Oldal: 367 / 377 ElsőElső ... 267317357365366367368369 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.661 - 3.670 (3767) összesen
Like Tree899Likes

Téma: Filmek - Mit érdemes megnézni?

  1. #3661
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet varin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akárhol olvastam eddig a Divide-ról, mindenhol egekig magasztalták, és szerintem is egészen zseniális. Nagyon hatásosan és naturálisan mutatja be, hogyan épülünk le bizonyos helyzetekben és válunk gyakorlatilag ösztönlénnyé. Mindezt remek színészekkel és szenzációs zenében.

    Én nem sok olyan horror/sc-fi-fanatikust ismerek, akinél a Divide ne lenne 9/10, 10/10
    Na, megnéztem. Sci-fi b.zi vagyok, de ezt nem lehet hova tenni. Tipikus se füle sem farka film, végig kell szenvedni. Az ötlet nem lenne rossz, de a megvalósítás az botrány. A film előzménye oké, világos, nem kell ettől jobban részletezni. De utána? Közben?

    Ha mind halálra vannak ítélve mint ilyen helyzetben mindenki lesz, akkor haljanak meg. Ha pedig van remény (ezt tudatták velünk közben), akkor legyen már értelme annak ha a csaj megmenekül, mert így semmi nem volt. Gondolom nehéz lett volna a végére odatenni egy jelenetet, ahol egy mentő járőr vagy valaki megmenti. Mert így nekem is csak annyi jött le,h hiába menekült meg a csaj is egy elpusztult világba, neki is annyi, amint elfogy az oxigénje. De így meg mi értelme volt sejtetni, hogy vannak túlélők? A kislányt is minek vitték el? Mi lett vele? Valahogy az az érzésem, hogy az elméleti szerző ezekre tudja a választ, de nem sikerült a nézővel tudatni.

    Az a vonal is sántít, hogy ilyen közegben így viselkednének az emberek. Világos, hogy összezárva 10 ember közül a pszichopata fog érvényesülni, de az meg azzal kezdené, hogy kinyírja azokat akikre garantáltan nem lesz szüksége a továbbiakban. Kis szerencsével az épelméjűek többen lesznek ellene, ennek van nagyobb valószínűsége, aztán idővel ahogy rosszabbodnak a körülmények, ők is idomulnak az embertelenebbekhez. Nagyságrendekkel több lehetőség lett volna ebben a történetben, leginkább a karakterek miatt. A lehető legkülönfélébb embereket kellett volna összezárni, és azt bemutatni, hogy ők hogyan változnak a körülmények hatására, melyik életútját hogyan értékeli át az apokalipszis, stb.

  2. #3662
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2015. 02. 04.
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na, megnéztem. Sci-fi b.zi vagyok, de ezt nem lehet hova tenni. Tipikus se füle sem farka film, végig kell szenvedni. Az ötlet nem lenne rossz, de a megvalósítás az botrány. A film előzménye oké, világos, nem kell ettől jobban részletezni. De utána? Közben?

    Ha mind halálra vannak ítélve mint ilyen helyzetben mindenki lesz, akkor haljanak meg. Ha pedig van remény (ezt tudatták velünk közben), akkor legyen már értelme annak ha a csaj megmenekül, mert így semmi nem volt. Gondolom nehéz lett volna a végére odatenni egy jelenetet, ahol egy mentő járőr vagy valaki megmenti. Mert így nekem is csak annyi jött le,h hiába menekült meg a csaj is egy elpusztult világba, neki is annyi, amint elfogy az oxigénje. De így meg mi értelme volt sejtetni, hogy vannak túlélők? A kislányt is minek vitték el? Mi lett vele? Valahogy az az érzésem, hogy az elméleti szerző ezekre tudja a választ, de nem sikerült a nézővel tudatni.

    Az a vonal is sántít, hogy ilyen közegben így viselkednének az emberek. Világos, hogy összezárva 10 ember közül a pszichopata fog érvényesülni, de az meg azzal kezdené, hogy kinyírja azokat akikre garantáltan nem lesz szüksége a továbbiakban. Kis szerencsével az épelméjűek többen lesznek ellene, ennek van nagyobb valószínűsége, aztán idővel ahogy rosszabbodnak a körülmények, ők is idomulnak az embertelenebbekhez. Nagyságrendekkel több lehetőség lett volna ebben a történetben, leginkább a karakterek miatt. A lehető legkülönfélébb embereket kellett volna összezárni, és azt bemutatni, hogy ők hogyan változnak a körülmények hatására, melyik életútját hogyan értékeli át az apokalipszis, stb.
    Korrekt, el tudom fogadni az érveket, ízlések és pofonok

    Én speciel nem igénylem minden filmben a tökéletes lezárást és a magyarázatokat, nekem élményt jelent továbbgondolni a sztorit, esetleg utánaolvasni különböző konteóknak. Nekem ez pont jó befejezés volt, a zene pedig, ami szólt az utolsó percekben... az szerintem minden idők legjobb és leghatásosabb filmzenéje volt

  3. #3663
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A bosszú.


    Ekkora egy f.s, sz.r, a legalja legkisebb költségvetésű hulladék akciófilmektől is hulladékabb sz.rt én még az életben nem láttam. MI EZ???? Ki ad erre pénzt és miért? Hogy lehetett ezt így megrendezni? Meg az egészet kitalálni? Az életben nem nézek női rendezőtől filmet többet. Hát mi az anyám ez a f.s de tényleg? Mi volt ez a zene is? Hogy kerülhetett ez forgalomba???

    MIÉRT NEM ÍRTA MÁR BE IDE VALAKI, HOGY EL NE KEZDJÉTEK B. MEG, MERT EGY HÉTRE TILTRE RAK!!!!???
    hoppá-hoppá, szomszédháború

  4. #3664
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sci-fi vonalon mit ajánlasz/ajánlotok még esetleg?
    Hang nélkül (A Quiet Place).

  5. #3665
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sci-fi vonalon mit ajánlasz/ajánlotok még esetleg?
    Cloverfield Lane 10

  6. #3666
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sci-fi vonalon mit ajánlasz/ajánlotok még esetleg?
    Signs (2002)
    https://www.youtube.com/watch?v=F5-Lv4CJmFM

    nem kell hatalmas látványra számítani, de jó a hangulata!

    Ex Machina (2015)
    https://www.youtube.com/watch?v=EoQuVnKhxaM

    ennek meg a mondanivalója érdekes
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

  7. #3667
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    elkanyarodva a sci-fi-től, az alábbi filmet ajánlom azoknak akik még nem vették sorra:

    Mr. Church (2016)
    https://www.youtube.com/watch?v=wySiVNV71IQ&t=82s
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

  8. #3668
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    The Belko experiment.

    Jó film összességében, de a múltkori után azon stresszeltem végig, hogy nehogy ne derüljön ki a végére, hogy mi miért történik,m szét törtem volna valamit. De szerencsére van válasz a végén. Vagyis csak félig.

  9. #3669
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    The Belko experiment.

    Jó film összességében, de a múltkori után azon stresszeltem végig, hogy nehogy ne derüljön ki a végére, hogy mi miért történik,m szét törtem volna valamit. De szerencsére van válasz a végén. Vagyis csak félig.
    wow, kb 40mp után megállítottam a trailert (minnél kevesebbet tudjak). érdekesnek ígérkezik!
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

  10. #3670
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Jobbra számítottam, de 1x nézhető volt.
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •