Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen
Like Tree4Likes

Téma: NL10 - A3s - 3beteltem, 4betet megadtam, flop színhúzóm lett

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás NL10 - A3s - 3beteltem, 4betet megadtam, flop színhúzóm lett

    Kérdés: ti hogyan játszottátok volna meg?
    ------------
    Statisztikák:
    alacsony (21) hand szám volt, tehát nem írok statisztikát, de amúgy is eléggé valószínűsíthető volt, hogy Villain-nek milyen lapja lehetett.
    --------------------

    Amit gondoltam:
    Preflop
    az elmúlt időszakban néztem Aptok videóját az agresszióról (Póker Akadémia Videók / Oktató videók / Aptok / Aptok - Agresszió a pókerasztaloknál | Online poker, Rakeback, Póker bónusz). Megmaradt bennem nagyon az a mondat, hogy "bármilyen sok hibád van postflop, ha agresszív vagy, akkor az néhány extrém kivételtől eltekintve nyereségesebb". Így az utóbbi időben ezt próbálgattam, egyelőre én is azt vettem észre, hogy agresszorkodni jó (élőben is, csak ott nagyobb téteken még nem annyira merem, holott tudom, hogy +EV-s. Ehhez még kell idő). Persze majd nagyobb minta után megnézzük újra. Ami még ehhez tartozik, hogy azt még nyilván tanulnom, gyakorolnom kell, hogy mit jelent az "agresszió" és milyen a "nyereséges agresszió".
    Ennek jegyében most egyelőre ott tartok, hogy többet 3betelek, ezért itt is ezt tettem. BB 4betelt és mivel ezen a szinten szerintem nincsenek Doug Polkok, ezért kb lehetett tudni, hogy JJ+, AKs, AKo lehet nála. Mivel innen már eldobni nem volt értelme, ezért megadtam a 4betet. Arra számítottam, hogy flop után ő cbetelni fog, nekem az volt a tervem, hogy ha semmi húzóm nem jön le és emel, akkor dobok, ha Axx jön le, akkor egyszer megadok legalább, aztán meglátjuk. Nem mintha az A3o-m bármi Villain kezében lehetséges Ax ellen versenyképes lenne, hanem azért, mert ezzel valamilyen AK, AQ, AJ-t reprezentálok és "megúszva" a flopot, hátha turnön elcsekkeli, mert neki "csak" KK, QQ vagy JJ van és akkor egy emelésem után dobja.



    flop
    kaptam egy színhúzót, luksor húzót. A luksort nem is vettem észre. Ez az, amit írtam, hogy sajnos nem mindig tudok végiggondolni mindent (mert pityeg a gép és nem röhögni de sajnos ez van főleg, hogy több asztalon játszom egyszerre (bár most már lecsökkentettem kettőre)), főleg akkor, ha van valami egész jó lapom. Élőben is hajlamos vagyok rá, hogy elsiklom még dolgok felett. Mindenesetre vártam, hogy akkor cbeteljen. :-)
    És igen, cbetelt.
    Amit akkor gondoltam:
    - próbáljunk egy raise all int az aggresszívkodás jegyében. Egyrészt jó oddsom van (még akkor is, ha csak a FD-t vettem észre), másrészt a sok húzó miatt van fold equity-m is. Ő megadott, a többi pedig történelem (pár hete ezt szinte biztosan call-oztam volna)
    Amit most gondolok:
    - ahogy most beütöttem az equilab-ba, 52%-os esélyem volt (JJ+,AKs,AKo ellen), vagyis nem kérdés, hogy nekem jó az all in. Sima FD-ra 45% körüli. Egyébként úgy emlékeztem, hogy csak az OESD+FD az 50% fölötti, ezek szerint roszul?
    - Flop után szerintem csak azért adta már meg a raise-emet, mert pot commited volt, AK-val hajlamosak az emberek dobni, ezt vettem észre. Szóval, ha nagyobb lett volna az all in és megadja, akkor én kizártam volna, hogy nála AKo van.





    ---------------------
    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    6 Players

    Stacks:
    UTG ($10.22) 102bb
    UTG+1 ($7.87) 79bb
    CO Hero ($9.95) 100bb
    BTN ($15.09) 151bb
    SB ($17.37) 174bb
    BB ($11.93) 119bb

    Pre-Flop: (0.15, 6 players) Hero is CO
    1 fold, UTG+1 raises to $0.30, Hero raises to $0.90, 2 folds, BB raises to $2.25, UTG+1 folds, Hero calls $1.35
    Flop: ($4.85, 2 players)

    BB bets $2.67, Hero goes all-in $7.70, BB calls $5.03

    Turn: ($20.25, 2), 1 all-in
    River: ($20.25, 2), 1 all-in

    Final Pot: $20.25
    Hero shows

    BB shows


    Hero wins $19.25 (net +$9.30)

    UTG+1 lost $0.30
    BB lost $9.95
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 11. 05. 21:31

  2. #2
    Újonc pumeszko avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 05.
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás

    Én ezt preflop simán el tudtam volna dobni. BB belőtt range-e szerintem rendben van.

    "Mivel innen már eldobni nem volt értelme, ezért megadtam a 4betet."

    11%-ban fogsz flush draw-t floppolni, Ax dominálva lesz, ha KK, QQ, JJ van nála, akkor pedig A magas flopra el fogja engedni egy megadott cbet után (vagy már előtte is), feltételezve, hogy az A játékát hozza. Így aztán nehéz lesz hosszútávon nyereséges lenni a megadott 4bettel. Szerintem a 3bet/fold, 5bet-push a legnyereségesebb, 4-bet potban borzasztó nehéz postflop döntéseket hozni. Arról nem is beszélve, hogy ekkora potban egy TPTK-val jó eséllyel all-in kerülsz az SPR miatt.

    Ha viszont már így alakult, akkor én is all-in raktam volna a flopon.
    kacsa1st likes this.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Előttem jól összefoglalták.
    Az a baj a lapoddal, hogy nemcsak a value skálája ver agyon de a tipikus cold4b blöff skálája is (AQ,AJ,AT). Mondjuk nl10-en ez igen ritkán lesz blöff főleg hogy egy gyenge játékos indította az akciót és még partiban is van. Emiatt valszeg a 3b blöfföd sem a legjobb, kivéve ha rengeteget callol majd postflop fit or fold.

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Átgondoltam és egyetértek veletek, köszönöm az észrevételeket.

    A 3betem "csak" azért volt mert próbálgatom az agresszivitást.

    Az érdekelne, h milyen laptartomannyal 3betelnetek az adott helyzetben? (AA, KK, QQ, JJ, AK-n kívül és figyelembe véve, hogy ez NL10)

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    A 4betet pedig azért adtam meg, mert annyira nyilvánvaló volt, h milyen lapja van és gondoltam, hogy ezt az infót talán sikerül felhasználni.

  6. #6
    Újonc pumeszko avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 05.
    Hozzászólások
    47

    Alapbeállítás

    Ez rengeteg mindentől függ, kezdve attól, hogy az emelő milyen gyakran dob 3bet-re EP-ben (mert itt ugye az a cél, hogy preflop elvigyük a kasszát), azt is figyelembe véve, hogy a mögöttem ülők mennyire hajlamosak megadni egy 3bet-et (pl. calling station fish), illetve ha ezt meg is teszik, akkor flopon egy cbetre milyen gyakran dobnak.
    Az én stílusomhoz túl laza a CO vs MP 3bet ezzel a kézzel, BTN vs CO, vagy lopás ellen inkább 3betelnék ezzel olyan ellen, akinek 66% feletti fold to 3bet-je van 100+ mintán. Ha nincsenek statok az ellenfélről, akkor pedig inkább eldobom az ilyen lapokat.

    Érdemes HM-ben, vagy PT4-ben normális számú minta után leszűrni ezeket a blöff 3bet kezeket, és akkor látni fogod, hogy milyen pozícióban, vagy milyen ellenfél ellen volt a legnyereségesebb és eszerint módosítani utána a 3bet blöff range-ed.

  7. #7
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    ilyen kis 4bet size ellen kb dobhatatlan preflop, hiába brutál erős a range, gyanítom Axx flopokon olcsón SD fogsz kerülni a KK szerű lapok ellen, A3-al meg nem fogsz stackét játszani egy sima top párral ha elkezdi mondjuk ütni az Amagast, néha meg floppolsz egy monstert mint most, legegyszerűbb ha simán rátolod és flippelsz a call range ellen, senki nem fogja kihasználni, hogy neked itt ha jön a flöss akkor nem lesznek flusheid mert a nagyrészükkel allin mész flop-on, más miatt meg nem látom értelmét balance-olni, turnün már sokszor kelemetlen lesz ha allin megy, esetleges bluff combók ellen is hátul lesz, és ha jön a flush akkor meg néha dobhat is overpárt, tehát mindenképp rátolnám. 3betnek preflop alapvetően egy lineáris erős range-et javasolnék 8% körül, ha nincs mögötted fish, de ha dobnak 60% körül vagy keveset 4betelnek akkor ezzel a lappal mindenképp jó ötlet elkezdeni 3betelni
    illese, banoster and Lefty Gekko like this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Szerintem sem hibáztal a handben. En is tanultam a leosztas elemzésből. Ez a hand multiway callban jol játszik talan ip es co is. Igy mara a 3bet vagy fold es tökéletesen leírtak, h milyen jatekos ellen. Az ellenfel kacsa (color note neki) betsize es játék, minden vérzik. Nincs mit dobatnia a flopon AK-val amit nem ver.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    Ez pre 4betre fold, persze nyert hand jónak tűnik mindig, de -ev. Mákod volt.

  10. #10
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Idézet SötétEgér eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez pre 4betre fold, persze nyert hand jónak tűnik mindig, de -ev. Mákod volt.
    Olvasd el, amit Chivas írt, stars nl400 top 10 reg... és 2k-n is tolja.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •