Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By crazy3317
  • 1 Post By crazy3317

Téma: Run it twice - Megéri ezt használni?

  1. #1
    Újonc
    Csatlakozott
    2019. 07. 11.
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás Run it twice - Megéri ezt használni?

    Azt szeretném kérdezni, hogy használjátok-e a Run it twice funkciót akkor, amikor lehetséges?

    Próbáltam kicsit utánanézni a dolognak.

    Azzal kezdtem hogy ez kerül-e bármilyen extra pénzbe, van-e valami fee-je vagy sem. Úgy láttam hogy nincs. Jó lenne ha már ebben megerősíteni valaki.

    Ahogy olvastam, ennek matematikailag semmi hátránya nincs, csak a varianciát csökkenti, ami egy jó dolog. Talán akkor nem érdemes használni, amikor van egy nagy hal kétszeres teljes stack-kel az asztalon és az a cél hogy a saját stackem is ekkora legyen hogy el lehessen tőle mindent nyerni.

    Mit gondoltok?

  2. #2
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    én úgy szoktam régen, hogy ha AA-t kaptam pre, akkor bepipáltam, aztán ha ha valakivel sikerült berakatni, akkor gyorsan kivettem a pipát
    van Gerwen likes this.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Jol gondolod krixkrax. Ha van lehetoseged, mehet haromszor is, minel tobbszor annal jobb.
    Es a fishes peldaban is igazad van.
    A tobbi szitut hasonlo logika menten vegiggondolhatod, pl. fish brutal aggro es teljes stackkel ul, akkor lehet, hogy akarsz duplazni mert hatha fish is duplazni fog (vagy legalabbis 120-150bbre konnyen eljut mielott leszedik) esetleg fish 50bb te meg deepen vagy regekkel, amit kenyelmetlennek tartasz.

    De a lenyeg, hogy alapbol futtasd minel tobbszor ha lehet

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2019. 07. 11.
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás

    Köszi! De akkor ez nem kerül semmibe, igaz? Tehát nem vonnak le érte fee-t vagy nem kerül több rake ki a potból?

    Amit még olvastam hogy esetleg ellene szól: Egyetlen board futtatása során a fish valószínűbb hogy veszít és emiatt tiltre kerülhet, ami miatt plusz EV-s lehet az egyszer futtatás.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Attol fugg, hol jatszol - olvass utana vagy ha nem talalsz semmi infot, kerdezd meg a supportot. Ahol en nyomom, ott nincs semmi fee/rake szivatas.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    Idézet Ibiza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jol gondolod krixkrax. Ha van lehetoseged, mehet haromszor is, minel tobbszor annal jobb.
    Es a fishes peldaban is igazad van.
    A tobbi szitut hasonlo logika menten vegiggondolhatod, pl. fish brutal aggro es teljes stackkel ul, akkor lehet, hogy akarsz duplazni mert hatha fish is duplazni fog (vagy legalabbis 120-150bbre konnyen eljut mielott leszedik) esetleg fish 50bb te meg deepen vagy regekkel, amit kenyelmetlennek tartasz.

    De a lenyeg, hogy alapbol futtasd minel tobbszor ha lehet
    Ez a logika nagyon rossz. A fish stackjét el akarjuk nyerni, mert ha betetetem vele 20% equityvel, akkor hiába csökkentem a variancámat azzal, hogy kétszer/háromszor futtatom a boardot, ha a következő handben egy másik reg stackeli a fisht, aki kiül.

    Reg ellen egy 500bb deep partiban, amikor nut FD + két fölélappal all-in raknak, és azt számolod, hogy megvan az odds, de éppenhogycsak, ráadásul nemrég léptél föl erre a limitre, akkor igaz, hogy jó a run it minél több times.

  7. #7
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    500bb deepen, ha all-in kerülsz fd-val, akkor te inkább futtasd ki egyszer a boardot aztán ülj ki
    Hümér likes this.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •