Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 23 (23) összesen
Like Tree3Likes

Téma: NL10 - QJs - a végére lejött a sorom, de a színhúzó is - Feladvány

  1. #21
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem akarlak elkeseríteni, de lehet hogy hosszabb folyamat lesz
    De azért komolyan is reagálva szerintem nem vagyok egy reménytelen eset. Pl évekkel ezelőtt a havi egyszeri total amatőr baráti pókeren sem akartam egy dobott lap után ledobatni az osztóval pl a turn-t, mert értettem, hogy tök mindegy, hogy abban az egy leosztásban mi jött volna le, a lényeg, hogy hosszú távon számolva jól döntöttem-e.

    Szóval ezt mindig is értettem, csak azt nem tudtam, hogy lehet megtudni, hogy "hosszú távon számolva jó-e a döntés".

    Most kaptam egy eszközt. Szóval reszkessetek, mert JÖVÖK!!!

    (Megjegyzés: a Duna plázában egy ideje már nem is engedik ledobatni a dobás után a lapokat, szóval kezdenek leszokni erről)

  2. #22
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha emeltél és bejön ellened örülnöd kell, mert egy gyengébb range ellen pozícióból játszani profitábilis, ha az ellen még gyenge játékos is duplán jó.
    Értem, amit írsz nyilván, de lenne egy kérdésem.

    Tételezzük, hogy 100-200-on játszom a duna plázában, ahol mondjuk UTG+1-en 2000-ig emelek mondjuk TT+ lappal. Ezt megadják 5-en (Ott elég laza és kíváncsi ellenfelek vannak, simán van ilyen).

    Gondolom, nem kell örülnöm, hogy bejöttek ellenem 5-en kb. biztosan rosszabb lapokkal.

    Vagy inkább annak nem kell örülnöm, hogy 5-en jöttek be ellenem? Tehát az emelésem célja ebben az esetben az, hogy ne játsszam annyi ember ellen (mert akkor nagyon lecsökkennek az esélyeim) és csak mellékes, hogy emiatt nő a pot?



    Jól értem?
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 11. 29. 20:51

  3. #23
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Ennek a szituációnak nyilván kevésbé örülsz, de persze nagyon függ mekkora a stack. Ha van egy KK+ és még 20K előtted mosolyogsz és flopptól függetlenül bepakolod. (az esetek kb felében lemákolnak. A másik felében nyersz ~60K+) Az egyik kulcsszó a pozícióból volt, az hogy mekkora előny attól függ mennyire deep a stack. Ha van előttem kétszázezer és bejönnek mögöttem öten az nem jó. Ha van előttem 200000 és én ülök a gomobn, akkor szüret. De ezt gondolom tudod...
    Amúgy sosem a nyerés esélyét kell nézni, hanem a várható értéket. Ha 1% eséllyel nyerek 11000USD-t 100USDért akkor berakom. Olyan limiten kell játszani ahol megteheted. Én pl nem tudnék 100000-et feltenni hasonló körülmények között.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •