Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree1Likes
  • 1 Post By S0nnyB1ack

Téma: Érdekes póker partik - 2019. 07. 31

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2019. 07. 31

    Lapok:
    Játék: NLHE Cash Game Parti
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: CO
    Kis vak: €1
    Nagy vak: €2

    Online játszol egy NL100-as asztalon, amikor a CO-ban AK lapokat kapsz. Az adott leosztásban az UTG-ben ülő regulár nyit, amit a 49/11/4.8-as gyenge játékos flatel. Te a squeeze mellett döntesz, amire a reg dob, a fish tovább játszik. A flopra A82 érkezik, ahol ellenfeled checkje után egy 1/3-ad körüli cbettel folytatod. Az MP ismét megad. A turnre egy Q érkezik, ellenfeled ismét checkel. Rajtad a sor, mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.787

    Alapbeállítás

    Én másképp játszanám a flopon, inkább 50-55% körüli cbetet választanék hogy turn enyhe overbet allin tudjak menni ezen a boardon, hisz rengeteg kis Ax valamint húzó lesz nála amit biztos nem dobna el, lehet hogy néha erősebbet mutat de kevesebb mint 50%-ban.

  3. #3
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Idézet Masters800 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én másképp játszanám a flopon, inkább 50-55% körüli cbetet választanék hogy turn enyhe overbet allin tudjak menni ezen a boardon, hisz rengeteg kis Ax valamint húzó lesz nála amit biztos nem dobna el, lehet hogy néha erősebbet mutat de kevesebb mint 50%-ban.
    Azért nem egy annyira veszélyeztetett bálna faj ő, hogy mindennel megadjon turn pushra... flopon nem kell amúgy se nagyot sizezolni, ezzel a kicsivel meg jönni fog mindennel... a turn size is még szélesen tartja és akkor riverre meg bekommitálja magát szépen és nem dob se At se Qt. De turn pushra repülne még a 8x, meg azért sok draw szvsz..

  4. #4
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.787

    Alapbeállítás

    Idézet Lefty Gekko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért nem egy annyira veszélyeztetett bálna faj ő, hogy mindennel megadjon turn pushra... flopon nem kell amúgy se nagyot sizezolni, ezzel a kicsivel meg jönni fog mindennel... a turn size is még szélesen tartja és akkor riverre meg bekommitálja magát szépen és nem dob se At se Qt. De turn pushra repülne még a 8x, meg azért sok draw szvsz..
    Értem a gondolatmenetedet, csak ugye itt sok húzó van kint amitől itt tudunk még értéket nyerni. Én nem ezen a téten tolom, csak Nl25-ön, nyilván vannak eltérések a megjátszások között ettől és játékstílustól függően.

  5. #5
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Masters800 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem a gondolatmenetedet, csak ugye itt sok húzó van kint amitől itt tudunk még értéket nyerni. Én nem ezen a téten tolom, csak Nl25-ön, nyilván vannak eltérések a megjátszások között ettől és játékstílustól függően.
    Azért nem olyan sok húzója lesz, igaz, hogy lent van a flushdraw de ettől ez még nem számít egy wet/drawheavy boardnak. Kb a treff kombók lesznek ami draw-ja lehet, vagy ha esetleg 34,45 szerű lapokkal hajlandó pre becallolni de ezeknek meg brutálisan kevés az eq-ja a lapunk ellen.

    Egyébként, mivel fish ellen nem kell balanszolni jó lehetne az általad említett nagyobb size is, ha a range-ében elég callt tudnánk feltételezni rá, de ahhoz sok TP szerű lap és sok húzó kellene. Itt ugye blokkoljuk is a TP-ket, plusz mivel az ellenfélnek van preflop 3bet range-e (4,8% és ez fisheknél sokszor depoláris) azt feltételezem, hogy sok erős A-t 3betelne pre, és ahogy az elején írtam treffeken kívül draw-ja meg nem nagyon van más.

    Ezek miatt teljesen jó a kis size és imádkozunk, hogy meg tudjon adni egy-két utcát valami pockettel, esetleg 8x-el. Bár csak preflop statok vannak villainról és az alapján nem az aggro vonalat képviseli de amikor Ax-e lesz itt akkor azt olykor ő maga is be fogja tologatni a kis size-ra mert fél hogy leesik a harmadik treff és nem tudja hogy mit kellene ott csinálni.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2019. 08. 01. 20:06
    Balibá likes this.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 18.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    1.025

    Alapbeállítás

    Aki(k) ezeket a handet kirakják azok ezt megjátszották? vagy csak ilyen kitalált handek ezek?

  7. #7
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    ezt egy Team Hero játékos játszotta, megtörtént hand. te hogy játszanád?
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 18.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    1.025

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt egy Team Hero játékos játszotta, megtörtént hand. te hogy játszanád?
    Na ha ez valos hand. Akkor én soha nem ilyen kicsit betelnék a flopon egy ilyen stat ellen, mivel ez a típusú játékos soha nem fog semmit dobni ha van valami találata, vagy drawja, vagy akár kézbe pár a kezében. és ezzel hatalmas valuet vesztünk így. Ezek képesek még a turnon is callolni egy ***** nagy betet és majd a riveren dobni ha nem esik a flush, de még kézben párral is megadnak simán 2 nagyobb betet a flopon,turnon. Ennek a flop cbet %-nak csak is regek ellen van értelme.

  9. #9
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet totya0611 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    . Ennek a flop cbet %-nak csak is regek ellen van értelme.
    Miért? Egy fish (amúgyis széles) range-ét nincs értelme szélesebben tartani amikor értékét hívunk ellene?

  10. #10
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Idézet totya0611 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na ha ez valos hand. Akkor én soha nem ilyen kicsit betelnék a flopon egy ilyen stat ellen, mivel ez a típusú játékos soha nem fog semmit dobni ha van valami találata, vagy drawja, vagy akár kézbe pár a kezében. és ezzel hatalmas valuet vesztünk így. Ezek képesek még a turnon is callolni egy ***** nagy betet és majd a riveren dobni ha nem esik a flush, de még kézben párral is megadnak simán 2 nagyobb betet a flopon,turnon. Ennek a flop cbet %-nak csak is regek ellen van értelme.
    Szvsz a 49/11 es emberke azért nem akkora retardált állat. Nyilván itt nem ártana a ftocbet statokat is tudni. Ha tudnánk, hogy callingstation tard, akkor nyilván sose lesz kis size, hanem tényleg már kb turnon betesszük...pusztán vpip pfrből nehéz a legoptimálisabb linet/sizet kitalálni.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •