Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
Like Tree7Likes

Téma: NL25 - AQo - drillem (nem setem!!! :-) ) lett a flopon de féltem a FD-tól

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás NL25 - AQo - drillem (nem setem!!! :-) ) lett a flopon de féltem a FD-tól

    statok 74 hand alapján (VPIP / PFR / 3bet PF / cbet PF)
    • Hero
      19/13/0/100
    • Villain
      20/10/16/64
    • Player5
      22/18/5/67

    -------------------------
    Mit gondoltam:

    • preflop
      -idegesít, amikor valaki nem emel legalább 3 bb-t, mert nem tudom, hogy van-e valamilyen jelentése :-)
      -én flat-elek. AQo-val néha 3betelek, most nem (pedig a pozícióm jó lett volna hozzá)
    • flop
      - Player5 underraise-el. Ebből azt gondolom, hogy gyenge lapja van. Hogy mi, arra nem tudok gondolni, mert elvakítja a gondolkozásomat a két dáma (ez az, amit írtam, hogy még nem tudok olyan gyorsan gondolkozni, mint ahogy pityeg a gép... Utólag valami gyengébb színhúzóra gondolok nála).
      - Én csak megadom, de idegesít, hogy ilyen kicsit emel, mert így nem nő eléggé a pot és kint van az FD viszont, ha meg visszaemelek, akkor egyből lebukom, hogy van nálam Q. Emiatt csak megadok. Kérdés1: ti itt mit tettetek volna?
      - Villain viszont a segítségemre siet és nyom egy raise-t. Hirtelen nem tudtam végiggondolni, hogy mi lehet nála (az említett idő probléma...), de azt tudtam, hogy én jó vagyok. Mivel tartottam a FD-tól, ezért 4beteltem (Kérdés2: ti mit tettetek volna? Sima megadás vagy visszaemelés?).
      - Villain visszaemel. Ekkor gondoltam arra, hogy KQ lehet nála. Esetleg AQ, de inkább KQ-ra raktam (itt már nem igazán volt más a range-éban. FD-val szerintem nem csinált volna ilyet, eldobta volna. Bár lehet, hogy egy okos játékos csinál ilyet, ezt nem tudom).
      - Mindegy, én all int toltam és végül elvittem a kasszát. Kicsit az is benne volt, hogy arra gondoltam, hogy KQ-ja és nem AQ-ja van, hogy előtte kb 20 handdel egy másik asztalon egy settel elvittem a kasszát, amikor hasonlóan visszaemeltek az én visszaemelésemre (és neki AA-ja volt). Akkor arra gondoltam, hogy teljesen nyilvánvalóan jobb voltam és amiatt rossz játék volt az AA részéről, mert NL25-n, ha valaki erőt mutat, akkor többnyire van is neki ereje, itt nem szoktak így blöffölni, mint ahogy én is csak akkor emelek így, ha rosszul blöffölök, az meg azért átlátszó lehet (Kérdés3: Jól gondolom? :-) Nem tudom, hogy NL25-re mennyire komplex játék jellemző )

    --------------------------
    $0.10/$0.25 No Limit Holdem
    6 Players
    Stacks:
    UTG Player5 ($32.41) 130bb
    UTG+1 Player6 ($24.24) 97bb
    CO Hero ($42.06) 168bb
    BTN Villain ($25.80) 103bb
    SB Player3 ($51.98) 208bb
    BB Player4 ($25.18) 101bb
    Pre-Flop: (0.35, 6 players) Hero is CO

    Player5 raises to $0.62, 1 fold, Hero calls $0.62, Villain calls $0.62, 2 folds

    Flop: ($2.21, 3 players)
    Player5 bets $0.71, Hero calls $0.71, Villain raises to $2.10, Player5 folds, Hero raises to $6.30, Villain raises to $18, Hero raises to $29.70, Villain goes all-in $7.18
    Turn: ($57.80, 2), 1 all-in

    River: ($57.80, 2), 1 all-in
    Final Pot: $57.80
    Hero shows

    Villain shows

    Hero wins $59.66 (net +$29.34)
    Player5 lost $1.33
    Villain lost $25.80
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 10. 15. 21:21

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    A line amit csinálsz jo. O részéről tuljatszasnak mondható. En ritkán adok meg AQo pre. Inkabb 3betelem, de lehet rossz is.

  3. #3
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Előbb egy megjegyzés ami engem kicsit zavar. A flopon az eredeti emelő nem raise-el (emel), hanem nyit, mert nincs is még mit emelnie (nincs bent tét), erre BTN emel és te 3betelsz, nem 4betelsz, ahogy írod.
    A játékodban azt nem értem, hogy flopon csak megadsz, majd egy emelésre visszaemelsz, mert tartasz az fd-től. Az eredeti emelő nyitásánál még nem tartottál?
    Lassanként el kellene felejtened az "idegesít", "tartok tőle", "félek", stb kifejezéseket a póker közben. Próbáld meg az érzelmeidet félretenni és pusztán az esélyek és lehetséges laptartományok alapján döntéseket hozni.
    kacsa1st, S0nnyB1ack and KisMuck like this.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  4. #4
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    A preflop size nem kell hogy zavarjon, sokan nyitnak 2,5bb-t korai pozikból. AQo val én többször 3betelnék mint call, több előnye van sztem a 3betnek.

    Flopon villain emelésére én is visszaemelnék, a range-e legtöbbször Qx-ekből és drawkból fog állni. Előbbi ellen be kell tenni itt mielőtt egy kör megöli az akciót, utóbbi ellen drágán akarok lapot adni és nem akarom hogy ha csak megadok ingyen rivert nézhessen.

    Bumbanas +1. Törekedj pontosan használni a kifejezéseket, és ne engedd hogy valami zavarjon, idegesítsen, ilyesmi, mert az hatalmas -EV.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2018. 10. 16. 12:12
    kacsa1st likes this.

  5. #5
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lassanként el kellene felejtened az "idegesít", "tartok tőle", "félek", stb kifejezéseket a póker közben. Próbáld meg az érzelmeidet félretenni és pusztán az esélyek és lehetséges laptartományok alapján döntéseket hozni.
    És ameddig ezt nem teszed, ne is játsz nl25-ön szerintem. Jobban jársz.

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet KisMuck eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És ameddig ezt nem teszed, ne is játsz nl25-ön szerintem. Jobban jársz.
    Az alacsonyabb tét nem motivál, nem tudok odafigyelni. Lehet, hogy valakinél működik az NL5, NL10, nálam nem. Az is eltartott egy ideig, mire ezt megtanultam. Persze ettől még lehet, hogy bukni fogok NL25-ön, tehát az, hogy nem szeretek NL5-ön játszani még nem jelenti azt, hogy az NL25 menni fog.


    Emellett az NL25-tel megbarátkoztam már, komfortosan érzem ott magam. Akkor is, ha elbukom esetleg a bankrollomat és még akkor is ha ez tízszer megtörténik (mert valójában az NL25-höz képest viccesen kevés a bankrollom, ezzel tisztában vagyok ). Ja és nem a családi kasszából játszom, az élőt is beleszámolva simán pluszban vagyok hosszabb távon is. De ebben az is benne van (ami tudom, szerencse), hogy élőben az első pillanattól pluszos vagyok, soha nem voltam negatívban. A régi szép idők, amikor még a Lurdy házban viccesnek látszó 10 ezerrel szálltam be 100-200-ra (az asztalon mindenki másnak 50-70 ezer...), miután rájöttem, hogy az 50-50 ott egy teljesen értelmetlen szerencsejáték :-)
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 10. 16. 20:50

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lassanként el kellene felejtened az "idegesít", "tartok tőle", "félek", stb kifejezéseket a póker közben. Próbáld meg az érzelmeidet félretenni és pusztán az esélyek és lehetséges laptartományok alapján döntéseket hozni.
    :-)

    Az "idegesít", meg a "tartok tőle", nyilván a tudatlanságom miatt van. Ha jobb leszek, akkor ezek el fognak tűnni.

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Flopon az 1/3 cbet nem feltétlenül jelent gyengeséget, aki range cbetel az szokott 1/3-ot cbetelni nuts-szal is meg akár KsTs-sel, AA-val vagy 55-tel is, pláne ilyen boardon.
    kacsa1st likes this.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Hogyan viszonyulnak azok a játékosok ehhez a stratégiához, akiknek nem kiegyensúlyozott a játéka! Lehet ellenuk könnyen penzt csinalni es mi a helyes stratégia?

  10. #10
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet regie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogyan viszonyulnak azok a játékosok ehhez a stratégiához, akiknek nem kiegyensúlyozott a játéka! Lehet ellenuk könnyen penzt csinalni es mi a helyes stratégia?
    Ha valaki eltér a std/helyes megjátszásoktól akkor az ellen exploitíven kell fellépnünk.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •