Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 19 (19) összesen
Like Tree4Likes

Téma: NL10 - A3s - 3beteltem, 4betet megadtam, flop színhúzóm lett

  1. #11
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet pumeszko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az én stílusomhoz túl laza a CO vs MP 3bet ezzel a kézzel
    Még kezdő vagyok ilyen téren, próbálom belőni, hogy érdemes 3 betelni. Tudom persze, hogy erre vannak kész táblázatok de azért nem használom őket, mert akkor lehet, hogy túlságosan kiismerhető leszek. Persze kiderülhet, hogy ez tévedés...

    Azt már a pókerezésem legelején megértettem, hogy a legfontosabb, hogy ne legyen valaki kiismerhető. Ha valaki kiismerhető, onnantól vége van, mert akkor megvan az is, hogyan kell ellene játszani. Persze ez NL10-en nem biztos, hogy meghatározó :-)

  2. #12
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet SötétEgér eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez pre 4betre fold, persze nyert hand jónak tűnik mindig, de -ev. Mákod volt.

    a 3bet-emről
    írtam, nem tudom, hogy jó volt-e, ezzel még el fogok tölteni pár hónapot, hogy biztosan tudjam és begyakoroljam .

    a 4bet megadásomról:
    0.05+0.1+0.3+0.9+2.25=$3.6 volt a potban, $1.35-öt kellett megadnom. Vagyis a pot odds 3.6:1.35 = 2.67:1 = 27.3%

    Az A3s-em egy JJ+, AK-val szemben all in esetén 30 %-os. Vagyis nyerő.

    Ha esetleg valaki szakértő hibát talál a számításomban, jelezze, a pot odds számításban és abban, hogy megállapítsam, hogy pluszosnak számít még nem vagyok szuperjó (még ebben sem :-) )

  3. #13
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet pumeszko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdemes HM-ben, vagy PT4-ben normális számú minta után leszűrni ezeket a blöff 3bet kezeket, és akkor látni fogod, hogy milyen pozícióban, vagy milyen ellenfél ellen volt a legnyereségesebb és eszerint módosítani utána a 3bet blöff range-ed.

    PT-be ezt raktam be:
    (Hands: A9s, A8s, A7s, A6s, A5s, A4s, A3s, A2s, 99, 98s, 88, 87s, 77, 76s, 66, 65s, 55, 54s, 44, 33, 22) AND (Raised Preflop Any 3Bet)

    (remélem, jó a szűrő)

    Az utolsó 10 ezer leosztásos mintából csak(?) 12 darab ilyen hand-et hozott ki a szűrő, ezekkel +140BB-n állok (nem tudom, mennyi számítana "normális számú" mintának, gyanítom, hogy ez még kevés, ezért nem tudom, hogy le lehet-e vonni ebből következtetést)

    Azért ezzel a 10 ezer leosztással számolok, mert azóta megpróbáltam máshogy, jobban odafigyelve játszani.

    Ha mondjuk az utolsó 46 ezer leosztásomat nézzük, akkor 93 ilyen esetet ad ki és kb +160 BB-n állok (vagyis az utolsó 10 ezer leosztásom előtt +20BB-n álltam, ami nem hiszem, hogy túl sok, de még így is pluszos)

  4. #14
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet regie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az ellenfel kacsa (color note neki) betsize es játék, minden vérzik. Nincs mit dobatnia a flopon AK-val amit nem ver.
    Erről az jutott eszembe, hogy érdemes lenne Villain szemszögéből megnézni a játékot, ezért elkészítettem a lenti linken :-)

    NL10 - AKo - 4beteltem de a galád CO megadott, mit tegyek?

  5. #15
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a 3bet-emről
    írtam, nem tudom, hogy jó volt-e, ezzel még el fogok tölteni pár hónapot, hogy biztosan tudjam és begyakoroljam .

    a 4bet megadásomról:
    0.05+0.1+0.3+0.9+2.25=$3.6 volt a potban, $1.35-öt kellett megadnom. Vagyis a pot odds 3.6:1.35 = 2.67:1 = 27.3%
    Ilyenkor nem jó potodsot számolni mert nem vagy allin. A kérdés az, hogy egy 2.5-ös SPRnél tudsz-e játszani egy Axx floppon. Chivas tud azért NL400 regulár. Ha neked kétségeid vannak akkor inkább ne 3betelj A3s-el, és ne add meg a 4betet. Attól félek hogy neked itt ún reverse implied odsod van, azaz ha elől leszel nem fizetnek ki, cserébe ha hátul te kivizeted őket.

  6. #16
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyenkor nem jó potodsot számolni mert nem vagy allin. A kérdés az, hogy egy 2.5-ös SPRnél tudsz-e játszani egy Axx floppon. Chivas tud azért NL400 regulár. Ha neked kétségeid vannak akkor inkább ne 3betelj A3s-el, és ne add meg a 4betet. Attól félek hogy neked itt ún reverse implied odsod van, azaz ha elől leszel nem fizetnek ki, cserébe ha hátul te kivizeted őket.
    Igen, én is odaírtam, hogy ez csak all in esetén érvényes. Te ha jól értem, nem 3beteltél volna, ugye? azt megkérdezhetem, hogy mivel 3 beteltél volna az adott helyzetben?

  7. #17
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, én is odaírtam, hogy ez csak all in esetén érvényes. Te ha jól értem, nem 3beteltél volna, ugye? azt megkérdezhetem, hogy mivel 3 beteltél volna az adott helyzetben?
    Az hogy én 3betelek-e ilyen szituban az pont mind1 mert a kérdés az hogy Te, most ki tudod-e hozni plusszosra. Amúgy egy átlag NL10-es orosz mikroreg UTG range szerintem nagyon erős, nem fog annyit dobálni hogy önmagában a bet plusszos legyen. Balanszolni 3bet ranget szerintem itt még nem kell, szóval én a konzervatív JJ+, AQs+-al mennék. UTG+1-et már támadnám több mindennel. Ha nem nézed ki belőle hogy pozíciót játszik akkor persze jó a 3bet. (amúgy én meg koca játékos vagyok aki néha csapkod egy kicsit, szóval ez is benne van a válaszban)

  8. #18
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Ha már agresszorkodni akarsz és próbálgatni a light 3beteket, akkor olyan lappal tedd amivel nem annyira szeretnél postflop játszani, de van jó blokkoló lap benne! Pl. egy KJo vagy egy KT0, esetleg Axo (a leírásban megint van egy hibád, mert a te lapod Axs) teljesen jó ilyesmire. Ezeknek megvan még az az előnyük, hogy egy 4betre gondolkodás nélkül el tudod dobni, mert alig van esélye, hogy erős lapot flopolj velük. Az Axs lapot és társait inkább megadásra kellene használnod pozícióból, mert nagyon jól lehet velük postflop játszani, főleg multiway potban és ha van tér a játékra, nem allin/fold a játék már flopon.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  9. #19
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha már agresszorkodni akarsz és próbálgatni a light 3beteket, akkor olyan lappal tedd amivel nem annyira szeretnél postflop játszani, de van jó blokkoló lap benne! .
    Ez jó, köszönöm, kipróbálom

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •