Oldal: 366 / 377 ElsőElső ... 266316356364365366367368376 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.651 - 3.660 (3767) összesen
Like Tree899Likes

Téma: Filmek - Mit érdemes megnézni?

  1. #3651
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    A bátrak.

    Ha el tudsz vonatkoztatni attól, hogy ez egy tipikus amerikai film amerikai közönségnek, akkor egész jó. Kép, hang, story, színészek, rendben van.

  2. #3652
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2015. 02. 04.
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Idézet kamon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Eléggé le van pontozva. Ilyen pontszámot kb. "zs" kategóriás horrorok szoktak kapni.
    Minden horror le van pontozva, a horrorokat divat lepontozni egyszerűen, mert úgyis csak "beteg emberek szeretik őket".

    Az Europa Report tényleg ****a film, én még a szép emlékű Halloween Night Festen láttam.

  3. #3653
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az Európa rejtély.

    Nagyon jó. Figyelembe véve,h valami 22K dollár volt a film teljes költségvetése, világ bajnok.
    Sci-fi vonalon mit ajánlasz/ajánlotok még esetleg?

  4. #3654
    Tag Welcomethelamboland avatara
    Csatlakozott
    2018. 05. 11.
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sci-fi vonalon mit ajánlasz/ajánlotok még esetleg?
    upgrade
    kacsa1st and S0nnyB1ack like this.

  5. #3655
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2015. 02. 04.
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sci-fi vonalon mit ajánlasz/ajánlotok még esetleg?
    Kicsit az ER vonalán maradva: Life, Pandorum.
    Egyebek: Circle, Coherence, Belko Expirement, Tau, The Divide (minden idők egyik legjobb filmje), The Discovery, The Fourth Kind, UFO.
    S0nnyB1ack likes this.

  6. #3656
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sci-fi vonalon mit ajánlasz/ajánlotok még esetleg?
    Idézet Welcomethelamboland eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    upgrade
    Idézet varin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kicsit az ER vonalán maradva: Life, Pandorum.
    Egyebek: Circle, Coherence, Belko Expirement, Tau, The Divide (minden idők egyik legjobb filmje), The Discovery, The Fourth Kind, UFO.
    Világ életemben imádtam azokat a scifiket, amiben világűr, űrhajó, és valamilyen idegen létforma elegye adta a cselekményeket. De a szomorú igazság az, hogy a 30, vagyis lassan 40 éves klasszikusokat szerintem máig nem tudták felülmúlni. Az Alien 1-2-n még most, 15. alkalommal is tudok parázni. Amikor először láttam a predátort, két hétig azt néztem az erdőben futás közben, hogy melyik fán lehet. Undorítóságban, gyomorforgatásban természetesen már magasan felülmúlták ezeket (pl fűrész, motel), de ezek amúgy is horror kategória.

    Valósághű, de mégis a jövőbe mutató izgalmas scifiket ebben a témában a fentieket szerintem még nem múlták felül. Remélem,h csak azért gondolom így, mert nem láttam mindent, de ezt kétlem. Reményre ad okot, hogy egyre felkapottabb a műfaj, talán kitermel a kereslet valami minőségit is, mert pl a Prometheus is egy akkora kalap f.s lett csak,h hihetetlen, pedig a story nagyon jó alap lett volna.

    Pl amikor a barlangjáratokba beküldték a kis 3D lézer szkennereket, ugyanaz az izgalmi hatással bírt, mint amikor a Bolygó neve halálban a robot gépfegyvereket kihelyezték a leheggesztett ajtók elé, és mi nézők még csak hallottuk, hogy lőnek valamiket, vagy ugyanitt a pittyegő mozgásérzékelők. Ezek adják meg a sava borsát, a hangulatát az egésznek, de újabban ha vannak is hasonló jelenetek, átmegy mesefilmbe az egész. Pedig ez a téma bőven rejt magában lehetőségeket ilyen téren reálisan is.

    Nem is értem amúgy, hogy ilyen filmek után kik mernek majd ilyen technikával elutazni a holdra, vagy ha Musk nem bohóckodja el a dolgot, akkor 2025 után a Marsra. Ott sz.rnám össze magam a tudattól is, hogy ha bármi van/jön, senki nem véd meg. Arra a bizonyíték, hogy nem egyedüli intelligens létforma vagyunk az univerzumban, mi magunk vagyunk. Innentől kezdve pedig csak az élet és a matematikai valószínűség írja a forgatókönyvet, amiben egy űrhajós bármi lehet a csúcsragadozó és a táplálék közötti skálán.
    Utoljára módosítva: lecso10 által: 2019. 02. 06. 20:10
    varin likes this.

  7. #3657
    fri
    fri nem elérhető
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hozzászólások
    92

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A bátrak.

    Ha el tudsz vonatkoztatni attól, hogy ez egy tipikus amerikai film amerikai közönségnek, akkor egész jó. Kép, hang, story, színészek, rendben van.
    Szerintem konkretan ez a film kibaszott jó.

  8. #3658
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2015. 02. 04.
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Világ életemben imádtam azokat a scifiket, amiben világűr, űrhajó, és valamilyen idegen létforma elegye adta a cselekményeket. De a szomorú igazság az, hogy a 30, vagyis lassan 40 éves klasszikusokat szerintem máig nem tudták felülmúlni. Az Alien 1-2-n még most, 15. alkalommal is tudok parázni. Amikor először láttam a predátort, két hétig azt néztem az erdőben futás közben, hogy melyik fán lehet. Undorítóságban, gyomorforgatásban természetesen már magasan felülmúlták ezeket (pl fűrész, motel), de ezek amúgy is horror kategória.

    Valósághű, de mégis a jövőbe mutató izgalmas scifiket ebben a témában a fentieket szerintem még nem múlták felül. Remélem,h csak azért gondolom így, mert nem láttam mindent, de ezt kétlem. Reményre ad okot, hogy egyre felkapottabb a műfaj, talán kitermel a kereslet valami minőségit is, mert pl a Prometheus is egy akkora kalap f.s lett csak,h hihetetlen, pedig a story nagyon jó alap lett volna.

    Pl amikor a barlangjáratokba beküldték a kis 3D lézer szkennereket, ugyanaz az izgalmi hatással bírt, mint amikor a Bolygó neve halálban a robot gépfegyvereket kihelyezték a leheggesztett ajtók elé, és mi nézők még csak hallottuk, hogy lőnek valamiket, vagy ugyanitt a pittyegő mozgásérzékelők. Ezek adják meg a sava borsát, a hangulatát az egésznek, de újabban ha vannak is hasonló jelenetek, átmegy mesefilmbe az egész. Pedig ez a téma bőven rejt magában lehetőségeket ilyen téren reálisan is.

    Nem is értem amúgy, hogy ilyen filmek után kik mernek majd ilyen technikával elutazni a holdra, vagy ha Musk nem bohóckodja el a dolgot, akkor 2025 után a Marsra. Ott sz.rnám össze magam a tudattól is, hogy ha bármi van/jön, senki nem véd meg. Arra a bizonyíték, hogy nem egyedüli intelligens létforma vagyunk az univerzumban, mi magunk vagyunk. Innentől kezdve pedig csak az élet és a matematikai valószínűség írja a forgatókönyvet, amiben egy űrhajós bármi lehet a csúcsragadozó és a táplálék közötti skálán.
    A Covenant előtt újranéztem a Promit, és nekem másodszorra sokkal jobban tetszett Lehet, hogy érdemes neked is tenni vele még egy próbát.

  9. #3659
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet varin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kicsit az ER vonalán maradva: Life, Pandorum.
    Egyebek: Circle, Coherence, Belko Expirement, Tau, The Divide (minden idők egyik legjobb filmje), The Discovery, The Fourth Kind, UFO.
    The Divide??????????????

    Mint minden idők egyik legjobb filmje????

    Te jó ég, ha ezt trollkodásnak szántad, akkor oké, beszoptam, de ha komolyan, akkor nem találok szavakat.
    Egyetlen mozzanatot nem tudok ebben a filmben ami megérné a rá áldozott időt.
    fri likes this.

  10. #3660
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2015. 02. 04.
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Idézet varin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Covenant előtt újranéztem a Promit, és nekem másodszorra sokkal jobban tetszett Lehet, hogy érdemes neked is tenni vele még egy próbát.
    Akárhol olvastam eddig a Divide-ról, mindenhol egekig magasztalták, és szerintem is egészen zseniális. Nagyon hatásosan és naturálisan mutatja be, hogyan épülünk le bizonyos helyzetekben és válunk gyakorlatilag ösztönlénnyé. Mindezt remek színészekkel és szenzációs zenében.

    Én nem sok olyan horror/sc-fi-fanatikust ismerek, akinél a Divide ne lenne 9/10, 10/10

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •