Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree3Likes
  • 1 Post By Bumbanas
  • 1 Post By Buksisak
  • 1 Post By SajtiEgon

Téma: AJ top 2p

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás AJ top 2p

    EP: szolid regnek tűnik
    BU: 80/60/50 (vpip,prf,3b), 150 hand űbergigafish!!! (ennek megfelelően szarrá is mákolt 4b potban 97vsKK, de ez egy másik story )

    ez a line ráillik 77,55 néha JJ-re. ha ezt bedobom nincs call skálám kb 55 is annyit ér mint az AJ-m, szóval csak 77-el kéne calloznom?! "this is ****ing bullshit!" még egy 98s-et se tudok nála elképzelni mert backdoorFD sem jött turn-ön, azt meg h túljátszana vmit kétlem.

    szerintetek?!

    SB: $29.59 (118.4 bb)
    BB: $31.94 (127.8 bb)
    UTG: $50.76 (203 bb)
    MP: $59.13 (236.5 bb)
    Hero (CO): $26.49 (106 bb)
    BTN: $44 (176 bb)

    Preflop: Hero is CO with
    UTG raises to $0.75, MP folds, Hero calls $0.75, BTN calls $0.75, 2 folds

    Flop: ($2.60) (3 players)
    UTG checks, Hero bets $1.50, BTN calls $1.50, UTG calls $1.50

    Turn: ($7.10) (3 players)
    UTG checks, Hero bets $4.49, BTN folds, UTG raises to $9.25,

    https://www.youtube.com/watch?v=9gZP8vk6eXM

    Hero calls $4.76

    River: ($25.60) (2 players)
    UTG bets $18.24

  2. #2
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Nem tetszik a flop bet a missed cbetre, szar helyzetben leszünk akár UTG akár BTN raisere, de callokkal is kb sötétben tapogatózunk majd a turnon egy megnövelt kasszában. Ahhoz nem elég erős a lapunk hogy értékért hívjunk több utcán keresztül, így én a flopot mindenképp továbbcheckelném, aztán turntől és az akcióktól függően döntenék.

    Így ahogy ment riveren bluffcatchelünk mert reg ritkán tolna így gyengébbet értékért. Az a kèrdés fog-e így elégszer blöffölni a callhoz és sztem nem, úgyhogy én ezen a riveren eldobom.

  3. #3
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Nekem a preflop call sem tetszik egy szolid reg UTG emelése ellen, mögötted egy fish-sel. A legtöbb flopon bajban leszel, mert ha nem A vagy J magas, akkor sima dobás lesz bárki hívására, ha pedig A vagy J magas, akkor vagy szarrá leszel dominálva erősebb lapokkal vagy nem nyersz szinte semmit. Ha nagy akcióba keveredsz (lásd a példát), akkor jó eséllyel verve vagy. Én ezt a lapot ellenféltől függően inkább dobnám vagy 3betelném ebből a pozícióból.
    Tir-X likes this.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Érdekes amiket írtok.

    1:BU ellen legtöbbször van 3 utca vbetem. Ha utg calloz ill ha mindketten calloznak, akkor javulatlan turn passz.

    2:ekkora fishel a seggemben egy AJ-t szívesen játszom a regre pozban. Legtöbbször multiway lesz és utg őszintén fog játszani a legrosszabb pozból egy extra wide arccal a partyban. Az én dolgom annyi, hogy nagy kasszát a fishel játszak és a reggel való konfrontálódást elkerüljem.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    "Így ahogy ment riveren bluffcatchelünk mert reg ritkán tolna így gyengébbet értékért. Az a kèrdés fog-e így elégszer blöffölni a callhoz és sztem nem, úgyhogy én ezen a riveren eldobom."
    Ezzel tökéletesen egyetértek!

  6. #6
    Fanatikus tag Buksisak avatara
    Csatlakozott
    2015. 06. 05.
    Hozzászólások
    315

    Alapbeállítás

    Á, a fish miatt nem is kérdés a pre call ATo-val sem, inkább KJo amit át kéne gondolni. Flopon megintcsak a fish miatt minden valamirevaló EQ-t lehet betelni, ellene value és jó eséllyel kiiktatjuk a reget.
    Ezt a rivert én dobom, 0% közeli blöfföt feltételezek, AA/JJ-t kezébe adva "fogjuk rá", hogy legitim volt tőle a line
    kacsa1st likes this.

  7. #7
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    Idézet kacsa1st eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az én dolgom annyi, hogy nagy kasszát a fishel játszak és a reggel való konfrontálódást elkerüljem.
    Már eleve a topik címe se jó, mert a riveren már nem top 2 párod van.
    Egyébként pedig turnön a c/r a reg részéről eléggé úgy vehető sztem, hogy előkészíti a river (effektív) allint, szóval ha téged nem fishnek tart akkor mire véled ezt?
    kacsa1st likes this.
    "Egon, ez piszok jó!"

  8. #8
    Újonc titoo0219 avatara
    Csatlakozott
    2014. 07. 05.
    Hozzászólások
    45

    Alapbeállítás

    Hát ez jó kérdés. _Nekem a pre call skálámban nincs az AJo benne.
    De ha már call pre, akkor.
    EGyrészt UTG-hez képest mi cappeltek vagyunk. Tehát nála ott lesz az összes erős Ax, és az A szett, míg nálunk nem lesz.

    BTN mivel te is CC-tál jó oddsokat kapott, hogy széles rangel bejöjjön, meg amúgy is egy nagy hal.


    Flopon TP Good kickerünk van, és száraz a flop. Szerintem ez a lap inkább jobb X-C-ra, mint bet-callra.
    Csak gondolj bele, utg x, hero x, btn bet, utg raise, hoppá mindjárt tudod, hogy hol vagy a partiban. Vagy kimegy kör checkbe az sem olyan nagy probléma, hiszen a lapunk nem alkalmas 3 utcára.

    Turn: Ez egy igen kellemetlen szituáció. A passzív regről kapok egy raist egy J-n. Én itt dobnék az tuti.

    És vannak olyan helyzetek, amikor lehet ranget dobni, mert annyira szűk az ellenfelünk range, hogy nem tudsz jól callolni.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •