.29) 101bb
    SB Villain ($30.75) 123bb
    BB Player1 ($25.35) 101bb
    Pre-Flop: (0.35, 6 players) Hero is CO

    2 folds, Hero raises to $0.75, 1 fold, Villain calls $0.65, 1 fold

    Flop: ($1.75, 2 players)
    Villain checks, Hero bets $0.90, Villain calls $0.90
    Turn: ($3.55, 2)
    Villain checks, Hero bets $1.70, Villain folds



    Final Pot: $5.25
    Hero wins $6.78 (net +$3.43)
    Villain lost $1.65
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 10. 14. 20:15

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Mind a 2 játék tökéletes sztem. Flop cbet air hanyagolható . Ritkán en is csinálom .

  3. #3
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Flop cbet rendben van, egy csomó turnon tudod folytatni felszedett plusz equityvel. Turn bet szintén jó, top párra javult a lapunk, millió draw lehet kint, Jx-ek még fizetnek, kell a turn bet, nem baj hogy dobott.

    Kérdés: mit csináltál volna ha villain megad, river treff2, villain checkel?

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt gondoltam, hogy jobb lapom van, mint neki, ha emelek, akkor valószínűleg dobja. Viszont ha nem emelek, akkor meg lemákolhat a riveren.
    Közben tovább gondoltam és azt hiszem, találtam egy hibát a gondolatmentemben.

    Ha most rosszabb lapja van, mint nekem és nem fog javulni, akkor csak akkor tudok kivenni belőle pénzt, ha emelni fog riveren. Vagyis vagy félreérti a helyzetét és azért emel vagy blöfföl.

    Tehát ez a két lehetőség van:

    - félreérti és azt gondolja, hogy ő az erősebb.
    Ez akkor lehet, ha turnon checkback-elek és nála 7x, 4x van. Ez pl benne lehet a range-ében. Viszont azért erre nem hiszem, hogy emelne riveren, amikor már ott van két fölélap is a board-on. (bár a franc se tudja)
    - a másik lehetőség, hogy blöfföl.Ez szerintem akár lehet is de csak kis valószínűséggel. Én mindenesetre bluffcatch-elni fogok (ezt a kifejezést most tanultam :-) )

    Szóval igazából azt hiszem, érdemes emelnem.

  5. #5
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Közben tovább gondoltam és azt hiszem, találtam egy hibát a gondolatmentemben.

    Ha most rosszabb lapja van, mint nekem és nem fog javulni, akkor csak akkor tudok kivenni belőle pénzt, ha emelni fog riveren. Vagyis vagy félreérti a helyzetét és azért emel vagy blöfföl.

    Tehát ez a két lehetőség van:

    - félreérti és azt gondolja, hogy ő az erősebb.
    Ez akkor lehet, ha turnon checkback-elek és nála 7x, 4x van. Ez pl benne lehet a range-ében. Viszont azért erre nem hiszem, hogy emelne riveren, amikor már ott van két fölélap is a board-on. (bár a franc se tudja)
    - a másik lehetőség, hogy blöfföl.Ez szerintem akár lehet is de csak kis valószínűséggel. Én mindenesetre bluffcatch-elni fogok (ezt a kifejezést most tanultam :-) )

    Szóval igazából azt hiszem, érdemes emelnem.
    Mindenképpen hívnod kell turnon méghozzá azért mert rengeteg draw van kint is és nem akarsz ingyen lapot adni.

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kérdés: mit csináltál volna ha villain megad, river treff2, villain checkel?
    Azt hiszem, tudom, mire célzol. Kíváncsi vagyok, hogy eltalálom-e :-)

    - Régebben ilyen esetben biztosan checkback. (mert féltem a visszaemeléstől)
    - mostanában azért már elgondolkozom azon, hogy milyen lapja lehet és érdemes-e emelnem. Általában kicsit szoktam, amire egy profi azt gondolná (az én gondolatmenetem alapján), hogy egy fish vagyok vagy azt, hogy egyértelműen látszik, hogy erős lapom van és csak be akarom húzni őt. (<-- megint csak nem állítom, hogy jó a gondolatmenet de egyelőre itt tartok fejlettségben)


    A gondolatmenetem ez lett volna:
    Ebben a konkrét esetben emeltem volna egy kb pot/4-et vagy akár pot/5-öt. Nem igazán vannak itt olyan lapok, amivel két párja lehet. Setje lehet, de arra szerintem visszaemelt volna turn-ön. Azt nem hiszem, hogy a kettespárját riiverig megtartja két emelés után, ilyet nem szoktak csinálni. Szóval nem hiszem, hogy a riveren lejön neki a set, előtte meg szintén nem, mert arra valamit csinált volna. Sor, szín nincs kint, így lehet nála besült húzó (erre persze dob), vagy A7s, A4s ezekre talán megadja a kis emelésemet. Ha véletlenül visszaemelne, akkor a mértéktől függően talán dobok. De a visszaemelését inkább (szinte biztosan) egy béna blöffnek érezném. Ha mondjuk a statisztikája alapján egy feszesebb játékos lenne, akkor jobban elhinném a visszaemelését és kellemetlenül érezném magam és valószínűleg dobnék.
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 10. 14. 20:38
    S0nnyB1ack likes this.

  7. #7
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Én ezzel nem értek egyet. Úgy tűnik másképp látjuk a világot.
    Ezen a flopon mi ellen hívsz értékért és mit akarsz dobatni? Az a gond, hogy nem sok rosszabb ad meg és nem sok jobb fog dobni. Ha kapsz egy cr-t, akkor pedig dobnod kell, Q magassal nem igen tudsz megadni.
    A turn Q-t az SB második checkje után értékért és később blöffből is tudod hívni ellenféltől függően, időnként érdemes késleltetett cbetet alkalmazni, hogy nehezebb legyen olvasni a játékod.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  8. #8
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én ezzel nem értek egyet. Úgy tűnik másképp látjuk a világot.
    Ezen a flopon mi ellen hívsz értékért és mit akarsz dobatni? Az a gond, hogy nem sok rosszabb ad meg és nem sok jobb fog dobni. Ha kapsz egy cr-t, akkor pedig dobnod kell, Q magassal nem igen tudsz megadni.
    A turn Q-t az SB második checkje után értékért és később blöffből is tudod hívni ellenféltől függően, időnként érdemes késleltetett cbetet alkalmazni, hogy nehezebb legyen olvasni a játékod.
    Bumbanas, másképp látjuk ezzel nincs semmi gond amíg ez építő jellegű. Én annak érzem

    Mit dobathatunk ami jobb? Ax, Kx eket, 4x eket, 55, 66 esetleg, és még random eq-kat.

    Mi rosszabb ad meg? 56, 68, 89, 9T alacsony fd-k Nem sok lap, viszont egy csomó turnon felszedhetünk eq-t amivel jók leszünk 2nd barrelre, ott már kellemetlenebb helyzetben lesz egy 7x, 88 , 99 TT is, de egy dámán vagy királyon a Jx sem lesz túl happy.

    Ha jön a check-raise nem állunk nehéz döntés előtt, easy fold.

  9. #9
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezen a flopon mi ellen hívsz értékért és mit akarsz dobatni?.
    A statisztikája alapján az én range-em erősebb, mint az övé. Szerintem ez elegendő indok. De ehhez még hozzájön, hogy pozícióban vagyok.

    Ha nem emelek, akkor tulajdonképpen egy gyengébb lapnak adok esélyt a javulásra ingyen.

  10. #10
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    időnként érdemes késleltetett cbetet alkalmazni, hogy nehezebb legyen olvasni a játékod..
    ok, ok, ott még nem tartok

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •