Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 16 (16) összesen
Like Tree4Likes

Téma: NL10 - JJ - 3bet után dobtam még preflop.

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    Szerintem is dobható, sőt fogalmunk sincs hogy állunk, OOP vagyunk nyitó játékos még beszél, a 4bb-s nyitás meg erőt sugall. Azért kár beszállni hogy védekezzünk egész partiban. Az is pénz amit nem vesztesz el.
    kacsa1st likes this.

  2. #12
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Daniboynak nyilván elhiszem hogy ki tudja hozni pozitívra de szerintem ennél könyebb pénz is van ezen a limiten.
    Totál benéztem, valamiért azt feltételeztem hogy mi izolálunk. Talán így utólag azért mert 3 ember statjai voltak megadva

    Amit írtam, annak fényében értékeljétek. Az, hogy nem zárjuk az akciót elég jó érv a feladás mellett

  3. #13
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Ti button helyében mivel 3betelnétek?

    Nekem pl elég szűk volt a 3bet range-em, pont most gondolkozom rajta, hogy bővítenem kellene.

    Ebben az esetben pl 9T+ tartomány lehetne. Mert az olyan fishek, mint én egy jobb lapot is eldob pl SB vagy BB pozícióból, az előtte emelő (utg+1) pedig szerintem egyvezt követő flop cbetet csak nagyon erős lappal ad meg.

    Azt hiszem, utána kellene számolnom, hogy +EV-s megmozdulás-e
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 10. 29. 14:31

  4. #14
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ti button helyében mivel 3betelnétek?

    Nekem pl elég szűk volt a 3bet range-em, pont most gondolkozom rajta, hogy bővítenem kellene.
    Alapvetően 3betelni két okból lehet. Vagy azt gondolod hogy a 3bet önmagában profitábilis (mert vered a rangét, mert az gondolod jobb játékos vagy és ki akarod használni és minél nagyobb a pot annál többet nyersz, túl sokat dob 3betre) vagy pedig a profitot más handekben akarod realizálni (egy jó játékos ellen nem 3betelhetsz QQ+-al mert túljár az eszeden és bedob mindent).
    Így viszont 3bet ranged mindíg emberek és pozíciók ellen van. Más jó egy feszes játékos UTG emelése ellen, és megint más egy rossz LAG cutoff emelése ellen.
    Szóval mielőtt range bővítésben gondolkodsz tisztázd magadban ki ellen mit akarsz játszani. Szerintem NL10-en viszonylag kevés ember ellen van szükség range balansz miatt emelni.
    Itt amúgy ez nem is egy klasszikus 3 bet szitu a limper miatt. A 9Ts+ 22 az jó lehet, de csak akkor ha van egy terved hogyan csavarod ki a kezükből a lapot különböző flop textúrákon. És mikor dobod be. Szóval egy jó 3bet stratégia mikrón a win rateded megemelheti mondjuk 12-ről 13-ra de nem fogja -2 ről +2re emelni.
    Utoljára módosítva: illese által: 2018. 10. 29. 18:40

  5. #15
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Valóban nem mindegy, hogy ki ellen és milyen tervvel 3betelsz. Pl egy CS fish ellen nem akarsz sok light lappal, ott abban lesz a profit ha a value range-d kiszélesíted (merged range).

    Általában arányosan kell felosztani a 3bet ranget, ami BTN vs IP inkább polár lesz. Tehát ha QQ+ AK a value része akkor arányaiban tehetsz mellé ugyanennyi/több blöfföt. Szerintem illese is ezt szerette volna írni: "egy jó játékos ellen nem 3betelhetsz QQ+-al mert túljár az eszeden és bedob mindent)", mármint hogy nem lehet CSAK value a 3beted.

    Jó lapok lehetnek azok amik blokkolják/jó equityvel rendelkeznek a megadó range-ét/vel szemben, vagy olyan lapok amik calljában nem sok érték van, de ha megadást kapunk még játszható lesz postflop. Tehát inkább egyszínű lapokat keressünk, esetlegesen ászosat, és olyasmit amivel nem lenne profitábilisabb a call. Tehát szerintem ne merged szerint szélesíts és tegyél bele AJs, JTs-t pl, mert azok call-al jobban játszható, 4bet ellen meg nem annyira finom, hanem polarizáltam a laptartományod aljából. Kis pp-k szintén jobban játszanak call-al szerintem.
    kacsa1st likes this.

  6. #16
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "egy jó játékos ellen nem 3betelhetsz QQ+-al mert túljár az eszeden és bedob mindent)", mármint hogy nem lehet CSAK value a 3beted.
    Jajaja. Ki ne vedd az ászpárt .

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •