Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 22 (22) összesen
Like Tree18Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2018. 10. 05

  1. #21
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet Zolispin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Olvastam itt az okfejtésed,ami eléggé sántít,de eddig nem reagáltam,viszont ezután a kijelentés után kíváncsivá tettél,hogy vajon mik azok a river kártyák,amiknél megadnád az allint,mert kb amiket eddig írtál,azok alapján a "J" river csak az AK-nak segít úgy,hogy mi is javultunk. Az összes többi variácónál (AA,KK) eleve hátul voltunk,nem beszélve settekről stb.
    Az érveléseid alapján a megadáshoz nincs jobb lap mint a "J",talán csak a "Q" ha nem káró.

    Úgyhogy csatlakoznék az előttem szólóhoz,te itt mindig dobnál,legalábbis mindegy milyen lap jön.

    Vagy mondhatom azt is,hogy ICM-et nézve nincs olyan lap,amit ne dobnál,egyedül a J az amikor ilyen nehéz szituba keveredsz....
    Sajnos az ICM-hez semmilyen szinten nem értek, ezért az okfejtésem biztosan nem kellően szakmai. Viszont azt szerintem félreértettétek, amit írtam.

    Ezen a riveren látszólag javultunk, de azt feltételezem hogy Villain bizonyos handekkel amiket verünk nem menne all in, és olyan kis arányban maradnának besült draw-k a befejezett blöffjeiben hogy nem is éri meg összehasonlítani a value-t a blöffel.

    Viszont indifferens rivereken több besült drawja lesz (ha barellezik velük), ami nem lett SD képes például. Ez az érvelés még mindig feltételezés, és így sem teszi feltétlenül profitábilissá callozni (főleg hogy még egyszer kiemelem, nem értek az ICM-hez)

    Nyilván sok függ attól, hogy mennyire szélesen ítéljük meg a light 3b rangeét, mégis tartom magam hogy lennének jobb riverek. 2, 6, T, Q szerintem jobbak lennének. Részetekről csak az hangzott el, hogy minden érték lapja ellen hátul leszünk, de nem számoltok azzal hogy blöfföket is be kéne fejeznie, illetve valamilyen arányban lesznek give up-jai amikor szintén nyerhetünk.

    Még egyszer kihangsúlyozom, az ICM nem tudom hogyan befolyásolja ezt a döntést, és csak feltételezésekkel élek hogy kellően széles (5% körüli) 3bet ranget teszek a kezébe ami bőven tartalmaz light handeket.

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Ebben a szituban (pozi vs pozi, mögötte ülő stackméretek) nem szabad, hogy legyen light 3bet nála. Turn ICM miatt nem barellezhet draw-val (sőt már flopon sem cbetelhet velük).
    Igazság szerint ezt pre kellett volna elengedni, de legkésőbb turnön mindenképp.
    kacsa1st and Zolispin like this.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •