Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
Like Tree4Likes

Téma: NL10 - JJ - 3bet után dobtam még preflop.

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás NL10 - JJ - 3bet után dobtam még preflop.

    NL25, csak elrontottam a topic nevét

    A hand elég egyszerű, ide azért raktam, mert ettől függetlenül nem tudom a választ
    --------------
    Statisztikák (VPIP, PFR, AF PF, AF flop, 3bet PF, cbet PF, 52-es minta alapján):

    Hero: 26 / 20 / 2 / végtelen / 0 / 50
    UTG+1: 24 / 20 / 3 / - / 8 / 0
    Button: 27 / 12 / 1 / 0 / 6 / 0


    -----------------------
    Mit gondoltam?
    - preflop
    Szerintem kb 99+, AQ+ lehet e 3bet range-ében. Ez ellen az én JJ-m kb 50%-os, viszont ha nem talál el a flop (márpedig nem fog,) akkor utána fogalmam sincs mit tegyek). Ezért inkább dobtam.

    Ti hogy játszanátok meg?
    Hogy játszanátok flopon egy esetleges megadás után? (feltételezem, hogy Villain cbetelne. Ha nem talál el a flop, akkor én mindenképpen dobtam volna)


    ------------------------
    $0.10/$0.25 No Limit Holdem
    6 Players


    Stacks:
    UTG ($25.07) 100bb
    UTG+1 ($25) 100bb
    CO ($48.86) 195bb
    BTN ($26.98) 108bb
    SB Hero ($34.59) 138bb
    BB ($62.23) 249bb

    Pre-Flop: (0.35, 6 players) Hero is SB
    UTG calls $0.25, UTG+1 raises to $1, 1 fold, BTN raises to $3, Hero folds, 1 fold, UTG folds, UTG+1 folds

    Final Pot: $4.60

    BTN wins $6.60 (net +$3.60)

    UTG+1 lost $1
    UTG lost $0.25
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 10. 28. 17:28

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Okos döntés. Dobás jó játék meg statok nelkul is neha.

  3. #3
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Nem hiszem hogy ezt el tudnám dobni

    50 handes mintán nem nagyon tudsz statokat nézni, adhat egy általános képet - főleg ha van valami kiugró a számok között, de mindent fenntartással kell kezelni.

    A másik, hogy nem tennék olyan kijelentést hogy úgysem jön a J és ezért nem adom meg. Egyrészt ezt nem tudhatjuk, másrészt ez nem érv.

    Nehéz megmondani hogy mi a 3bet range, mert kicsi a minta és mert overall statot nézel. Itt pozi vs pozikra le kellene bontani, hogy majd nagyobb mintán beálljon. Mert pl UTG és MP ellen valószínűleg szűkebb lesz mint mondjuk BTN elleni restealnél. Ha pedig a későbbiekben is 6%-al számolsz akkor az félrevezethet majd. Ezen kívül egyáltalán nem biztos hogy egy ilyen merged range-l 3betel. Sőt igazából szerintem polárral kéne BTN vs MP de ezt ugye nem tudhatjuk.

    Ráadásul a JJ nem csak setmine-ra jó, hiszen lesznek boardok amik nem neki kedveznek és nem tud cbetelni, vagy overpárunk lesz flopon stb.

    Szóval mindezekből következik, hogy nem kell fit or fold-t játszanunk flopon sem. Persze ha kényelmetlen a szitu és nem tudod mit kell tenni később, jó lehet minimalizálni a veszteséget egy folddal, de konkrétan ebben a handben én semmiképp nem dobnék.

    Az hogy flopon hogyan folytatnánk nagyban függ a floptól és az ellenfél akcióitól. Védekező játékot játszunk, általában próbálunk a lehető legolcsóbban SD jutni ha lehetséges.
    XiSiLdUrX likes this.

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Védekező játékot játszunk, általában próbálunk a lehető legolcsóbban SD jutni ha lehetséges.
    legközelebb megpróbálom

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A másik, hogy nem tennék olyan kijelentést hogy úgysem jön a J és ezért nem adom meg.
    ok, ok, lehagytam a smiley-t :-)

  6. #6
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    legközelebb megpróbálom
    Ez persze nem azt jelenti hogy 3 utcán check/callozunk nekünk nem kedvező boardon

    Amikor legközelebb ott vagy a szituban, próbáld meg belőni hogy a lapod hol helyezkedik a nálad levő range-ben. Mi lenne a leggyengébb lap amit még meg kell védeni, anélkül hogy túl sokat dobnál, mivel játszanál x/r-t, stb. Persze a legjobb ha ezt már off-table gyakorlod.

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Amikor legközelebb ott vagy a szituban, próbáld meg belőni hogy a lapod hol helyezkedik a nálad levő range-ben. Mi lenne a leggyengébb lap amit még meg kell védeni, anélkül hogy túl sokat dobnál, mivel játszanál x/r-t, stb. Persze a legjobb ha ezt már off-table gyakorlod.
    Ok. Addig is ebből a videóból tanulom, hogy lehet a JJ-t megjátszani: https://www.youtube.com/watch?v=kP9CBtSW0kA


  8. #8
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Abban agyalj neha h van a potban Dead money. Pl AQ (talan) QK KJ ami igy játszhat. Sok combo es dobatod . Kozel 5 dollar 20bb. Ha ezeket dobatod akkor lehet h mar erdemes bepakolni. Ha nagyon ugy hiszed, h erős a range akkor sima fold. En sem dobalom sűrűn, de ne hidd azt, h gyengeség vagy rossz játék megszabadulni tőle. Évekkel ezelőtt pl dobtak, mint a cukrot. Akkor az volt, a helyes. Most pont az ellenkezőjén gondolkodnak el a legtöbb szituban.

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem hiszem hogy ezt el tudnám dobni
    Amiért én dobnám de lehet hogy weak-tight vagyok az az hogy nem mi zárjuk az akciót. UTG+1 lehet hogy csak büntetni akarta a limpert de ha lapja van az baj. Ha elfogadom a 99+, AQ+ ranget akkor kb. 50% eséllyel egy 4bet allint kapunk. Az eredeti limpelőről sem zárnám ki hogy huncutkodik (NL10-en vagyunk) adjunk rá mondjuk 10%ot. Szóval 50% fölötti hogy egy 4bet allint kapunk (és valószínűleg beragadtunk a potodsz miatt mint szamár a minaretbe. Értem plusszos de nagy a variancia). Tehát ha value is szerintem nagyon vékony és mivel a kérdező kicsit gyakorlatlan és nem acélos a bankrollja, itt szerintem a fold a plusszos. Daniboynak nyilván elhiszem hogy ki tudja hozni pozitívra de szerintem ennél könyebb pénz is van ezen a limiten.
    Utoljára módosítva: illese által: 2018. 10. 29. 09:24
    kacsa1st likes this.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Nem vagyok híve a 3b-re cold call-nak, oop SB-n meg főleg. Micron vagyunk és lazának sem látszanak a fiúk. El lehet ezt engedni. Ha lazábbak és CO/BU ellen vagyunk (vagy BU/SB ellen BB-n)mehet a cold4b/broke

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •