Oldal: 2 / 14 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (135) összesen
Like Tree187Likes

Téma: Nagy bejelentés - fúzióra lépett a Team Hero és a TeamSpew MTT!

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder sakkos000 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    836

    Alapbeállítás

    Idézet Lefty Gekko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jogosan merül fel a kérdés, hogy akkor miért van minden csapatnak mentál coacha? És ezek a csapatok EV alapján döntenek...
    Ez inkább csak a játékosok egy részének az igénye. A csoportok vezetőinek ha nem is tetszik v feleslegesnek is tartják akkor is alkalmaznak mental coachot. Mert akkor jönne a rinyálás hogy miért nincsen.

  2. #12
    Team Hero
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hely
    Tolna/Szeged
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás

    Idézet sakkos000 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez inkább csak a játékosok egy részének az igénye. A csoportok vezetőinek ha nem is tetszik v feleslegesnek is tartják akkor is alkalmaznak mental coachot. Mert akkor jönne a rinyálás hogy miért nincsen.
    Ebben egyébként van némi igazság. A legjobb játékosok többsége mental coach nélkül jutott oda, ahova jutott. Most hogy ez azért van,mert 10 évvel ezelőtt ez az iparág még egyáltalán nem volt, vagy mert 1-1 játékos személyisége arra predeszitinálta, hogy alapból is sikeres legyen, azt nem tudom.

    Viszont a játékosok egy rétege nyitott a mentális fejlődésre(is) mental coach által, ami komolyan véve hasznos lehet. Ezt az igényt elégíti ki egy-egy csoportban a mentál coach, és ha csak pár embernek tud segíteni kihozni magából a maximumot, és kijön a matek is, már megérte.
    daniboy, 4Balage4, Greyboy and 1 others like this.

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder sakkos000 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    836

    Alapbeállítás

    Én sakkoztam kb. 15 évet komolyabban soha egy szó nem volt mental coachról, sőt a rengeteg sakk könyv mellett nem tudok olyanról ami a sakk mentális részével foglalkozna. Pedig sokan már csak abból élnek hogy ontják magukból a felesleges könyveket. A sakkban nagyon pénz nincs valószínű ez az oka hogy a mental coachok nem telepedtek rá a játékosokra. Viszont a legjobb sakkozók járnak szakemberhez, pszichológushoz de nem ezekhez a mental coachakhoz. Kész csoda hogy még a sakkszövetségnél nem próbálkoztak be. A Szép Csaba pl. mennyivel ért jobban a PLO-hoz vagy mondjuk a sakkhoz? Valószínüleg mindkettőben vakon van.
    Utoljára módosítva: sakkos000 által: 2019. 11. 04. 21:08
    MrChaotic likes this.

  4. #14
    Tag
    Csatlakozott
    2017. 07. 03.
    Hozzászólások
    145

    Alapbeállítás

    Elárulom mi a mentál coach! Ugyanannyit és mint a homeopátia a betegségek ellen! Ha rákos vagy akkor ígyis úgyis megdöglesz a sámán tablettától ami vitaminból vagy porcukorból van, ha viszont náthás vagy akkor ígyis úgyis felépülsz, max tudod mire fogni... Egész homeopátia ipar ebből él

  5. #15
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 11. 11.
    Hozzászólások
    187

    Alapbeállítás

    Azért egy jó coach tud segíteni, csak az a baj, hogy itt aki elolvasott 1 Brian Tracy könyvet az már coach lesz... Szabó Péternél nagyobb kártevőt ezen a piacon nehéz lenne találni, sokat segített a szakma megítélésének... Ezek a magukat mental coachnak nevező emberek ha van 5 szint abból 1-t kapargatnak és nem állnak le a mélybe...
    Higgyé magadban légy pozitív ja bazmeg addig működik amíg nem üt be a szar, de hogy egyik se hozza ki a 100k hand downswingben önbizalomhiánnyal küzdő playert a depresszióból az ***** élet... Ja erre mondják, ők csak a támaszt adják, de Te kellesz hozzá... Köszipacsi
    kacsa1st likes this.

  6. #16
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Skaidy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebben egyébként van némi igazság. A legjobb játékosok többsége mental coach nélkül jutott oda, ahova jutott. Most hogy ez azért van,mert 10 évvel ezelőtt ez az iparág még egyáltalán nem volt, vagy mert 1-1 játékos személyisége arra predeszitinálta, hogy alapból is sikeres legyen, azt nem tudom.

    Viszont a játékosok egy rétege nyitott a mentális fejlődésre(is) mental coach által, ami komolyan véve hasznos lehet. Ezt az igényt elégíti ki egy-egy csoportban a mentál coach, és ha csak pár embernek tud segíteni kihozni magából a maximumot, és kijön a matek is, már megérte.
    Szerintem pont MTT-ben nem lehet érvényesülni mentális felkészültség nélkül. Ez mehet külső segítséggel (coach), vagy önerőből. Önerőből a saját hibáinkból tanulva, némi önismerettel, illetve magunkat képezve. Teljesen más rendezett életvitellel és hatékony stresszkezelő szokásokkal/tevékenységgel (pl futás) nekiülni egy ki tudja meddig tartó sessionökből álló, ki tudja meddig tartó BE időszaknak.

    Nekem a backerem azt mondta annak idején,h az igazán jó regek hosszabb távon a folyamatosan mentálisan stabil voltukból profitálnak. Sok, a játékát tekintve kifejezetten nagyon jó reg is képes tiltelni.

  7. #17
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet isti80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért egy jó coach tud segíteni, csak az a baj, hogy itt aki elolvasott 1 Brian Tracy könyvet az már coach lesz... Szabó Péternél nagyobb kártevőt ezen a piacon nehéz lenne találni, sokat segített a szakma megítélésének... Ezek a magukat mental coachnak nevező emberek ha van 5 szint abból 1-t kapargatnak és nem állnak le a mélybe...
    Higgyé magadban légy pozitív ja bazmeg addig működik amíg nem üt be a szar, de hogy egyik se hozza ki a 100k hand downswingben önbizalomhiánnyal küzdő playert a depresszióból az ***** élet... Ja erre mondják, ők csak a támaszt adják, de Te kellesz hozzá... Köszipacsi
    Én még nem vettem igénybe ilyen coachot, viszont magánéleti problémákkal kapcsolatban nagyon sokszor kaptam olyanoktól hasznos és értelmes tanácsot, akiktől nem is számítottam volna erre. A közös bennük az volt, hogy tapasztaltak voltak az adott témában, átestek azon ami neked abban a pillanatban a problémát jelenti, és megoldást találtak rá. Illetve vannak annyira intelligensek, hogy át is tudják adni neked az infót a te nyelveden, és abban a mentális állapotban, amiben épp vagy egy krízis helyzetben.

    Nem kérdés, hogy valószínűleg egy playernek sem lenne kárára egy Maggie Siff a Billionsból, de ettől jóval egyszerűbb kaliberű, magukat coachnak titulálók is adhatnak nagyon hasznos tanácsokat.

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder sakkos000 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    836

    Alapbeállítás

    Emlékszem nekem ki kellett jegyzetelnem az egyik pancser videóját és a jegyzetet bemutatni a supportosnak bizonyítva hogy megnéztem. A videó egy részében a "coach" didaktikát szeretett volna magyarázni a sajátos egyszerű módján, úgy hogy "ismétlés a tudás atyja" Ezt elmondta vagy tízszer, annyira szégyeltem magam.

  9. #19
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 24.
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    Bármelyik mental coach aki nem pszichológushoz küldene téged a problémáid hallatán, egy sarlatán. Jobb kultúrákban ezeknek az embereknek börtönbe kéne ülniük csalás vádjával. Sajnos vannak emberek akik még támogatják őket. Szégyellniük kéne magukat, hogy önbizalomhiányos, sérült embereken élősködnek.
    hokuszpoker likes this.

  10. #20
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet Bandi1234 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elárulom mi a mentál coach! Ugyanannyit és mint a homeopátia a betegségek ellen! Ha rákos vagy akkor ígyis úgyis megdöglesz a sámán tablettától ami vitaminból vagy porcukorból van, ha viszont náthás vagy akkor ígyis úgyis felépülsz, max tudod mire fogni... Egész homeopátia ipar ebből él
    Én mondjuk kifejezetten élvezettel hallgatom azt aki mindenhez is ért
    bravesoul, dzoli and Bandi1234 like this.

Oldal: 2 / 14 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •