Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (41) összesen
Like Tree45Likes

Téma: Merre tovább? :)

  1. #1
    Újonc Az Idegen avatara
    Csatlakozott
    2018. 08. 05.
    Hozzászólások
    37

    Zavarban Merre tovább? :)

    Sziasztok!

    Lassan egy éve pókerezek. de az egy év alatt nem igazán sokat fórumoztam, s nem is videóztam! Mára eljutottam a youtubon található videók végignézéséig, a pókermorzsák alapos kijegyzetelgetéséig, eme fórum fokozatosan olvasásáig.

    Az első 2-3 hónapban játékpénzen nyomtam, majd a freerollok helyezkedtek a figyelmem középpontjába! A pokerstarscholl "bankrollmenedzsmentjét" is teljesítettem, s természetesen, ment ps-re a 30 dolcsi!

    Az elkövetkezendő időszak nyereséges volt, 70 dolcsira termeltem a bankomat. (persze olvastam Stars fórumon mikor még volt, hogy a fisheket mindig "megetetik befizetés után", s ha vesztenek, megint utalnak fel pénzt, s gyanítom én is csak azért tudtam meg másfélszerezni a bankomat, mert ez történhetett?!?!?) :/
    Ebből 30-at kiutaltam, ami soha nem jött meg! (mint utólag kiderült túl instabil kiutalási módszert választottam, legalábbis az akkori fórumozók véleményére támaszkodva ez lehetett a hibás lépés részemről) kb 25 dolcsit elkótyavetyéltem a bankrollmenedzsment nélküli játékommal, s elég rég óta már olyan 25 körül mozgok!

    Elkezdtem olvasgatni itt a fórumot, s mindenhol azt látom, vagy csak azért mindenhol azt látom, mert nekem meg ez a fő problémám..., szval, hogy megfelelő tudással körültekintéssel, micro téten azért könnyen, vagy elég könnyen nyereségesen lehet ezt űzni! Persze a fórum egy része, ahogy nézem 2010 és körülötti időktől datálódik, s így azt sem tudom elhelyezni időben, hogy most mi a helyzet pontosan e téren!

    Hát én igyekszek nagyon profin hozzá állni, itt a fórumon sokat olvasni, videókat nézegetni, csak bankrollmenedzsmentel állok neki már csak játszani, nem vagyok tilten! (hidegvérű vagyok xD) Minden a hosszútávú matematikai megtérülés célkeresztjébe helyezek, s nem érdekel, ha elmegy egy verseny vagy parti, ha tudom jókor jót cselekedtem (persze a mostani tudásomhoz mérten).

    Out-ot, nyerési esélyt számolok, stb... még sincsen eredmény, vagyis, persze az is az, hogy nem vesztek, mert nem vesztek!

    De szeretnék ennél többet elérni, de akár hány fajta póker fajtába vágok (3 a közkedveltem Spin&Go, Sit&Go, Mtt) mindig csak 1-5 beülő plusszban végzek egy adott lejátszott menet után, vagy 1-5 beülő minuszban!

    Konkrétan:
    (tudom nem nagy minták )

    PS 0,25-ös Sit&Go 90 fős turbo: 50 verseny/10 értem pénzbe (20% ITM?!?!)/ 0,47 profittal zátam, s ha minden igaz, 3,76 a ROI!?!?


    PS 0,02-es Sit&Go 990-fős Hyper-Turbo: 50 verseny/6 pénzbe érés (12%ITM!?!?)/ - 20 beülő (bár ebben a kiírásban csak az első 5 % kapott pénzt) ROI Kuka!

    PS 3,5-ös 9 fős Sit&Go turbó: 50 verseny/ 22-szer voltam az első 3-ban (1,11,10)/ -10,14 dolcsi (-3 beülő)

    S minden egyébb eredményem is vagy enyhén pluszos, vagy enyhén minuszos...

    Nem tudom merre induljak tovább, vagy hogy hogyan fejlődjek!
    (tudom vannak a hobbijátékosok, meg a vesztők, azok akik egyik sem, mint pl "sajnos" én! De szeretnék profitálni is a pókerből) Igyekszem a fogalmakat a rövidítéseket szokni, tanulni, fejleszteni magam! S türelmesnek is érzem magam hisz egy éve tolom, s az volt a minimum elvárásom, hogy év végén valamilyen távon profitáljak! Végülis ha kötöm az ebet a karóhoz, akkor volt ilyen! De szeretnék jobb, sokkal jobb eredményeket elérni! Nem zárkózom el egy csapat tagságtól sem hisz ahogy több helyen olvasom, ott felgyorsul a fejlődés!

    Azt hiszem a fő "profilom", ha szabad ezt így megfogalmaznom, akkor MTT és Sit&Go! Ezeket űzöm, vagy űzném a legszívesebben nyereségesen, ezeket szeretem a leg jobban! Igaz Spin&Go-t is kóstolgatom utóbbi időben.

    Szval egy igazi kitartó! Elfogadom, hogy tanulnom, s fejlődnöm kell játékos kér most útmutatást tőletek, hogy merre induljak tovább?
    törpiszörpi likes this.

  2. #2
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Az elején még sokat lehet fejlődni a következőkkel:

    - kezdj el trackert használni, vagy ha már használsz mélyülj el benne

    - sit and go és mtt topikok olvasása, értelmezése de úgy hogy abból próbálj tanulni, azokat beépíteni a játékodba

    - ingyenes oktatóvideók nézése, értelmezése

    - szerezz be valami jó könyvet vagy ebookot és tanulj abból

    - postolj handeket,tegyél fel kérdéseket,valaki biztos válaszol rá

    - ne a hs játékosok youtube videóit elemezgesd mert abból nem sokat tudsz majd kamatoztatni, biztos találsz a neten olyan videót amiből a tétjeiden profitálhatsz

    - elemezd a saját játékodat, handjeidet, gondolkodj rajtuk hibáztál-e, mit csinálnál másképp, aztán kérdezz meg magasabb szinten játszókat hogy mi a vélemenyük erről

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ezek biztosan hasznodra válhatnak.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2018. 12. 17. 16:24
    banoster, Pat and törpiszörpi like this.

  3. #3
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Az biztos, hogy olyan játékot játszol ahol a variancia az egekben, főleg micro limiten. MTT-ben szerintem nagyon nehéz kezdőként számszerűsíthető sikereket elérni (persze nem lehetetlen).

    Spin&Go-t nem játszottam még, de a sorsolt nyereményalap és a hyper vakszintek is inkább a nagy varianciát és kiszámíthatatlanságot vetítik előre.

    Szóval ha jobbá szeretnél válni és közben a tőkédet is hizlalni, akkor a játékválasztásoddal nagyon megnehezíted azt. Ha MTT-nél maradnál, akkor én mindenképp azt tanácsolom hogy legyen egy jó terved, fix verseny menetrended. Preferálnám a deep, hosszú vakstruktúrájú és overlayes (ha létezik még ilyen) versenyeket, ahol ahogy fejlődik az ember, edget tud kiépíteni a többi hobbistával szemben.
    törpiszörpi likes this.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Nekem akarok karogni, de eselyed nincs normalis limitre elerni megfelelo anyagok nelkul
    Menj barmilyen csoportba ahol fogadnak kezdoket (pl spin: Pokershark)
    Ha tudsz angolul, akkor szerezz be megfelelo oktato anyagokat: sok opcio van
    Ha nem tudsz, es csak a magyar anyagok maradnak...haaat...en keresnek egy edzot, es mindenfelekepp kerd meg hogy csinaljon neked egy "edzestervet" es ha szerencsed van fog adni utmutatast is hogy milyen videokbol tanulj

    A realitas hogy sokan meg csoportokban is alig kepesek egy normalisnak tekintheto tetet megverni, tehat egyedul ez igen nehez lesz kiveve ha tudsz angolul vagy szerzel egy coachot
    kacsa1st likes this.

  5. #5
    Újonc titoo0219 avatara
    Csatlakozott
    2014. 07. 05.
    Hozzászólások
    45

    Alapbeállítás

    Én is úgy gondolom, hogy sokkal jobb lesz, ha deep játékstruktúrát fogsz választani, mert tényleg nagy a variancia az MTT-ben, és a s&g is.

    Én talán azt javaslom, hogy a 18, 45, 90 fős sng-ket játszd, mellette a nagyobb létszámos MTT-k is mehetnének

    Illetve ez a programot érdemes beszerezned
    https://www.holdemresources.net/
    törpiszörpi likes this.

  6. #6
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Ennyit tudok ehhez hozzátenni! Nézzd 4:40 ig. legalább
    https://www.youtube.com/watch?v=hSRorirC_YU
    törpiszörpi likes this.

  7. #7
    Újonc Az Idegen avatara
    Csatlakozott
    2018. 08. 05.
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás

    Köszönöm az építő jellegű tanácsokat, kritikákat és a "sima" kedv fokozót is!
    sztalin and törpiszörpi like this.

  8. #8
    Őstag sztalin avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 08.
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    glgl

  9. #9
    Újonc Az Idegen avatara
    Csatlakozott
    2018. 08. 05.
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás

    Arra gondoltam, hogyha már lassan semmi nem marad a Pokerstars magyar oldalából, legalább a videókat mind végignézem, s végignyálazom még egyszer az írásokat, s utána teljesen csak a pókerakadémia teljes átnyálazása marad!

    Sajnos alig-alig van időm, s próbálok minél több időt a póker tanulására fordítani, azon gondolkodom, hogy egy picit leállok a játékkal, hogy gyorsabban megnézhessem a videókat, gyorsabban elolvashassak cikkeket stb...



    Spin&go-val birkózok most, de szívesen nyomnék mtt-ket, vagy 90/180 fős sit&go-kat, viszont ezzel kapcsolatban kérdésem lenne! Ugye bankrollmenedzsmentet figyelembe véve, ha pl 0,25-ös 90/180 sit&go-t akarok nyomni, akkor csak napi egyet tudok, s azt is akkor mikor összegyűlik a mezőny... Sokan mondják, látom, olvasom, hogy játszanak 6-10 és még a feletti asztalszámmal is egyszerre, oké! De nem indul egyszerre 10 ugyan abból a versenyből stb... Ha PS-t nézem, akkor egyszerre nyomhatnék mondjuk 0,25-öst, 0,55-öst, 1,10-est ,2,20-ast mtt-kből pl. de ez is "csak" 4 verseny. És hiába van meg a 0,25-ös mtt-hez, vagy a 0,55-öshöz a 100 beülőm, feljebbi szintekre már nincs meg, s ha így nézem akkor megszegem a bankrollmenedzsment alapszabályát!

    Szval, a bankrollmenedzsmentet betartva, hogyan nyomnak egyszerre 10 vagy e feletti asztalt egyszerre játékosok, hogy még a bankrolljukat is teljes mértékben a kezükben tartják és átlátják?
    törpiszörpi likes this.

  10. #10
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    egy évet játszottál de nincs 100 dollárod erre az egészre?
    törpiszörpi likes this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •