Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
Like Tree4Likes
  • 3 Post By S0nnyB1ack
  • 1 Post By illese

Téma: NL25 vakcsatában 3. párral

  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás NL25 vakcsatában 3. párral

    Unibet pókeren (szóval bocs kézzel írom be).
    Ha figyeltek eddig nagyon weak-tight imagem kellett hogy legyen. Egyrészt laphalott voltam másrészt a Unibet hülye ticketje nem újratölthető ezért is ülök törtstackel.
    Hero(21.6): SB
    Villain(25): BB:
    PF: Hero Raise to .75, Villain calls .5 (1.5)

    Sima lopás, eddig nagyon feszes a image.

    Flop: :
    Hero: Bet $.75
    Villain: call $.75
    ($3)
    Non descript flop, itt gyakorlatilag range beten vagyok vakharcban. Az ellen rangébe (elég feszes) Kx,Ax,QJ,22+-t raktam. Nagyrészt be kell dobnia.
    Turn:
    Hero: Check
    Villain: Bet $1.65

    Ez a 3h nem nagyon segít a rangen, leginkább a 33 kavarodhatott ide. Felszedhetett egy flush drawt?
    Hero: call $1.65
    ($6.3)

    River:
    Hero: Check
    Villain: Bet $4.72
    Hero???

    Fold mellett: Úgy szinte minden.
    Viszont: Mi ez a vbet? Viszonylag értelmes, agró játékos az FD-ket két fölélappal pozícióból emelné a floppon, szóval ezt alulsúlyzom a rangből. 99, 55 emelne a floppon. Sor nem lehet. Egy fölépár már emelt volna, most pedig inkább mögém checkel, mert kettőnk közül nálam a több flush. És a játékára pont ráillik egy turnön összeszedett besült draw.

  2. #2
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    "Viszonylag értelmes aggró játékos" ha ez az állításod közelít a valósághoz akkor a hsz-ed többi része sok sebből vérzik.

    Első körben ez a kombó pre fold. Amíg nincs rá info hogy villain durván túldobja magát BB-ről addig ez a nyitás túl széles és szép kis minuszt fog termelni.

    Nem tudom mi a "non descript" flop jelentése de ezen a boardon vili nincs akkora range/nut hátrányban hogy neked jó legyen itt ranget cbetelni, OP amúgy sem nagyon javasolnám single raised potokban a rangecbeteket, nagyon sok kellemetlen helyzetbe fog keverni.

    "Az ellen rangébe (elég feszes) Kx,Ax,QJ,22+-t raktam. Nagyrészt be kell dobnia."
    Ez nem tudom hogy a pre calling range vagy a flop calling range amit írtál, de ettől mindkettő jóval szélesebb lesz. Mivel azt írod aggró játékos ezért méginkább fel kell rá készülni hogy az átlagnál szélesebben is fog lefloatolni.

    "Ez a 3h nem nagyon segít a rangen, leginkább a 33 kavarodhatott ide."
    A 33-on kívül még nála lehet úgy kb az összes suited 3x de ha szélesen véd vakot ott lehet az összes A3o, K3o vagy akár a 3x-es non suited connectorok is. Mivel ebben a spotban BB-nél sokkal több 3x lesz ez a lap kifejezetten az ő range-ét segítette.

    "az FD-ket két fölélappal pozícióból emelné a floppon"
    Ez egy erős feltételezés. Sajnos nem sokat tudunk a játékáról de milyen két overes FD-i lesznek itt egyáltalán BB-nek úgy általában? Annak a java suited broadway lap lenne amit BB vs SB elég nagy frekvenciával pre 3betelni fognak. Ettől függetlenül lehet nála akár az is, de miből gondoljuk, hogy azt flopon raiseli? És mi a helyzet a nem két overes FD-kkel? Nem tudjuk hogy játszik Villain nem zárhatjuk ki a flushoket a river range-éből.

    "Egy fölépár már emelt volna"
    Milyen fölépárja lesz itt? Azt feltételezzük hogy TT+t lassít?

    "kettőnk közül nálam a több flush"
    Ebben a spotban mindig nála lesz több, mivel a jobb potodds miatt ő sokkal szélesebben fog tudni vakot védeni, mint amit te profitábilisan megnyithatsz. Amit írtál csak akkor lenne igaz, ha a te SB openranged nagyon eltúlzottan széles lenne, ő pedig durván alulvédekezne BB-ről.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2019. 09. 03. 19:07
    banoster, crazy3317 and kacsa1st like this.

  3. #3
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    már bocsánat, illese, de olyan ez az egész poszt, mintha megnéztél volna egy 50 perces oktató videót, négy-öt helyre belekattintgatva, majd azt a néhány szót, amit megjegyeztél belőle beleszúrtad volna a hsz-edbe, függetlenül attól, hogy oda illik-e, még inkább attól, hogy helytálló-e.

    úgy nem lehet pókerezni, hogy hangzatos kijelentéseket teszel, de közben nulla vagy nulla közeli infóval tudod alátámasztani és (hibás) feltételezésekkel igazolod a játékodat.

    gondolom most pont csináltál egy jó hero-callt A2hh ellen (sokáig kellett gondolkodnom, hogy olyan lapod találjak a range-ében, amit versz) és szeretnél pozitív visszajelzéseket kapni, de ezzel csak magadat csapod be.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Mind1 hogy jó hero call volt vagy rossz. Arra voltam kiváncsi, hogy a gondolatmenet jó volt-e. Sonnynak köszönet nyilván rossz.
    banoster likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •