Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (47) összesen
Like Tree54Likes

Téma: Road from Nl10 to Nl50

  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2018. 05. 15.
    Hozzászólások
    18

    Alapbeállítás Road from Nl10 to Nl50

    Sziasztok!

    Először is pár szót ejtenék pókeres "karrieremről":
    Cash gamet játszok Ipokeren, korábban már tanulmányoztam stratégiai cikkeket, valamint videókat, viszont még komolyabban nem mélyültem el a póker rejtelmeiben. Több éve "játszogatok" minimális plusszban is vagyok, de szeretnék mostantól a pókerre úgy tekinteni, mint egy fizetés kiegészítésre munka mellett, ezért vágnék bele ennek a "naplónak" az írásába. Nl 10-en kezdtem el játszani pár napja újra, és célom hogy fél éven belül meglegyen a bankrollom, és tudásom Nl 50-re.
    Rengeteg kérdésem, és handem lesz amiket szeretnék majd ide berakni, és segítségeteket kérni, hogy minél gyorsabban fejlődjek!

    Néhány kérdésem már most is lenne (előre is elnézést szeretnék kérni, ha véleltlenül ostobaság is lesz a kérdések között, ezt nézzétek el tudatlanságomnak )

    -10000 handet lejátszottam az utóbbi napokban ami alatt 1bb/100-at hoztam (tudom nem épp a legjobb), ekkora mintájú handszámból már lehet következtetni, hogy az adott limiten mire vagyok képes, vagy ez még nagyon kicsi minta?
    -Nl 10-en mennyire kell a handeket túlgondolni? Elég ha csak próbálok minél több handet játszani, és nézem leakjeimet, vagy érdemes a megjátszott handeket jobban átgondolni?
    -Körülbelül milyen arányú legyen a játék, és tanulás?
    -Nl10-en hogyan fejlesszem leginkább játékom, vagy mire érdemes odafigyelni?

  2. #2
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Szia!

    Először is sok sikert a célodhoz, szerintem az hogy segítséget kérsz hozzá és vezeted a kérdéses pontokat a játékodban az egyik legjobb és leggyorsabb módja a játékod fejlesztésének.

    10K hand az sajnos elég kis minta bármilyen következtetés levonására, viszont bizonyos leakek már a statok formájában kirajzolódhatnak.

    Túlgondolni semmit nem kell, saját magad játékának fejlesztésével foglalkozz. Ha észreveszel egy hibát, vagy felhívják a figyelmed rá akkor azt próbáld meg kijavítani. Saját szemszögedből érdemes a handeket elemezni.

    Az elején biztos hogy többre mész a tanulással mint magával a játékkal. Mivel munka mellett szeretnél kiegészítést gondolom olyan sok időd meg energiád nem fog jutni a fejlődésre. Azért én kezdetben tanácsolnék 1 óra játék mellé 1 óra elméletet is.

    Én a helyedben megnézném, hogy miben térek el statok szerint a magasabb téteken nyerő játékosoktól. Ettől még nem fogod tudni a megoldást, de ez elindíthat olyan gondolatokat amivel megoldást találsz rá. Sok info elérhető az interneten, ezeket mindig kicsit fenntartással kezeld. Lehet, hogy elavultak vagy éppen nem alkalmazhatóak micro limiten valamilyen okból. Én a preflop játékkal kezdeném, az legyen betonbiztos és utána lehet haladni utcánként a játék felépítésében.

  3. #3
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Először is good luck a célokhoz

    10k hand az igen kicsi minta, ugyanezzel a játékkal ez legközelebb lehet -8bb/100 vagy 16bb/100 is. Variancia.
    Koncentrálj inkább az Evbb/100 statra a bb/100 helyett, bár ez is lehet félrevezető, de valahol mégis egy jobb képet adhat a valós helyzetről mint a winnings.

    Nl10-en nem kell túlgondolni a handeket, de gondolkodni mindenképpen kell rajtuk, rangek, line-ok, stb.

    A játék/tanulás arányhoz annyit, hogy nem ezen a limiten fogod rommá nyerni magad, éppen ezért érdemes többet foglalkozni a tanulással, elemzéssel. Én mindenképp legalább egy 60/40-et ajánlok a tanulás javára, bár nem könnyű betartani, mindenki játszani szeret jobban.

    NL10 céloknak szerintem teljesen jó a következőket kitűzni:
    - tanulj meg határeset szituációkban inkább dobni, mint megadni
    - tanulj meg értékért hívni, vedd észre hol van még érték egy-egy partiban
    - elemezz statisztikákat, értékeld az egyes statokból származó információkat, majd tanulj meg egyszerre több statból levonni a megfelelő következtetést
    - foglalkozz azzal, hogy bizonyos típusú játékosokhoz hogyan kell alkalmazkodni (overaggro, calling station, passzív fish).
    illese, Ascent888, Laci24 and 2 others like this.

  4. #4
    Idegen
    Csatlakozott
    2018. 05. 15.
    Hozzászólások
    18

    Alapbeállítás

    Először is köszönöm a válaszokat, és a jó kívánságokat!

    Másodszorra lenne még pár kérdésem:

    -Mekkora mintánál kezd realizálódni a winnings?
    -10k-s mintán melyik statokat érdemes figyelni, ahol már kirajzolódhattak leakek?
    -Magasabb tétes nyerő játékosok statjához honnan férhetnék hozzá?

    A játék tanulás arányt (ha nem is lesz egyszerű) megpróbálom betartani!

  5. #5
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Naggeri tett be a napokban egy elég jó kis kalkulátort ami alapján azt a következtetést lehet levonni, hogy minél kisebb a winningsed bb/100-ban a swingek és busto valószínűsége annál inkább nő. Bár ha belegondolsz matematikailag mint variancia és valószínűségszámítás ebben semmi meglepő nincs.

    Minél nagyobb mintát vizsgálsz, annál pontosabb lesz az eredmény. De mint minden a pókerben a válasz itt is attól függ. Minél kisebb a winrated, annál nagyobb minta kell ahhoz hogy az pontosan a valóságot tükrözze. A játékstílusodtól is függ, ha általában nagy varianciájú döntéseket vállalsz akkor megint csak nagyobb mintára van szükség hogy egy reálishoz közeli eredményt kapjunk. 50-100k hand alatt ezt nem is nagyon nézegetném egyelőre a helyedben.

    RFI, Cbet, fold to cbet, XF, FTP, XR, wtsd, wwsf, akár 3betek is bár lehet ahhoz még kicsi is a minta

    Magasabb téten nyerők statjaihoz szerint hand vásárlás alapján tudsz hozzájutni. Legalábbis most ez jut így hirtelen eszembe, de lehet hogy más nemzetközi fórumokon vannak ilyesmiről topikok.

  6. #6
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Nezzd majd a streamem hahah vagy nezzd vissza akademia twitch
    titoo0219 likes this.

  7. #7
    Fanatikus tag Aptok avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hozzászólások
    320

    Alapbeállítás

    Idézet Lefty Gekko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nezzd majd a streamem hahah vagy nezzd vissza akademia twitch

    A twich-ed amin kb 1 hónapja játszottál NL 50-en és NL 100-on az hol van fent ? Itt akadémián nem találom.

  8. #8
    Va
    Va nem elérhető
    Tag Va avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Bekescsaba
    Hozzászólások
    182

    Alapbeállítás

    Esetleg készíthetnél egy leakfinder videót a játékodról. Azt feltöltöd valahová, megosztod itt. Én is tettem már így, sokan segítettek kifejezetten hasznosan. A lényeg, hogy kevés asztalon játssz a videó alatt, kommentáld a lehető legtöbb mozzanatodat, milyen range-ekkel, miért, mit teszel. Miért emelsz, mit akarsz eldobatni... Mutasd meg a statjaidat, beszélj a preflop induló range-eidről (szituáció függően). Jah, és kapcsold ki a terem hangjait, mert az rendkívül zavaró lehet a videót nézőknek!
    gl

  9. #9
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    A fél éves cél valószínűleg nem reális munka mellett.

    Ha csak mondjuk 25BI-nel számolok minden limitlépésnél (ami azért az alsó tartomány inkább), akkor 37,5 BI pluszolás csak NL10-en (1BB/100-zal ez 375K hand!) hogy fellépj NL25-re...

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Sajnos minden kezdo ilyen topikokat nyit, es senki nem jut sehova.
    Arrol kene beszelni, hogy miket mibol kellene tanulnod es majd par het/honap mulva elkezdeni jatszani.

    Amig nem latod at alapjaiban a jatekot es nincs egy alap jatekod hogy milyen texturan mit miert csinalsz (BBB,BBX,BXB,XBB,XBX vagy epp XR, CCC, CXB,CCF stb stb) addig teljesen felesleges jatszanod, azt se tudod mire kellene figyelned, min kellene gondolkoznod.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •