Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2019. 07. 03

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2019. 07. 03

    Lapok:
    Játék: NLHE Cash Game Parti
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: CO
    Kis vak: €0,50
    Nagy vak: €1,00

    A következő érdekes partit a Team Hero oktatója, Zenderman szolgáltatta nektek! Online játszol egy NL100-as asztalon, amikor a CO-ban J8 lapokat kapsz. Dobások után a nyitás mellett döntesz, amit csak a nagyvak ad meg, aki egy általad kevésbé ismert, de alapvetően feszesnek tűnő regulár játékos. A flopra Q92 érkezik, te pedig egy check után kb. 40%-ot cbetelsz, amit ellenfeled megad. A turn egy blank 5, ahol check után az overbet mellett döntesz. Ellenfeled ismét megad. A riverre egy K esik, a nagyvak ismét checkel. Rajtad a sor, mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 02. 21.
    Hozzászólások
    3.006

    Alapbeállítás

    Bele mentünk a játékba szépen. Ebből max allin-el tudunk szerencsésen kiszállni.

  3. #3
    Lelkes újonc apa100 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Magyarország
    Hozzászólások
    97

    Alapbeállítás

    Na ja, óverbet meg allin, aztán nézünk majd mint a vett malac, amikor mutatják ellennünk a J10s-t, vagy a 9eseket. ((((

  4. #4
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet apa100 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na ja, óverbet meg allin, aztán nézünk majd mint a vett malac, amikor mutatják ellennünk a J10s-t, vagy a 9eseket. ((((
    A turn overbetet max a kőr JT tudja megadni (és ezzel sem lesz aranybánya a call) minden más draw durván oddson kívül lesz rakva.

    99 ebben a pozipárban nagyon sokszor 3bet pre. Ha meg is adna vele néha, mennyire lesz jellemző hogy utcákon át OP beáll x/callolgatni?

    Előfordulhat amit írtál, csak borzasztó valószínűtlen.
    banoster likes this.

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 06.
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    Mi Az All In -el viszont vagy sorunk van vagy blöffölünk, nem?
    Vagy itt egy AA is all in?
    Szerintem nagyon polarizált lesz az AI a JT vagy busted draw irányában. Ha van nála blokker (bármilyen J vagy T) meg is adhatja.
    Nem szélesebb a kisebb bet-nél a range-ünk?
    Vagy itt ez standard az ilyen nagy valuebet ilyen line után KK AA QQ AK KQ val is?

  6. #6
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Balibá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi Az All In -el viszont vagy sorunk van vagy blöffölünk, nem?
    Vagy itt egy AA is all in?
    Szerintem nagyon polarizált lesz az AI a JT vagy busted draw irányában. Ha van nála blokker (bármilyen J vagy T) meg is adhatja.
    Nem szélesebb a kisebb bet-nél a range-ünk?
    Vagy itt ez standard az ilyen nagy valuebet ilyen line után KK AA QQ AK KQ val is?
    A kis size - széles range, nagy size - szűk range dolog itt nem él, ez egy speciális spot, ahol Hero exploitálja villain cappeltségét/range hátrányát a turn call után.

    Mivel Villain szinte sosem adhat meg draw-val turnon ezért egy csomó olyan river van ahol Hero bátran befejezheti a blöfföket, Villain turn call range-e nagyon kellemetlen helyzetben lesz.
    Ha ezt villain felismeri és nem akar riveren mindig ranget dobni, akkor el kell kezdenie sd képes handekkel megadogatni ami legtöbbször valamilyen 1pár típusú blöffcatcher lesz a korábban már leírtak miatt. Szóval ha a river call range nagy része gyenge párokból fog állni, akkor TPTK vagy annál jobbat betolni plusz EV lesz.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 10.
    Hozzászólások
    312

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kis size - széles range, nagy size - szűk range dolog itt nem él, ez egy speciális spot, ahol Hero exploitálja villain cappeltségét/range hátrányát a turn call után.

    Mivel Villain szinte sosem adhat meg draw-val turnon ezért egy csomó olyan river van ahol Hero bátran befejezheti a blöfföket, Villain turn call range-e nagyon kellemetlen helyzetben lesz.
    Ha ezt villain felismeri és nem akar riveren mindig ranget dobni, akkor el kell kezdenie sd képes handekkel megadogatni ami legtöbbször valamilyen 1pár típusú blöffcatcher lesz a korábban már leírtak miatt. Szóval ha a river call range nagy része gyenge párokból fog állni, akkor TPTK vagy annál jobbat betolni plusz EV lesz.

    Nincs valamilyen könyv, akár angolul, ami ilyen megközelítésben elemzi a pókert? Range-k, blockerek, blöffcatcherek. Vagy már az összes csoport megtartja magának a tudást.

  8. #8
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet zo12345li eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nincs valamilyen könyv, akár angolul, ami ilyen megközelítésben elemzi a pókert? Range-k, blockerek, blöffcatcherek. Vagy már az összes csoport megtartja magának a tudást.
    Nekem nincs ilyen könyvem, de a rangek, blockerek, blöffcatcherek már Korda Bá idejében is játszottak, ez nem valami újkeletű varázslat

    Korábban nekem a blackrain79 könyvei voltak meg ami "modern"-nek volt nevezhető, azokat esetleg tudom ajánlani, de ez eléggé a micro tétekre van specializálódva, mindenesetre a fenti és hasonló fogalmakkal már szorgalmasan foglalkozik.

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 10.
    Hozzászólások
    312

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem nincs ilyen könyvem, de a rangek, blockerek, blöffcatcherek már Korda Bá idejében is játszottak, ez nem valami újkeletű varázslat

    Korábban nekem a blackrain79 könyvei voltak meg ami "modern"-nek volt nevezhető, azokat esetleg tudom ajánlani, de ez eléggé a micro tétekre van specializálódva, mindenesetre a fenti és hasonló fogalmakkal már szorgalmasan foglalkozik.
    Köszi!
    Hát nem tudom, én kb. 3 évvel ezelőttig nem láttam, hallottam sehol ilyen elemzést, mint ami itt is látható, és elterjedt már manapság, hogy range-elény, meg cappelt range. De lehet csak én nem figyeltem. És amúgy milyen programokat szoktak használni, akik így fejleszteni akarják a játékukat. Vagy hogy kell ezt elképzelni? Végignézik az összes lehetséges handet meg szituációt valamilyen programmal, hogy mekkora equity-jük van bizonyos szituációkban? Ha az ellenfélnek ilyen lapja van, ha nekem ilyen. Aztán játék közben, meg adnak valamilyen lapot az ellenfél kezébe, a sajátjukat tudják, és visszanyúlva az elemzéshez, meg tudják mondani, hogy megéri megadni vagy raiselni kell vagy mit?

    Ezt a Piosolvert olvastam több helyen. Ezt szokták használni?

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 06.
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    hát egy kezdő hand ranget beállítasz pl 15% amivel emel EP-ből. és szűkíted utcánként az alapján amit cselekszenek a játékosok. De hogy az a lapook felső 15%-a vagy van amivel csak limpel pl a monsterek közül na az már más kérdés, ehez kellenek a note-ok, meg az eddigi history az ellenfelekről. És amikor leszűkítetted utcárol utcára a range-ét az ellenfélnek, akkor kiszámolható a megadás nyereségessége. A fenmaradó range x%-ánál jobb a lapod vagy túl kevés olyan combo marad nála amit versz...
    Ilyesmi.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •