Oldal: 237 / 240 ElsőElső ... 137187227235236237238239 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.361 - 2.370 (2391) összesen
Like Tree112Likes

Téma: Általános számítástechnikai segítség

  1. #2361
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    Idézet sztalin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az újabbaknál 3 mód is van: wifi hotspot bekapcs (settingben ott van felül), bluetooth-on keresztül (szintén settingsben felül lehet bekapcsolni) illetve tud a töltő kábelen keresztül is netet adni elvileg, ezt nem tudom hogy működik. Ha asztali pc-d van jó eséllyel kell egy wifi kártya mert se wifit se bluetooth-t nem tesznek beléjük.
    Nah ezaz. Mivel elég donk vagyok ebben a témában, látok neten olyat, hogy usb-s wlan stick. Ez megoldja a problémám vagy kell még vmi, hogy működjön?

  2. #2362
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Igen, így már menni fog.
    iKeksz likes this.

  3. #2363
    Őstag sztalin avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 08.
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    Idézet iKeksz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nah ezaz. Mivel elég donk vagyok ebben a témában, látok neten olyat, hogy usb-s wlan stick. Ez megoldja a problémám vagy kell még vmi, hogy működjön?
    Aha, van usb-s wifi stick, vagy megpróbálhatod a telefontöltőkábeles netet bekonfigurálni, olyankor felismeri a PC a telefont mint eszközt, azon kell asszem. Én még nem próbáltam.

    Ami viszont ****ség a telefonos nettel, ha telefonálni kezdesz elmegy a net, beleértve már azt is ha felhívnak és csörögni kezd a telefonod, azonnal leszakad a hálózat. Ha pókerezel ez különösen gáz.

    Állítólag a protokoll ilyen, egyik telefon se tud egyszerre adatot fogadni és telefonálni.
    Utoljára módosítva: sztalin által: 2019. 02. 20. 15:41

  4. #2364
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Hi
    Valaki legyen szíves elárulni a nagy titkot, hogyan lehet Android 9-en eltűntetni az ikonok mögül a keretet/hátteret. Teljesen tiltre rak. Már 5 ikon packot kipróbáltam, Launcherrel sem módosítja.
    20190719_093915.jpg

  5. #2365
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 24.
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    Milyen megoldás van arra a helyzetre, ha a pcmen futó filmet a 10 méterrel és két fallal arrébb tv-be szeretném nézni? Kábellel nem szívesen mennék végig állandóan a lakásra és ki-be se húzogatnám, azt másik helyzetekbe szeretek. A lakásban van wifi, de nem tudom egy hd filmet át lehet-e úgy vinni

  6. #2366
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    187

    Alapbeállítás

    Legegyszerűbb egy külső vinyóra tenni a filmet és bedugni a tv-be.
    A pc-nek még futnia sem kell.
    Egyébként még a régebbi router-ek is 54mb/s-ot tudnak egy bluray film bitrátája meg 30-40mb/s. Tehát elvileg átviszi.
    Utoljára módosítva: feri78 által: 2019. 07. 25. 15:06

  7. #2367
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Buytherest eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen megoldás van arra a helyzetre, ha a pcmen futó filmet a 10 méterrel és két fallal arrébb tv-be szeretném nézni? Kábellel nem szívesen mennék végig állandóan a lakásra és ki-be se húzogatnám, azt másik helyzetekbe szeretek. A lakásban van wifi, de nem tudom egy hd filmet át lehet-e úgy vinni
    Tv függvénye, ha le tudja játszani, akkor egy pendrive is megteszi, de ha nincs benne usb port, akkor sok régebbi tévé pl SD kártyát is tud kezelni.

  8. #2368
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet Buytherest eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen megoldás van arra a helyzetre, ha a pcmen futó filmet a 10 méterrel és két fallal arrébb tv-be szeretném nézni? Kábellel nem szívesen mennék végig állandóan a lakásra és ki-be se húzogatnám, azt másik helyzetekbe szeretek. A lakásban van wifi, de nem tudom egy hd filmet át lehet-e úgy vinni
    • Veszel egy google chromecastot, amivel fel tudsz csatlakozni a hálózatra és a PC-ről chromecastolhatod a filmeket akár régebbi tévékre is. HD filmek szerintem megfelelő wifi esetén átmennek probléma nélkül. Újabb tévék ezt tudják google chromecast kütyü nélkül is. A chromecasttal innentől a telefonod képernyőjét vagy youtube-ot és egyebeket is ki tudsz lőni a tévére.
    • Veszel egy médialejátszót, ami tud HD filmeket lejátszani és wifire is tud csatlakozni. A gépeden beállítod a megfelelő megosztásokat és azt hogy média centerként funkcionáljon. A médialejátszó megtalálja a filmjeidet vagy megadod neki a megfelelő mappát és onnan lejátsza a filmeket.
    • Átviszed a filmeket pendrive-on ahogy már írták előttem. Ezt jellemzően a régebbi készülékek is lekezelik, de egyrészt macerás, másrészt lépten-nyomon belefutsz majd problémákba (nem lesz hang, nem indul el stb.)



    Van még pár módszer, amik jellemzően nagyobb befektetést igényelnek, de kényelmesebbek, jobbak, bekapcsolt PC-t sem igényelnek.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  9. #2369
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Nem vagyok egy nagy IT expert, ezért kérném a segítségetek az alábbi laptop modellek közül nem tudom, hogy melyik lenne jobb nekem. A 2 gép kb ugyanolyan, csak az egyik AMD-s a másik Inteles:

    1. https://edigital.hu/notebook/lenovo-...fekete-p625745

    2. https://edigital.hu/notebook/lenovo-...szurke-p624767

    PT4 fog futni rajtam, meg évente 2x elindítok rajta vlmilyen régebbi játékot.

    Köszi a helpet

  10. #2370
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hozzászólások
    419

    Alapbeállítás

    Idézet ProAdel89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nem vagyok egy nagy IT expert, ezért kérném a segítségetek az alábbi laptop modellek közül nem tudom, hogy melyik lenne jobb nekem. A 2 gép kb ugyanolyan, csak az egyik AMD-s a másik Inteles:

    1. https://edigital.hu/notebook/lenovo-...fekete-p625745

    2. https://edigital.hu/notebook/lenovo-...szurke-p624767

    PT4 fog futni rajtam, meg évente 2x elindítok rajta vlmilyen régebbi játékot.

    Köszi a helpet
    Az AMD kicsit lemaradt az elmúlt években, így az intel jobb választásnak tűnik.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •