Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Két pár drawos boardon NL50

  1. #1
    Fanatikus tag Aptok avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hozzászólások
    320

    Alapbeállítás Két pár drawos boardon NL50

    Sziasztok nemrég kezdtem el CG-ni. Ebben a műfajban még nem vagyok annyira otthon így szívesen fogadok minden észrevételt.

    $0.25/$0.50Zoom No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter

    Stacks:
    UTG puchinopio ($58.56) 117bb
    UTG+1 T-ONE-974 ($87.87) 176bb
    CO ASTÉRIX VI ($73.26) 147bb
    BTN Hero ($64.96) 130bb
    SB 0n3_TimE9 ($47.50) 95bb
    BB charly_helsi ($120.90) 242bb

    Pre-Flop: (0.75, 6 players) Hero is BTN
    3 folds, Hero raises to $1.25, 1 fold, charly_helsi calls $0.75
    Flop: ($2.75, 2 players)

    charly_helsi checks, Hero bets $2.50, charly_helsi raises to $8.97, Hero calls $6.47

    Turn: ($20.69, 2)
    charly_helsi bets $16
    Final Pot: $36.69

    Ellenféről csak 300 handem van.
    Check raise 30% 3/10
    WWSF 60% 33/55
    Bet river Single raiselt pot 50% 6/12

    QJ és 66 a value range. Amit ugye agyon blokkolok meg pre 3 betelhet is QJs-t meg 66 ot is.
    Blöff meg lehet nála egy csomó. kombódrawok A-os FD-k T9o 98o.
    Igazából ha egészül riveren a szín vagy jön egy 5, 8, T, K azokon lehet, hogy lejavul. Ettől függetlenül valószínűleg ez nagyon jó lap a callra turnun. Kérdés milyen riveren dobnátok el ?
    Vagy esetleg valaki tudna érvelni a turn push mellett ?
    Hogy játszanánk itt TP-vel és overpárral BTN-n ?

  2. #2
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Első körben ekkora kis mintán sokkal többet mondana viliről egy vpip/pfr stat mint flop check raise vagy a river bet. Messzemenő következtetést egyikből sem szabad levonni de postflop statok ilyen kis mintán kb használhatatlan kategória, a preflop statok ismeretében viszont azért valamivel jobban be lehet lőni a flop ranget.

    Az a giga flop cbet size nagyon nem tetszik, rommá ownoljuk a boardot, adjunk neki esélyt valamivel callolni. Legtöbbször húzói lesznek, de had jöjjön Jx-el, esetleg gs-sel, stb. Tartsuk szélesen, poziban jól tudsz majd játszani ellene mivel a rangét javarészt drawk teszik ki és Jx-ek így számunkra legrosszabb lapok a bubik kárók vagy amik T9 és KT hez sort egészítenek ki.

    Én legkésőbb turnon (főleg ezen a turnon) ráborítom hogy rossz rivereken ne kelljen 0,7 es SPR-rel vakarni a fejünket, egyébkent frankón blokkoljuk a value ranget QJ-t, 66-ot, JJ azért ritka lesz, QQ méginkább, de ha mégis belenéztünk akkor cooler.

    Még ahhoz amit írtál, 66-ot nagyon ritkán fognak BB v BTN 3betelni, QJs-t már inkább.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2019. 03. 05. 22:09

  3. #3
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet Aptok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazából ha egészül riveren a szín vagy jön egy 5, 8, T, K azokon lehet, hogy lejavul. Ettől függetlenül valószínűleg ez nagyon jó lap a callra turnun.
    Ezt én is így látom.

    TP és OP-val szemben én annyi különbséget látok, hogy jobban blokkoljuk a value rangeét ahogy ezt már említettétek is. Azokkal sem nagyon látom, hogyan lehetne/kéne mást választani, esetleg AA néha mixelni checkel.

    Kis mintához még annyit, hogy amikor mondjuk egy x/r 10/3, akkor azt a következtetést vonnám le hogy lesz nála kellő blöff is. Aztán, hogy tudjuk-e mik voltak a konkrét esetek az esetleg változtathat ezen. És a kérdésre válaszolva, inkább flösslapokon tudnék dobni mert 1. valószínűbbnek tartom az erősebb drawkat egy ilyen boardon, 2. nincs mindentudó rálátásom egy nl50es mezőnyre, de azt feltételezem hogy könnyebben giveupolnak ha a egyértelmű missed drawk vannak. De ez lehet tényleg csak az én téves/szubjektív meglátásom.

  4. #4
    Fanatikus tag Aptok avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hozzászólások
    320

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még ahhoz amit írtál, 66-ot nagyon ritkán fognak BB v BTN 3betelni, QJs-t már inkább.
    25/20 at játszott de mivel kevés handem volt róla gondoltam nem reg. A gyengébb playerek meg nem dobnak drawot meg 2. párt se nagy size ellen se. Ez akkor nem jó gondolat ?

    66-ot az eduka CG pack rangeben láttam. bb vs D 3 betre ajánlani. De lehet én vagyok az egyettlen NL 50-en aki látta ezt a sorozatot Szóval tuti igazad van és nem 3 betelik.

  5. #5
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    A cbet sizing valóban nagyra sikeredett, ebből kifolyólag magát a XR rangét sem gondolnám túl szélesnek ilyen méretezés ellen (legalábbis szűkebbnek kellene lennie alapesetben.) Ebből kifolyólag river 5 meg T szvsz többnyire blank, K9 98 könnyen akaszthatná magát turn T-n az AK-id ellen, persze ez fog függeni a te cbet rangedtől is ezzel a sizeal amiről sok infót nem írtál. Én callolnék, ha minden 2pár+ handünket rávágjuk turnön elég gyenge lesz a riverre érkező rangünk egész sok riveren. Rengeteg rossz riverünk is lesz, 9 K,A és flushnek sem nagyon örülnék, de utóbbiakon meg nekünk is lesznek soraink/2párjaink/settjeink és akkor ezt a lapot riveren dobnám. Overpárral hasonló módon járnék el, KK/AA 1 diamonddal néha dobható sztem.

  6. #6
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet Aptok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    25/20 at játszott de mivel kevés handem volt róla gondoltam nem reg. A gyengébb playerek meg nem dobnak drawot meg 2. párt se nagy size ellen se. Ez akkor nem jó gondolat ?

    66-ot az eduka CG pack rangeben láttam. bb vs D 3 betre ajánlani. De lehet én vagyok az egyettlen NL 50-en aki látta ezt a sorozatot Szóval tuti igazad van és nem 3 betelik.
    Szerintem Zoom-ról még kevesebb infó van az ellenfelekről, így azt hogy reg vagy sem nehéz lenne belőni. Viszont egy 25/20-as stat nekem egészen arra hajaz, hogy az.

    Nagy valószínűséggel tényleg nem sokan látták. Ebben az esetben én azt mondanám hogy 50-50ben súlyozva vennék bele egy ilyen lapot a perceived rangeébe, meghagyva minden lehetséges opciót.

    A betsize-t én nem tartom rossznak. Egy ilyen DH flopon bőven lesz mivel folytatnia és sokkal inkább tartom fontosnak hogy a megfelelő freq.-t a megfelelő range-t és a betsize-t összehangoljuk.

  7. #7
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    én all-in mennék turnön, 66 egy kombó, QJ 6 kombó (ha a suitedeket 3beteli mondjuk, akkor még kevesebb), tonna drawja lehet, amivel blank rivereken nem biztos, hogy befejezné.

    hogy milyen blöfföket tennék mellé az jó kérdés, de lehet azokkal a kombódrawkkal is rátolom, amik nem nutra húznak (T9dd, T8dd, 78dd, 98dd)

    Erről mit gondoltok?
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 25.
    Hely
    szeged
    Hozzászólások
    243

    Alapbeállítás

    Omahas vagyok , elore leszogezem

    De en ezt a F ch/r , turn bet linet eleg erossnek erzem ebbe a szituban.

    Jo lenne tudni , hogy latott e a srac tolunk valami erdekeset idaig.

    De en itt eltudnam enegedni turnon, ha nem tul kepzett a BB, lesz ennel sokkal jobb spot is elkapni szerintem.

    Sot biztos lesz

  9. #9
    Fanatikus tag Aptok avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hozzászólások
    320

    Alapbeállítás

    Megnéztem PIO-ba. Ha elég sokk blöfje van akkor pushol. TP-okat is. És igen nem SD képes drawokat is.
    Ha kevesebb blöfflapot teszek a rangebe. Akkor kevesebb lapot pusholunk TP-ből és FD-t pedig egyáltalán nem két párokat akkor is. Szóval ilyenkor nem balanszált a push rangünk. Gondolom azért van mert az ellenfél polarizált. És minél kevesebb a fold equity annál inkább nincs értelme betolni nem kész lapokkal.

  10. #10
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    hogy ment végül a hand?
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •