Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
Like Tree4Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2018. 11. 19

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2018. 11. 19

    Lapok:
    Játék: NLHE Cash Game Parti
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: MP
    Kis vak: $2
    Nagy vak: $4

    Ezt az érdekes partit a Team Hero oktatója, Skaidy szállította nektek! Online pókerezel egy NL400SH asztalon, amikor az MP-ben AJ lapokat kapsz. Preflop az UTG dobása után nyitsz, majd megadod az ismeretlen kisvak 3betjét. A flopra érkező T94 láttán ellenfeled checkel, te pedig egy 1/3 pot körüli bettel folytatod, amit ő megad. A turn-re érkező 8 után ellenfeled ismét checkel, te pedig egy 3/4 pot körüli tétet tolsz középre, amit ismét calloz. A riverre 4 érkezik, itt az SB ismét a check mellett dönt. Rajtad a sor, mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Újonc titoo0219 avatara
    Csatlakozott
    2014. 07. 05.
    Hozzászólások
    45

    Alapbeállítás

    Érdekes volt a kérdés. Én a pusht választottam, de így átgondolva, tényleg a bet-call jobb.

    Csak mikor leszek már végre én is ilyen döntési szituációba

  3. #3
    Őstag sztalin avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 08.
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    Teltaláltam!!!! Stratégiát váltottam, amelyik válaszban "fold" szerepel eleve nem választom
    Katzorka likes this.

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 08. 21.
    Hozzászólások
    82

    Alapbeállítás

    Azért lenne olyan játékos aki ellen az allin hosszútávon jóval plusszosabb lenne Persze így info nélkül végül én is belátom, hogy jobb a bet/call.

  5. #5
    Újonc
    Csatlakozott
    2018. 07. 16.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Szerintem a kis vak range-ben nem szerepelhet 10,9 ;9,8 stb szerű lap, mert azzal nem emelne vissza a flop előtt.
    9,9 ; 10,10 sokkal inkább.
    Ezért én a 40% bet/fold opciót választottam.
    Lehet, hogy hibásan.

  6. #6
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet Rondo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a kis vak range-ben nem szerepelhet 10,9 ;9,8 stb szerű lap, mert azzal nem emelne vissza a flop előtt.
    9,9 ; 10,10 sokkal inkább.
    Ezért én a 40% bet/fold opciót választottam.
    Lehet, hogy hibásan.
    Pedig lehet hogy ott lesznek a T9ek és 89ek. Ha nálad nincs, az nem jelenti hogy kizárhatjuk.
    titoo0219 likes this.

  7. #7
    Újonc titoo0219 avatara
    Csatlakozott
    2014. 07. 05.
    Hozzászólások
    45

    Alapbeállítás

    Vannak olyan regek, akiknek az SB 3bet stratégiájában még a 76s is benne van.

  8. #8
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 07. 03.
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás

    TT-99 miatt nem igazán aggódnék, egyrészt a 99 SB vs MP nálam flat, 100%-ban nem lesz ott a regeknél, TT ellen meg így jártunk. De ha ott is van nála a 99 és a TT 100%-ban, és mellette ch/raisel riveren QsKs-el akkor is nagyon durván meg van az oddsunk, szóval a bet 40%/fold fel sem merülhet. De szökőévente egyszer fogunk itt ch/r-t kapni.
    Azt kéne kideríteni, hogy mennyivel fogja kevesebbszer callolni az all in-t, mint a 40%-os betet riveren. A 40%-os bettel 22%-os potoddsot adunk neki, river potbet esetén meg 33%-ot. Szóval legalább 1.5x annyi lappal kell megadnia a 40%-os betet, hogy nagyobb +EV legyen ez a betsize mint a potbet (javítsatok ki ha rosszul számoltam). Nem tudom, szerintem eléggé ellenfélfüggő. Rosszabb regek ellen betolnám, nagyon jók ellen jobbnak tűnik a 40%, mivel SB vs MP AsQx, és AsKx (gondolom nem 100% 4bet mp vs sb) lesz csak nálunk mint besült drawk, és azokat sem fogja mindenki 3 barellezni. Szóval egy jobb regnek valszeg itt el kellene dobnia kb. minden overpárt, nem?
    Rosszabb regektől viszont még akár blocker nélkül is (értsd overpárok spade nélkül) callt várnék.
    Utoljára módosítva: Whatisupguys által: 2018. 12. 06. 01:56
    crazy3317 likes this.

  9. #9
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 07. 03.
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás

    Elég érdekes ez a parti BB szemszögéből. Annyi flöss+full van nálunk, hogy még ha be is toljuk 100%-ban az AsKx, AsQx-eket, (sztem itt több offsuit Ax-nek nem kéne nálunk lennie) akkor sem callolhat BB még a blockeres overpárokkal sem. A 40%-os betre is el kellene dobnia mindent, 19%-a lesz itt egy JJ+-nak (amiben van spade) az overall range-ünk ellen. Potbet ellen akkor lesz breakeven a callja ha all in megyünk minden As-el és Ks-el ami nálunk van.
    És ha callolni akar akkor AsAx<KsKx<QsQx<JsJx

    Na befejeztem, bocs az agymenésért.
    Utoljára módosítva: Whatisupguys által: 2018. 12. 06. 02:13
    crazy3317 likes this.

  10. #10
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    ------ előrebocsátom, hogy amatőr vagyok, szóval aki tanulni jár ide, az óvatosan kezelje, amit írok ------


    Én az alábbiak szerint okoskodtam (talán jelentős különbség lett volna, ha a 99-et odarakom még a range-ébe):



    preflop:
    kisvakról 3betelt, ezért ezeket raknám a range-ébe (szándékosan nem néztem utána most a sztendert 3bet range-nek kisvakról :-) ):
    TT+, AKs, KQs, QJs, AKo, KQo, QJo

    flop:
    elcsekkelte, majd megadta a cbetemet. Mivel alacsony volt a cbet, ezért szerintem ez nem sokat változtat a range-én.

    turn:
    elcsekkelte, majd megadta a most már nagyobb emelést.
    Ami ezzel kiesett a range-éből:
    - AKs (nálam van a pikk ász, a többi AKs szerintem itt feladja a sorveszély, színveszély miatt)
    - az AKo-k (kivéve azok, ahol a K pikk (várja még a színt))
    - KQs-ből csak az maradt, ami pikk (sima luksorra nem ad meg ekkora emelést)
    - KQo-ból maradt, ahol az egyik pikk.
    most tehát így néz ki a range-e:
    TT+, QJs, KsQs, QJo, AdKs, AhKs, AsKd, AsKh, AsKc, AcKs, KdQs, KhQs, KsQd, KsQh, KsQc, KcQs


    river
    csekkelt.

    • Amit dobna egy emelésre:
      AKo, KQo, ahol az egyik pikk (12 kombináció)
    • Amivel megadna egy kis emelést és legyőzöm:
      nagyobb kézbepárral vagy sorral adna meg kisebb emelést
      AA, KK, QQ, JJ (ha kicsit calling station-ös) (24 kombináció)
      QJo (sor miatt) (12 kombináció)
      QJs (csak a nem pikk) (3 kombináció)
    • Amivel megadna egy nagyobb emelést és legyőzöm:
      szerintem csak színnel adna meg nagyobb emelést:
      KQs (pikk), QJs (pikk) (2 kombináció)
    • Amivel megadna egy emelést, vissza is emel és ő győz:
      csak a Full és ez csak TT-vel lehet nála (6 kombináció)
    • Amivel visszaemel és én győzök (blöfföl):
      talán a pikk KQs, QJs (de ezt már elhasználtam és nincs kedvem újragondolni :-) )




    A fenti összesen 59 kombináció és a "TT+, QJs, KsQs, QJo, AdKs, AhKs, AsKd, AsKh, AsKc, AcKs, KdQs, KhQs, KsQd, KsQh, KsQc, KcQs" range is 59 kombináció, tehát nem hagytam ki semmit sem.


    Na és akkor mit tegyünk:
    A legjobban talán a kis emeléssel járunk, mert elég sokmindennel megadhatja. Ha visszaemel, akkor dobás, mert TT-je volt és lejött a fullja

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •