Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree3Likes
  • 1 Post By regie
  • 1 Post By daniboy
  • 1 Post By lourker

Téma: 98s 3b pot kissé deepen

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás 98s 3b pot kissé deepen

    ellenfél több asztalozik, gyanítom vmi reg féle lesz bár nekem új a nickje.

    Hero (SB): $36.25 (145 bb)
    BB: $25 (100 bb)
    MP: $54.23 (216.9 bb)
    CO: $34.13 (136.5 bb)
    BTN: $26.55 (106.2 bb)

    Preflop: Hero is SB with
    MP folds, CO raises to $0.75, BTN folds, Hero raises to $2.50, BB folds, CO calls $1.75

    Flop: ($5.25) (2 players)
    Hero bets $2.75, CO calls $2.75

    Turn: ($10.75) (2 players)
    Hero bets $6.51, CO calls $6.51

    River: ($23.77) (2 players)
    Hero?!?


    FE: 22,37/46,14=48,48% kell dobnia hogy plusszos legyen a blöff ha betolom!


    megad:
    66,AcJc,KcJc,QcJc,AcTc,JcTc,Ac9c,Tc9c,Ac8c,9c8c,Ac 7c,Ac6c,Ac5c,Ac4c,Ac3c,Ac2c

    15 db

    dob:

    JJ-88,AdQd,KdQd,AdJd,QdJd,AdTd,Ad5d,Ad4d

    31 db


    FE:31/46=67%


    pesszimistább (reálisabb?)

    call:

    66,AdQd,KdQd,AcJc,KcJc,QdJd,AcTc,JcTc,Ac9c,Tc9c,Ac 8c,9c8c,Ac7c,Ac6c,Ac5c,Ac4c,Ac3c,Ac2c

    18 db


    fold:

    JJ-TT,AdJd,AdTd,Ad5d,Ad4d

    16 db

    FE:16/34=47%

    szóval ahoz hogy megérje betolni dobnia kell Qx-et riveren vagy eljutni odáig 99-el. a számításból kihagytam Ad7d és Ad6d-et ha azok is ott vannak az is nekem segít.

    összességében tetszik a push így utólag megnézve. ti hogy látjátok? illetve melyek lehetnek a legjobb blöff lapjaim? (én 98dd, T9dd, JTdd-re szavazok)

  2. #2
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Szerintem szélesebb lesz az a megadórange, ezeket hianyoltam belőle: 22 (3 kombó), 33 (1 kombó), 45s (4 kombó), 78c, KTc neha lehet nala QQ is.

    Nálam check fold ezen a runouton.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Lehet bután hangzik, de nem cbetelnem a boardot. Sztem deepen sok floot-ot fogunk kapni. Igy is jo játék ahogy történt. Riveren combo számítás es annak tudatában all in vagy check. FD diamond . PP combo ellen elől a push. Flush es full es drill ellen hatul.
    Laci24 likes this.

  4. #4
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Nálam ez flop x/f lenne, annyira rossz ez a flop textúra. Gyakorlatilag a nut advantage a megadónál van, persze ez játékos függő és én is magamból indulok ki de 66 és 54 csak elvétve lesz nálam, míg egy megadónál szinte mindig biztos, a 22, 33-ról nem is beszélve.

    A river is érdekes kérdés, ismeretlen ellen nehéz lesz megmondani hogy jól számoltuk-e ezeket a kombókat (pl valamilyen arányban lehet nála sor vagy sem) és játék közben elég magas szinten kell űzni az ipart hogy ezt így rávágjuk hogy kb jó. Jobban tetszene ha lenne blokkerünk, leginkább az A vagy a K. Viszont az is tény, h jól felépítettük a potot, amit 9 magassal nem fogunk kivinni. Tehát inkább ezt fejezném be mint egy akár SD képes Ahigh Fd-t. Abban bíznék még, hogy túl szélesen maradt benn turn-n és ez is a malmunkra hajtaná a vizet. De mindez találgatás a részemről
    Laci24 likes this.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Nálam is ch/f a flop.
    És azzal is egyetértek, hogy szélesebb range-el fog itt megadni, szvsz nem csak az kérdés hogy a QdXd kombókkal megad-e hanem az is, hogy JJ-99-el megad-e és a 2. hsz-es handek is nála lehetnek.
    Utoljára módosítva: lourker által: 2018. 12. 24. 19:18

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    Hát ismeretlen ellen szerintem azt is meggondolnám hogy ezt cbeteljem-e, de értem az agyalásod. Sok olyan játékos van aki ellen betenném.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Mindenkinek köszönöm a reakciókat!

    Valószínűleg unknown jobb lesz a flop xf line ebben egyet kell értenem. sajnos hajlamos vagyok ismeretlenek ellen is bevállalni ilyen line-okat ha vmi arra utal hogy reg lehet mivel én std-nek veszem, hogy egy átlag reg inkább overfoldol ezen a limiten mintsem lazán calldown-ol. Mondjuk akad mindenféle ezért ez lehet hiba ismeretlenül. Persze ha vki már preflop ill flopon overfoldol akkor riveren nincsennek is ott azok a kombók amiket dobatni akarok

    Említettek itt JJ-99 calldown-t is, hát azt elég rossznak itélem mert kb mindenki erősen a value irányba lesz itt eltolódva mintsem overblöffölnék ezt a spotot!

    Viszont ha visszafelé gondolkodom akkor adódik a kérdés:
    -riveren milyen blöff lapjaim lesznek a full és nutszín kombók mellé amit bepusholok??!
    Ahogy daniboy is írta ezzel a lappal soha nem viszem ki a SD-t ez volt játék közben a fő ok amiért betoltam és persze éreztem FE-t. (majd utólag megvizsgáltam hogy mennyire legit játék volt részemről) egy AdXd-et sosem tolnék be.

    Még egy kérdés:
    Ha flop x/x akkor utána bet, bet a line ezen a boardon nálam mivel nála nem gondolnék sok overpárt a flophoz képest és flush-t. Bár nálam sem lesz sokminden amit reppelek csak néhány nut flush (flop xr-re tervezett) ill 1-1 66 és QQ esetleg A3s.
    Jó ez a terv?!
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Az oké, hogy nem jó JJ-88-al callolni(bár gto szerint is pár kombója call sztem), de az nem jelenti azt, hogy egy ismeretlen el is fogja dobni.
    Ha eltekintünk attól, hogy ezzel a lappal nem igazán kéne bet-bet line-al eljutni ezen a boardon riverre, akkor persze lehet az egyike ez a néhány blöff kombónak.
    bravesoul likes this.

  9. #9
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Ez oké, hogy volt egy (kicsit téves) számításod ami szerint halvány érték lehet még a river pushban.
    Az egészben azt felejtetted ki és amiről nem esett szó, az inkább az hogyha te mindig ezt a linet tolod, és nagyjából minden szituban hasonlóképpen számolsz, akkor egy idő után a te imaged és showdown historyd fogja megváltoztatni az általad vélt FE-t.

    A mentális részéről nem is beszélve: hosszútávon megkapod az out of line bluffcatcheket, ami könnyen kihoz a komfort zónádból, és a saját stratégiádat is sokszor kel újraértékelned.

    Emiatt is úgy gondolom sokkal nyugisabb és fontos hogy alapvető szinten azért figyelembe vegyél blokkereket és ezáltal ne szállj el teljesen az összes szituban, se a statjaid se a mutatásaid. Bizonyos runoutokon, bizonyos játékosok ellen van olyan hogy szinte majdnem ranget betelhetsz de ezek sokkal kissebb +EV-k mint gondolnád, ráadásul valljuk be ingame elég nagy lesz a hibázási lehetőséged.

    A konkrét handhez, nagyon lebutítva:
    Ezen a boardon az ő stackoff range ellen annyira rosszul állsz, hogy nincs olyan lap amivel nyugodtan brokeolhatnál innentől adja magát, hogy kb checkel véded a ranged.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezen a boardon az ő stackoff range ellen annyira rosszul állsz, hogy nincs olyan lap amivel nyugodtan brokeolhatnál innentől adja magát, hogy kb checkel véded a ranged.
    Ezt flopra vagy riverre érted?
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •