Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree4Likes
  • 1 Post By Aptok
  • 1 Post By Lefty Gekko
  • 2 Post By Ibiza

Téma: T422-n Turn check range raise kialakítása NL 50

  1. #1
    Fanatikus tag Aptok avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hozzászólások
    320

    Alapbeállítás T422-n Turn check range raise kialakítása NL 50

    Ellenfél reg 2711 handem van róla. 23/18 9 es 3 bettel.
    barreljei 79 45 67. WWSF 47 W$SD 51

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    PokerStars
    5 Players
    Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter

    Stacks:
    UTG powerpablito ($53.48) 107bb
    CO 4TWeen ($70.11) 140bb
    BTN adri48 ($51) 102bb
    SB feliu6 ($47.01) 94bb
    BB Hero ($65.15) 130bb

    Pre-Flop: (0.75, 5 players) Hero is BB
    1 fold, 4TWeen raises to $1.38, 1 fold, feliu6 calls $1.13, Hero calls $0.88
    Flop: ($4.14, 3 players)

    feliu6 checks, Hero checks, 4TWeen bets $1.29, feliu6 folds, Hero calls $1.29

    Turn: ($6.72, 2)
    Hero checks, 4TWeen bets $4.75, Hero raises to $19.50, 4TWeen folds
    Final Pot: $30.97

    Hero wins $30.04 (net +$7.87)

    feliu6 lost $1.38
    4TWeen lost $7.42

    Turnre range előnybe kerültem és 2 esem is több van.
    Kérdés kell e itt turn XR blöff range az ellenfél ellen ? Vagy inkább riveren kéne XR blöffölnöm? Nekem most sokkal jobban tetszen a river XR. Többek között azért mert nagyobb erőt mutat és talán könnyebben dob. Másrészt ha turnun XR elek és callol akkor fogalmam sincs min fejezem be. Meg a turn XC rangemet is jobban védem ha itt nincs XR rangem, és a 2x ekel is XC-olok. Aki egyetért a river XR el milyen blöföket tenne bele még ?Én gyenge Tx eket és 4x eket. (set blokker miatt) Kérdés túl lehet e blöffölni a szituációt és tehetek e be még busted drawokat. Ad3d Ad4s 5d3d 6d5d ?
    R1per2 likes this.

  2. #2
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    (Anno az egyik kommented miatt váltottam CG-re az MTTről, hogy a CGseknek nagyobb edgeük van Valaki kérdezte, hogy Omaha4rollz CGsként hogy tud nyerni MTT-n és erre mondtad a választ, hogy hombre CG-s, edge van az MTT mezőnyön)

    Na hát szerintem a turn XR/lead range kialakítása nem könnyű/nem is kell, mert nagyon szűk ranget fogsz repelni. Value 2x értelemszerűen....de a blöff része már nekem kérdés, mert semmi olyan nem indult el, amivel a flopon ne tudtál volna blöffből elkezdni XRelni. Egyébként még lehetne opció a flopon is XRelni, bár azt inkább 1v1 BTNvBB kellene.. Szóval, amit mondasz az igaz, hogy nálad lesz a több 2es, de kicsit weird lenne nálam ezen a spade 2esen nekiállni XRelni, mert a blöff részét nem tudnám hovatenni. Itt neki turnon sztem nem is lesz 3bet range a XRedre, mert mindennel csak megad: 2pár+. És mivel baromi weird volt a turn XR, ezért kb semmilyen river nem lesz neked jó olyan szempontból, hogy blöfföt befejezz szvsz. Flopon már XRelnéd a blöff rangedet. River kérdés. Flop XC, turn 2s. Villain itt már nem fog ész nélkül cbetelni és nem lesz jó river neked, tehát szvsz turnon már dobhatod a lapod, bár a GTO lehet még callozza..csak ugye köszönő viszonyban sincsenek a rangek... Ha Turn XX, akkor laptól függően kezdesz el probeolni.
    Utoljára módosítva: Lefty Gekko által: 2019. 03. 08. 15:19

  3. #3
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Ezzel a lappal nekem jobbnak tűnik a river c/r, ahol potenciálisan overpárokat is dobatni tudok, és seteket szeretnék blokkolni. Turnön ez kevéssé valószínű, illetve van egy kis sd értékünk riveren, ha busted.

    Turn c/r value: 44 50%, A2
    Turn c/r blöff: kombó fd (ha nem floppon emeltük), esetleg Ax fd, azzal ritkábban c/r-elek floppon

    River c/r value: TT, 22, 44 50%
    River c/r blöff: busted Ax fd, pár+draw, és itt jön képbe a K4, amit persze ha sajnálok bedobni, de villain erős range-el megy tovább, lehet jobb call helyett blöffbe fordítani már turn, vagy csak simán dobni.
    Ő elég barrell happynek tűnik river c/r-hez.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2019. 03. 08. 15:26
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  4. #4
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezzel a lappal nekem jobbnak tűnik a river c/r, ahol potenciálisan overpárokat is dobatni tudok, és seteket szeretnék blokkolni. Turnön ez kevéssé valószínű, illetve van egy kis sd értékünk riveren, ha busted.

    Turn c/r value: 44 50%, A2
    Turn c/r blöff: kombó fd (ha nem floppon emeltük), esetleg Ax fd

    River c/r value: TT, 22, 44 50%
    River c/r blöff: busted Ax fd, pár+draw, és itt jön képbe a K4, amit persze ha sajnálok bedobni, de villain erős range-el megy tovább, lehet jobb call helyett blöffbe fordítani már turn, vagy csak simán dobni.
    Ő elég barrell happynek tűnik river c/r-hez.
    Akkor keményebben fogalmazok:

    NINCS XR RANGED A TURNON!!!!!!!!! DD flopon el XRelted azokat a blöff handeket, amikkel Turnon tudnál.
    R1per2 likes this.

  5. #5
    Fanatikus tag Aptok avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hozzászólások
    320

    Alapbeállítás

    Nálam is sok boardon nem jön szóba a turn XR vagy lead range kialakítása. Csak olyan boardokon ahol jelentősen javultam és a turn rengeteg NUT értékű lapot adott nekem. Itt azért ez a 2 es elég sok nut-s értékű lapot ad nekem. Van vagy 30-40db 2x-em. Javítsatok ki ha tévedek de itt pl egy 82s-el is value XR-elhetek. Ver a TT 44 A2s. 7 db lap. Kell 8 db lap ami callol turnun és callol riveren. Na ha most nincs 8 db más lapja és minden overpárt TPTK-t mindíg el dob valahol. Akkor oké ne value XR eljünk 2x et de akkor szanaszét kéne blöff XR elni exploitivan nem ?
    Szóval szerintem itt van értelme turn XR rangnek. Különböző playerek ellen különböző rangel.
    A turn call konkrét esetben K4 el csak akkor tetszik ha any2 riveren XR elünk. És úgy gondoljuk sokszor fogja betelni is a rivert

  6. #6
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Turn check raise nem tetszik nekem sem, riveren viszont exploitivan lehetne check/raiselni. Ehhez pár feltételnek teljesülnie kell mint pl hogy villain river range-e legyen kellően széles ami itt azért sanszos.

    Mit szeretnék blokkolni? 2x-et és seteket/fullokat. 2x-et leginkább A-val fogunk blokkolni, szóval sztem legjobbak erre a move-ra A4, AT szerű handek. Felmerül a kérdés, hogy AT-t riveren mennyire jó blöffbe fordítani de az biztos hogy nagyon kellemetlen helyzetbe hozzuk az ellenfelet mert nagyon szűk az a range amivel callolni tud.

    Idézet Aptok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval szerintem itt van értelme turn XR rangnek. Külön
    A turn call konkrét esetben K4 el csak akkor tetszik ha any2 riveren XR elünk. És úgy gondoljuk sokszor fogja betelni is a rivert
    Szerintem semmi baj ha mögénk checkeli a rivert, sd képesek vagyunk.

    Még annyit, hogy a már leírt okok miatt sokkal jobban tetszik a river raise: - hitelesebben adunk elő value handet, - ha turnon callt kapunk riveren kényelmetlen spotban leszünk.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2019. 03. 08. 20:17

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Milyen 2x van nalunk ilyen rake mellett? A2o-t nem vedjuk, A2s felet preflop el3beteltuk, maradt K2s meg 22.
    22-t tobbseget XReltuk floppon, maradt K2s, mig ellenfelnel meg ott van A2s, 22...

  8. #8
    Fanatikus tag Aptok avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hozzászólások
    320

    Alapbeállítás

    Valamiért úgy láttam, hogy 2.25 BB-t emelt pre. Ebben az esetben lesz nálam A2o meg Q2s J2s sőt 82s. De most látom, hogy 2.76bb-t emelt. Így tényleg kevesebb 2x-em lesz. Az lemaradt mondjuk, hogy SB 45/3 ad fish. Szóval azért suited 2x ekel én benézek itt. De ez még lehet, hogy MTT-s csökevény amit le kell építeni. Mert ott van ante és töbett lehet védeni.

  9. #9
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Aptok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valamiért úgy láttam, hogy 2.25 BB-t emelt pre. Ebben az esetben lesz nálam A2o meg Q2s J2s sőt 82s. De most látom, hogy 2.76bb-t emelt. Így tényleg kevesebb 2x-em lesz. Az lemaradt mondjuk, hogy SB 45/3 ad fish. Szóval azért suited 2x ekel én benézek itt. De ez még lehet, hogy MTT-s csökevény amit le kell építeni. Mert ott van ante és töbett lehet védeni.
    Szerintem ezt nem kell "leépítened" a játékodból, teljesen jó érv a fish a call mellett.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Idézet Aptok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valamiért úgy láttam, hogy 2.25 BB-t emelt pre. Ebben az esetben lesz nálam A2o meg Q2s J2s sőt 82s.
    Szerintem amugy elobb-utobb erdemes lesz olyan GTO pre tablakat beszerezni ami a raket figyelembe veszi. Szerintem sokan ott hibaznak h rake nelkuli GTO tablakkal jatszanak.
    Pl. egyre tobben epitik le a coldcall rangunket zoom 200 meg 500on, mert magas a rake. Akkor ez kisebb limiten vagy mas termekben hatvanyozottan lehet igaz (gondolom)
    daniboy and Lefty Gekko like this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •