Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 14 (14) összesen
Like Tree1Likes

Téma: NL25 - Q9s - turnre lejött a párom, emeljek rá?

  1. #11
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt hiszem, tudom, mire célzol. Kíváncsi vagyok, hogy eltalálom-e :-)

    - Régebben ilyen esetben biztosan checkback. (mert féltem a visszaemeléstől)
    - mostanában azért már elgondolkozom azon, hogy milyen lapja lehet és érdemes-e emelnem. Általában kicsit szoktam, amire egy profi azt gondolná (az én gondolatmenetem alapján), hogy egy fish vagyok vagy azt, hogy egyértelműen látszik, hogy erős lapom van és csak be akarom húzni őt. (<-- megint csak nem állítom, hogy jó a gondolatmenet de egyelőre itt tartok fejlettségben)


    A gondolatmenetem ez lett volna:
    Ebben a konkrét esetben emeltem volna egy kb pot/4-et vagy akár pot/5-öt. Nem igazán vannak itt olyan lapok, amivel két párja lehet. Setje lehet, de arra szerintem visszaemelt volna turn-ön. Azt nem hiszem, hogy a kettespárját riiverig megtartja két emelés után, ilyet nem szoktak csinálni. Szóval nem hiszem, hogy a riveren lejön neki a set, előtte meg szintén nem, mert arra valamit csinált volna. Sor, szín nincs kint, így lehet nála besült húzó (erre persze dob), vagy A7s, A4s ezekre talán megadja a kis emelésemet. Ha véletlenül visszaemelne, akkor a mértéktől függően talán dobok. De a visszaemelését inkább (szinte biztosan) egy béna blöffnek érezném. Ha mondjuk a statisztikája alapján egy feszesebb játékos lenne, akkor jobban elhinném a visszaemelését és kellemetlenül érezném magam és valószínűleg dobnék.
    Jól van, a lényeg ott van. Rangekben kell gondolkodni. Az ilyen ultra kicsi sizeal viszont számolni kell vele hogy indukalni fogsz és azért itt mi sem vagyunk túl happyk river raiseket callolgatni. River bet 3-4$ aztán ha megad kihoztuk a max valuet, ha emel el lehet engedni.

  2. #12
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha kapsz egy cr-t, akkor pedig dobnod kell, Q magassal nem igen tudsz megadni.
    (nem állítom, hogy helyes a gondolatmenetem, de) ilyen esetben azt gondolnám, hogy

    - vazze, lejött a setje
    - vazze, lehet, hogy jobb játékos, mint én, akkor miért játsszam ellene?
    - vazze, nem tudom, hogy kell ilyen esetben játszani, ezért dobok

    de legfőképpen szerintem NL25-ön nem Doug Polk-ok játszanak, nincs itt túlkomplikálva a játék, tehát ha CR-t kapok, akkor dobok mert syinte biztos, hogy jobb lapja van (hacsak nem Doug Polk bankroll challenge-ezik NL25-ön :-)

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Kb 30%-ban cbetelnem ezt a flopot vele. Az a nagyon maximum.

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Arra gondolj sokszor megjatszasban hogyan lehet nalad igy is ugy is ez meg az a lap. Haladó gondolkodás. Igy tudsz sima hero foldot vagy akar hero call-t összehozni, esetleg bluffbe fordítani.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •