Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen
Like Tree3Likes

Téma: NL10 - QJs - a végére lejött a sorom, de a színhúzó is - Feladvány

  1. #11
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet SötétEgér eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bejött volna ezzel 3betre is.
    Talán. Ha így is van, akkor sem emelget utána ilyen bátran, mert a flop engem eléggé eltalálhatott (mint ahogy el is talált) és nálam a kezdeményezés.

    Mindenesetre többet nem megyek bele ilyenbe így, azt biztos. Majd ha lesz még ilyen, kipostolom ide

  2. #12
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    check jobb szerintem, 50%ban kell jónak lenni a betnek:
    -12combo AQ ver, pár flöss tuti ch/r-el, és kapsz majd pár blöfföt is bár valószínűleg nem sokat mert a pure blockeres blöffkombóit beteli, és ilyen AK, AA lenne tuti blöff blockerral de azt nem nagyon lépik meg
    -kósza Q8 szerű lapok ellen felezel az mind1, de egy kis size-ra lehet rádtolja, ha nem jön a flöss akkor én biztos ezt csinálnám és freerolloznék egyet, de így sem elvetendő egy FD blockeres Qval, de ez sem lesz valószínűleg sokszor
    -setek 6+1 combó, de ezek ch/r-ek néha, KK sem feltétlen így tolja, KJ 6combó ha mindig megad még akkor is kevés, persze lehet, hogy AQ meg value bet sokszor, vagy megad minden kétprá, akkor már egyre jobb a bet/fold, de én nem tartom rossznak a check-et, mert flösseit ch/r.elheti ami nagyon para

    játékelméletileg sem hiba a check, mert nem nagyoon tudsz mit blöffölni, amit tudsz azt meg ellensúlyozzák a flösseid


    ha nem jön a flöss akkor meg azért para a bet mert az ellen helyében rengeteg lapot be ch/r blöffölnék mert AQ-d nincs, Q9, Q8 freeroll blöff, meg 1-2 random Ax amivel neki mentem a textúrának, de ha ezt betelem akkor meg AK, de persze ebben az esetben már betelni kell a Q-kat IP gto szerint, mert a missed FD-ket is beteled, csak mondom, hgy ez oop-nak elég kedvező helyzet
    Utoljára módosítva: chivasr911 által: 2018. 11. 27. 23:37
    titoo0219 likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  3. #13
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    chivasr911, szerinted NL10-en van/indokolt az ilyen komplex gondolkozás, meghatározó számmal találkoztál ilyen helyzettel?

    Én kételkedem, de jelenleg nem vagyok még egy Doug Polk, szóval ha azt mondjátok, hogy így van, elhiszem. Ha nem így lenne, akkor milyen téten jellemző már ez a fajta komplexitás?
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 11. 28. 00:23

  4. #14
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Szerintem Nl10-n nem jellemző, de ez nem jelenti azt hogy neked ne lenne érdemes törekedni rá.

    Én úgy saccolnám, hogy Nl50-től már lehet komplexebb gondolkozással is találkozni, de midstakes lesz az ahol ez igazán jellemző.

    A gondolkozást off table kell megalapozni, az asztalnál ezt így nem fogod levezetni. Minél többet gyakorolsz, annál jobban tudod, hogy az adott lapod hol helyezkedik el a rangedben.
    kacsa1st likes this.

  5. #15
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    chivasr911, szerinted NL10-en van/indokolt az ilyen komplex gondolkozás, meghatározó számmal találkoztál ilyen helyzettel?

    Én kételkedem, de jelenleg nem vagyok még egy Doug Polk, szóval ha azt mondjátok, hogy így van, elhiszem. Ha nem így lenne, akkor milyen téten jellemző már ez a fajta komplexitás?
    Jókat írt az biztos. Viszont nl10-en garantáltan nincs olyan játékos aki csak fele ilyen részletességgel végig gondolná a szitut és törődne a lineok skáláinak balanszálásával.
    Ennek ellenére tényleg jó ha ilyen szinten próbálsz te magad gondolkodni amit legjobban offtable tehetsz meg.

    Számodra a legfontosabb az első mondata kell, hogy legyen!!
    50%+- ban kell jónak lenned mutatásnál amikor calloz, akkor tudsz value betelni.
    Szóval megszámolod a kobókat amit xc-ra játszik szerinted és megnézed annak mekkora részét vered.
    Szerintem KT-vel is xc-ra játszik (setek és KJ mellett) és lesz AQ handjeiből is ami bet/foldot játszik így van vbeted, de a méretezéssel ne szállj el, ha nagyot betelsz akkor feszesebben calloz és máris nincs is vbeted.
    Magasabb limiteken nekem is tetszik a xb. (Gondolkodó játékos ellen, fish ellen van vbeted fentebb is)
    Utoljára módosítva: kacsa1st által: 2018. 11. 28. 11:22
    törpiszörpi likes this.

  6. #16
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    meggyőztetek. Nem egy nap lesz, mire ezt a mélységű elemzést megtanulom, de belevágok

  7. #17
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Tök jó hogy ezeket a handeket megosztod végre van egy kis elemzés, és látszik hogy a különböző limiten hogyan gondolkodnak az emberek.
    Viszont: Amit még gondolok, de azt írtam az nyitó hozzászólásban is,hogy preflop vissza kellett volna emelnem rá, hogy ilyen gyenge mákolós lappal ne jöjjön be ellenem vagy legalább kapjak több információt arról, hogy milyen lapja lehet.

    Megintcsak mental game. Ha emeltél és bejön ellened örülnöd kell, mert egy gyengébb range ellen pozícióból játszani profitábilis, ha az ellen még gyenge játékos is duplán jó. Ha megnézed teljesen vacak volt a játéka végig. Folyton underdogként pakolt a potba, a checkraize a babyflushel meg nem kicsit hibás. Egy ilyen ember ellen pozícióból nem azért emelsz hogy dobja. Azért emelsz, mert legalább 70% a részesedésed a potból. Ami meg annál nagyobb összeg minél nagyobb a pot.

  8. #18
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megintcsak mental game.
    ok, ok

    1-2 hét... kell egy kis idő, míg az agyam átáll, mert most még máshogy vannak huzalozva a neuronok benne

  9. #19
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ok, ok

    1-2 hét... kell egy kis idő, míg az agyam átáll, mert most még máshogy vannak huzalozva a neuronok benne
    nem akarlak elkeseríteni, de lehet hogy hosszabb folyamat lesz

  10. #20
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem akarlak elkeseríteni, de lehet hogy hosszabb folyamat lesz

    Nyugi, még van 13 napom

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •